Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Claris i Luke budują Z28 GL2


Recommended Posts

Claris, a jak kupowałaś wyciąg, to dobierałaś jego wydajność do kubatury pomieszczenia?

 

taki wpis kiedyś sobie skopiowałam z forum:

 

- Kuchnia zamknieta z kiepskim pochlaniaczem, podczas gotowania bigosu jest rowniez nieszczelna jak otwarta. Mam pytanie do niezadowolonych z kuchni otwartej. Czy ktos obliczal i w jaki sposob okresli wydajnosc pochlaniacza? Bo jesli obliczyl w stosunku do kubatury kuchni to popelnil blad i moze miec super nowoczosny wyciag, ktory sie "zakorkuje" i zapachy beda leciec po calej okolicy. W wiekszosci przypadkow/przyznajmy sie do tego/ nikt sobie nie zadal tego trudu. Liczyla sie cena, wyglad, akustyka urzadzenia.

Kuchnia otwarta ma kubature 2 pomieszczen i taka objetosc musi przewalic pochlaniacz. A wiec nie z 8-12m2 tylko z 40-60m2 , to wszytko razy wysokosc a to w takim ukladzie otwartym min. 5x w ciagu zaledwie godziny.

 

To może pomóc w obliczeniu właściwej mocy wyciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tatarak, nie mamy wyciągu tylko pochłaniacz [tzn wyciąg pracujący jako pochłaniacz - z filtrem węglowym]. Nie chcieliśmy mieszać wyciągu z kuchni z mechaniczną. Obok jest wyciąg wentylacji mechanicznej [anemostat]. Kuchnia jest zamknięta. Może problemem jest to, że kuchnia jest najdalszym pomieszczeniem od rekuperatora?

 

A co do drzewek, to planuję posadzić jednego wielkiego iglaka na razie, przed domem, żeby mieć co na święta dekorować lampkami :) . Jakiś duży świerk [serbski? srebrny?] - taki ze 3m. A resztę chyba dopiero na wiosnę. Za wszystkie planowane nasadzenia na działce wycena wyszła ponad 20k :) więc prędko się ich nie dorobimy... krok po kroczku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pochłaniacz też powinien mieć odpowiednią wydajność. mnie facet od wm powiedział, że wręcz nie można łączyć wentylacji kuchni z wm i reku, bo zatłuszczą się filtry, przewody i wszystko. i że wyciąg kuchenny najlepiej wypuścić bezpośrednio na zewnątrz (w sensie osobną rurą, która wyrzuca powietrze poza dom). i do tego musi być drugi wywiew - to macie, więc może rzeczywiście problem tkwi w wydajności pochłaniacza?

 

co do świerka - wiesz, że on będzie rósł i rósł? do 10 metrów i dalej w górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pochłaniacz też powinien mieć odpowiednią wydajność. mnie facet od wm powiedział, że wręcz nie można łączyć wentylacji kuchni z wm i reku, bo zatłuszczą się filtry, przewody i wszystko. i że wyciąg kuchenny najlepiej wypuścić bezpośrednio na zewnątrz (w sensie osobną rurą, która wyrzuca powietrze poza dom). i do tego musi być drugi wywiew - to macie, więc może rzeczywiście problem tkwi w wydajności pochłaniacza?

 

co do świerka - wiesz, że on będzie rósł i rósł? do 10 metrów i dalej w górę?

 

Muszę sprawdzić wydajność tego pochłaniacza bo nie pamiętam...

A świerk niech rośnie :) Byłabym zachwycona takim wielkim :p Miejsce będzie miał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest od początku, filtr był nowy zupełnie a już efekty gotowania było czuć mocno i długo. Teraz po prostu zamykam kuchnię jak gotuję coś większego [ale czasami jak gotuję wieczorem, to rano w kuchni jeszcze czuć zapachy z poprzedniego dnia]. Chyba poproszę o ponowną regulację anemostatów :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się pierwszy raz w Waszych komentarzach;)

Gratuluje przeprowadzki!

Piękny dom macie, bardzo mi się podoba Wasza elewacja.

Czy mogę spytać co to za płytki na ścianie, czy może to kamień w łazience , efekt końcowy - wow

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=49849&d=1301213837

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Jakoś umknęła mi ta Tatarakowa odpowiedź...

Trawnika tak dużo nie jest, bo działka jest generalnie mała, całość ma 850m.

I tak będziemy robić wszystko na raty, więc jak zapragnę rabat w międzyczasie to się je wkomponuje :) Na razie chcę posadzić drzewa, a rośliny, byliny, kwiatki - to dalsza dalszość :) Znalazłam niedaleko siebie super wielką fajną szkółkę, mają bardzo dużo drzew, a czego nie mają, a chcę, to mi ściągną na życzenie. I jeszcze mają własny transport i mi to na działkę dowiozą. Umówiłam się wstępnie na wiosnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkółka [a właściwie 2 w 1 i szkółka - mają własne pole krzakulców różnych + punkt sprzedaży gdzie mają też rośliny ściągane ze szkółki Dobrodzień] jest na ul. Zatorskiej [botanik]. 2km ode mnie! A ja jeździłam Bóg wie gdzie...

Zdjęcia takiej świeżo położonej kostki, jeszcze nie zapiaskowanej i wyrównanej do końca mam ... ale efekt pewnie będzie po deszczu jeszcze lepszy :)

Muszę stwierdzić, że różnica w wyglądzie posesji jest KOLOSALNA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzę :) u mnie na razie w miejscu wjazdu jest kupka gruzu! jak będziesz się kontaktować z tą szkółką, to spytaj czy mają Kolcosił Siebolda,dobrze? nigdzie nie mogę tego cuda namierzyć, kiedyś pisała o nim Elfir i był gdzieś na allegro, ale tam sie czasami trafi dobrego sprzedawcę, a czasami nie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej claris :)

obejrzalam sobie jeszcze raz caly Twoj dziennik, fajnie to sobie wykombinowalas, podobaja mi sie Twoje wnetrza, mozesz mi dac namiary prosze na pania projektantke wnetrz ?

mialam obiecane zrobienie przez kolezanke, ale jakos ani widu ani slychu, a nie lubie byc natretna, zwlaszcza jesli to ma byc przysluga a nie platna usluga.

jak znajdziesz czas to prosze uaktualnij fotki z wnetrza domu i zewnetrza :-) nie moge sie doczekac kostki no i chetnie zobaczylabym ogrodzenie, chocby projekt

 

mam pytanko, w zamysle mam miec podlogowke w calym domu, tak bylo omawiane z architektka, ale dupa w projekcie mam ogrzewanie kaloryferem, czy ja musze jakas korekte naniesc na projekt ? czy sama sobie przewidzien nie wiem 3 cm wylewki wyzej i przez to okna wyzej itd ? nie chce mi sie szarpac z architektka, jesli to jest blahostka

 

buziaki!

 

edit:

znalazlam namiary, moglabys mi jeszcze prosze napisac ile zaplacilas za wszystkie projekty wnetrz ?

Edytowane przez kjuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...