Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Betonowe skosy. Czy ktos to ma !


SIWY DTP

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 102
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sąsiad to ma. Z początku był zadowolony. Ale potem okazało się, że :

-drewna na więźbę aż tak dużo nie zaoszczędził,

-wylanie betonu sporo kosztowało

- nie ma teraz możliwości wstawić okien połaciowych (chyba, że miały by mieć nawet 1 m głębokości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej to chyba raczej nie wyjdzie.

 

Natomias zwiększysz akumulacyjność cieplną poddasza, i dzięki temu latem nie będziesz miał sauny na poddaszu.

 

A o oknach połaciowych trzeba pomyśleć już zawczasu. Kucie w betonie nie należy do przyjemności (nie wiem, dlaczego miałyby mieć 1 metr głębokości?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A o oknach połaciowych trzeba pomyśleć już zawczasu. Kucie w betonie nie należy do przyjemności (nie wiem, dlaczego miałyby mieć 1 metr głębokości?).

 

Dlaczego? Gdyż skosy zostały wylane pod innym katem niż została potem zrobiona więźba. Między pokryciem dachu (pełne deskowanie na krokwiach, ondulina) została stworzna kilkudziesięciocentymetrowa pustka.

Samo kucie to pry tym "małe piwo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej to chyba raczej nie wyjdzie.

 

Natomias zwiększysz akumulacyjność cieplną poddasza, i dzięki temu latem nie będziesz miał sauny na poddaszu.

 

A o oknach połaciowych trzeba pomyśleć już zawczasu. Kucie w betonie nie należy do przyjemności (nie wiem, dlaczego miałyby mieć 1 metr głębokości?).

 

Taniej bo majster robi to w cenie budowy domu. A za płyty gispowe musiałbym płacić oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Gdyż skosy zostały wylane pod innym katem niż została potem zrobiona więźba. Między pokryciem dachu (pełne deskowanie na krokwiach, ondulina) została stworzna kilkudziesięciocentymetrowa pustka.

Samo kucie to pry tym "małe piwo"

 

No to albo projekt albo fachowiec do d... Jak się dobrze zaprojektuje i skosy są równoległe do dachu to nie powinno być z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej bo majster robi to w cenie budowy domu. A za płyty gispowe musiałbym płacić oddzielnie.

 

A za beton i zbrojenie to majstrowi nie trzeba zapłacić?

 

 

Trzeba, ale beton robiony jest na budowie. Zbrojenie az takie chyba drogie nie bedzie. Na stryszku bedzie mozna trzymac rozne rzeczy. i ociepelnie mozna chyba zrobic ze styropianu a wiadomo ze jest tanszy niz wełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam takie skosy wylane z betonu. 8)

 

Czy jest to taniej - nie wiem nawet się nie zastanawiałem nad tym.

 

Wiem, że jest zrobione solidnie, a dach mi nie będzie zaciekał a ja nie będę się nad tym głowił.

A jest to zrobione tak.

Zbrojenie (kratownica), beto 10cm, styropian 10cm, szlichta 5 cm.

A na to krokwie i pełne deskowanie, papa a potem blacha.

 

Mam 2 lukarny i jedno okno połaciowe od północy. Okno połaciowe wygląda jak tunel :lol: , ale wcale mi to nie przeszkadza bo ma ono naświetlać pomieszczenie i to robi.

 

Nie mam zamiaru oceniać bądź też krytykować innych rowiązań - po prostu tak chciałem to zrobić.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mozna dać i 15 cm ale przecież jest jeszcze pustka powietrzna itd (chociaż im więcej tym cieplej).

 

Szlichta jest po to aby na skosach nie leżał "goły" styropian , ma go chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi i szkodnikami.

 

Niestety nie mam tego w projekcie - w projekcie miałem skosy i strop drewniany ale zmieniłem.

 

Pozdr,

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam takie skosy wylane z betonu. 8)

A jest to zrobione tak.

Zbrojenie (kratownica), beto 10cm, styropian 10cm, szlichta 5 cm.

A na to krokwie i pełne deskowanie, papa a potem blacha.

 

 

mam skosy betonowe, strop na, podciągach, belkach i żebrach (wystajace elementy nad stropem zniknęły w warstwie ocieplenia)

skosy beton gr 5 cm - przenosi tylko obciązenie własne plus ocieplenie wełna

nie widziałem sensu robic grubszego

cena była porównywalna z alternatywnymi rozwiązaniami - wybrałem solidnieszy

strop jest przeliczony konstrukcyjnie

żadnych zarysowań ani spekań

 

brzoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo to sobie wyobrażam. Czy w każdym domu można tak zrobić, czy też są jakieś ograniczenia co do konstrukcji dachu? Jak się przy takiej technologii robi okapy (nie wiem czy dobrze to nazwałem - chodzi o tę część dachu, która wystaje poza obrys ściany i osłania od deszczu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. masz strop nad poddaszem w kształcie trapezu? I skośna część tego trapezu ma 5 cm grubości? I od czasu do czasu są żebra (od góry) na tej skośnej części?

 

A górna część trapezu (ta nie skośna) opiera się na ściankach nośnych, tak? To też jest 5 cm grubości, czy grubsze? I ma żebra czy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo to sobie wyobrażam. Czy w każdym domu można tak zrobić, czy też są jakieś ograniczenia co do konstrukcji dachu? Jak się przy takiej technologii robi okapy (nie wiem czy dobrze to nazwałem - chodzi o tę część dachu, która wystaje poza obrys ściany i osłania od deszczu).

 

 

praktycznie w kazdym ale różnym kosztem

doświadczony cieśla dopasuje sam konstrukcje dachu

okapy robi sie tak samo - to wystające, ołacone podbitką krokwie

 

 

Tzn. masz strop nad poddaszem w kształcie trapezu? I skośna część tego trapezu ma 5 cm grubości? I od czasu do czasu są żebra (od góry) na tej skośnej części?

A górna część trapezu (ta nie skośna) opiera się na ściankach nośnych, tak? To też jest 5 cm grubości, czy grubsze? I ma żebra czy nie?

 

strop w kształcie trapezu - dokładnie

skosy to płaszczyzny gładkiej oparte na:

- góra na belce

- dół na wieńcu

cały strop gr 5 - 6 cm oparty na scianach nosnych zewnętrznych(2szt) i wewnętrznej(1 szt), szczytowych(2 szt) oraz słupie w środkowej części budynku

słup zlicowany ze ściana działową - komponuje sie

strop nie opiera sie na żadnej sciance działowej - były wykonane w dalszym etapie budowy

 

brzoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie można stropów żelbetonowych zrobić w każdym domu bezkrytycznie.

Mój projektant twierdził (gdy miałem taki dylemat), że należy przeliczyć cały dom - od ścian nośnych, przez strop do słupów trzymających więźbę. I ja mu wierzę bo na logikę ciężar własny stropodachu wylewanego + więżba drewniana > niż więźba drewniana (nawet z grubszym ocieplem węłnianym + G-K).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...