Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Claris i Luke budują Z28 GL2


Recommended Posts

No, nieźle z tym dachem. A nie możesz zrobić tak, że sama rozliczysz się z dachowcami, a głównemu wykonawcy odliczysz tę kwotę?

 

Już miałam sama to zaproponować, ale rano wykonawca dał znać, że jest ekipa co układa na dachu folię, a w następnym tygodniu wchodzą nowi dekarze i będą walczyć z moją karpiówką. Może więc jakoś ten temat zamkniemy... jutro jadę na inspekcję, a ponieważ cały następny tydzień mam wolny, to będę na budowie częstym gościem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

skad wiedzieliscie, ze sa bledy w dachu ?

 

W samym projekcie, że są błędy to już wiedzieliśmy dawno, bo ludzie budujący Z28 [np. Aniahubi] dawali znać. Czerpaliśmy z ich doświadczeń.

Natomiast już przy wykonywaniu błędy były widoczne gołym okiem - np. kalenica lukarny wyszła im wyżej niż kalenica głównego dachu ;), krokwie były nierówno docięte, okapy zamiast 50-70cm miały np. 20 ... dokładna lustracja więźby i wszystko zostało wyłapane na czas.

Może nie powinnam płakać, że z tamtą ekipą od dachu jednak się pożegnaliśmy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Po pierwsze WIELKIE GRATULACJE!

Widzę, że plany szybciutko zrealizowałaś :)

Dach prezentuje się bosko, teraz to i Hubertowi się spodobał, szkoda że tak późno ;)

W ogóle nie dostaję powiadomień, więc się nie odzywam, ale obiecuję się poprawić. Choć i tak moich komentarzy jest (chyba) najwięcej.

W każdym razie czekam na wizualizacje łazienek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Czy ty do mnie to w ogóle zaglądasz? ;)

 

Hehe, no jasne! Ostatnio podziwiałam ogródek - uwielbiam piwonie, ale słyszałam, że ciężko znoszą rozmnażanie. Ja mam na razie górę humusu, na którym wyrosły wszelkiej maści chwasty, poza tym trochę perzu i 3 [tak, już 3!] choineczki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Popatrzyłam sobie na wizualki - ładne :)

 

Naszła mnie tylko refleksja odnośnie łazienki dziecięcej - masz wrysowane płytki przy wannie oraz sedesie i bidecie do tej samej wysokości. Ścianka kolankowa ma coś ok.80-90 cm, a stelaż zazwyczaj 120. Będziesz wkuwać go w całości w ścianę? Wtedy nie wyjdzie półeczka. A jak zostanie na zewnątrz, to będzie powyżej ścianki kolankowej - zobacz foty mojej łazienki. No, chyba że są takie niskie stelaże ...

Będziesz kłaść płytki nad lustrem i drzwiami wejściowymi do samego sufitu?

 

Co to za kamień w dolnym WC? Ciekawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, stelaże do wc i bidetu są w wersji H82, są takie dostępne [np. geberita]. Powinny się zgrać z wysokością ścianki pod oknem.

Co do płytek to najprawdopodobniej zakończę na dekorze nad lustrem.

 

Kamień na dole to marmur rain forest brown.

Wieczorem wrzucę wizualkę małżeńskiej łazienki.

Edytowane przez claris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Claris

Po pierwsze - gratuluję córeczki... moje maleństwo ma 14 tygodni i jeszcze nie wiem czy córcia czy synek ( drugi :)).

Po drugie- gratuluję postępów w budowie- codziennie odwiedzam Twój dziennik i podziwiam :) u nas prawie stan zero- czekay na położenie kanalizacji.... ech wszystko trwa strasznie długo- najpierw deszcze i ulewy- teraz koszmarny upał. Trzymam kciuki za bezproblemowy montaż rekuperacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Słowikowa :) Gratuluję fasoli, mam nadzieję, że samopoczucie Ci nie dokucza. Mnie dobijają upały...

 

Reku się robi - cały salon mam w rurach, rurkach, kolankach, wełnie i takich tam.. na razie na podłodze + częściowo już pod sufitem. Piękne to to nie jest, będzie trzeba jakoś zabudować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrej udzielę Ci rady,ale spróbuję,w razie czego ktoś mnie poprawi;). Na początku mam pytanie : jeśli dajesz papę,to po co dajesz folię. Moim zdaniem sama papa wystarczy. Choć niektórzy robią to i to. Co do pytań to:

1) rurki od wody są mocowane na papie, my mamy pomiędzy pierwszą warstwą styropianu. Rury od CO powinny być tak samo położone,ale w specjalnej otulinie.

2) instalacje od odkurzacza na papie

3) elektryka idzie po ścianach ,peszle są niepotrzebnym wydatkiem skoro masz dom murowany

 

Mam nadzieję,że pomogłam:);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamlotek. O tej papie i folii wyczytałam na forum, forumowy spec od wylewek - Janzar podawal to jako prawidłową kombinację. Ale już sam koszt papy mnie lekko przestraszył. Elektryka faktycznie w większości pójdzie po ścianach, więc ten problem odpadnie.

Teraz mam problem taki - muszę te papę położyć po tynkach, ale przed hydrauliką i co. I muszę kogoś do tego znaleźć w sensownej cenie... a czasu dużo nie mam, zważywszy na to, że jak tynkarze będą działać to ja już mogę wylądować na porodówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

My zrobiliśmy niezbyt prawidłowo, ale tak wyszło ... I też jest dobrze :)

Najpierw instalacje:CO, woda w otulinie, elektryka w peszlach w rogu pomiędzy ścianą a podłogą - po ścianie idzie tylko do włączników i gniazdek, na to wszystko folia budowlana, styropian - warstwa pierwsza powycinana żeby ominąć wszystkie rury, na to warstwa druga styro, na to styro od podłogówki...

 

A jak masz tak bardzo dość budowy, to może zrób sobie parę dni przerwy....czasem nawet weekend bez myślenia i ustalania spraw budowlanych pomaga :)

 

Zrobiło się chłodniej, mam nadzieję, że Twoje samopoczucie jest lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zaczęłam szperać po forum, co do tego mocowania rurek. No i wychodzi na to, że jak mocować to tylko odkurzacz centralny, a i to niekoniecznie. Dokładne spasowanie styropianu i nie ma bata, żeby coś się z tymi rurkami działo. U mnie nic nie mocowane.

 

Co do folii na papę - kiedyś papy niszczyły styropian, więc ta folia to chyba jako zabezpieczenie styropianu przed destrukcyjnym działaniem pap.

Papa jest zalecana, gdyż samą folię, nawet podwójnie układaną, łatwo uszkodzić. Chudziak nie jest idealnie gładki i taką folię łatwo ponacina.

 

A z drugiej strony koszt papy + zgrzewanie. Dlatego u mnie jednak będzie folia x2. Wody gruntowe głęboko, więc zalania się nie boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...