Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oświetlenie schodów, lampy schodowe, LED, halogeny, schody


prystelka

Recommended Posts

Co miz maluteńkiego zasilacza w kazdej puszcze skoro muszę tam 230V doprowadzić? Lepszy zasilacz na kilka lampek i też do puszki jak robi skoff. Ja dałem lampki tango do puszki co 2 stopień, na wysokości ok 40 cm. Pojechałem wieczorem do domku zrobiłem prowizorkę na deseczce i drutach i tak dobrałem wysokość i miejsce umieszczenia lampek. Wygladało to tak:

Test lampek Skoff

Dałem co 2 aby jedna lampka oświetlała ok 3 stopnie i aby sasiednie lampki pokrywały mniej więcej jednolicie stopnie.

Dzisiaj dostałem lampki BriTop i muszę powiedzieć, że one świecą nieco inaczej. Są cieplejsze (istotnie) i maja bardziej światło skierowane w dół. Skoff tango rozprasza ja bardziej dookoła i nieco razi - zwłaszcza białe zimne. BriTop słabsze, cieplejsze a mocniej oświetlają schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 years później...

Witam.

Wiem, że jest wątek o schodach-ale fotki głównie "skupiają się" na tychże. Ja szukam inspiracji/pomocy w oświetleniu klatki schodowej i korytarzu na piętrze. Schody mam ze spocznikiem- w mojej ocenie cały kłopot zawiera się w tym, że schody są pod skosem, a korytarz już pod prostym sufitem.

http://dobreprojekty.pl/more.php?kod=w2712d&kod2=BW34&kod3=w4912&id=47&typ=jednojbp&numrows=94

Tutaj może przekrój wyjaskrawi "problem". Generalnie podobają mi się długie lampy, którą myślałam zainstalować na styku skosu prostym sufitem, ale na cały górny hol-to za mało, więc przydałoby się jeszcze cóś na środek przedpokoju i korytarz na garaż. Może ktoś ma ciekawe rozwiązania?podpowie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...