Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa od podłogówki.


Puszka

Recommended Posts

Witam

 

ekipa od co i cwu kończy swoją robote i mam w związku z tym pytanie.

 

W skrzynce z rozdzielaczem od podłogówki mam pompe. jest ona podłączona do gniazdka(w skrzynce). Mam ją wyłączać na lato z gniazdka. Jak jej nie wyłącze będzie chodziłą na okrągło. Czy tak powinno to wyglądać?? Czy pompa nie powinna się załączać automatycznie jak załączy się podłogówka??

 

Pozdrawiam

 

Puszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze musi być załączana automatycznie, albo przez sterownik CO, albo przez czujnik temperatorowy.
Przymusu takiego nie ma. Jest to raczej sprawa oszczędności energii i wygody użytkownika. Rozwiązanie, które zaproponował instalator jest najtańsze, co nie znaczy że najlepsze. Wszystko zależy od priorytetów inwestora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pompa nie powinna się załączać automatycznie jak załączy się podłogówka??

Co przez to rozumiesz? Jak podłogówka może Ci się załączać? To pompa wymusza obieg wody w podłogówce.

 

Jaki masz piec? Masz jakiś sterownik do swojego CO?

 

Mam piec Vaillanta ecoTec plus 186 z zasobnikiem i do tego regulator pogodowy calorMatic 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam włącznie pompy do podłogówki pstryczkiem na kotle (dorobionym przez instalatora) - nie jest to może zbyt wygodne ale się sprawdza.

Co do sterowania podłogówką jakimś czujnikiem temperatury - nie jestem pewien czy to ma sens skoro delikatny efekt włączenia podłogówki pojawi się dopiero po jakiś 4 godzinach. To ja już wolę chyba ręcznie odpalić podłogówkę jak zapowiadają ochłodzenie w TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszka

Możesz również podłączyć pompę do termostatu przylgowego.

http://img.nokaut.pl/p/94/94/949444ad954eb1e08d5fcd02cf00f594130x130.jpg

Ustawiasz np 25 st i rozwierana jest faza, gdy przekroczy 25 st faza zwarta pompa rusza.

 

Jak jest dokładność takiego termostatu przylgowego?

 

Na każdy rodzaj rury może być zastosowany?

 

Czy to są może termostaty z firmy Insbud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dokładność takiego termostatu przylgowego?

ok 5'C

 

Na każdy rodzaj rury może być zastosowany?

Na każdy. Musi być zapewnione dobre przewodnictwo cieplne między rurą a termostatem. Najlepsza jest rura miedziana.

 

Czy to są może termostaty z firmy Insbud.

Jest duży wybór. Wystarczy wpisać termostat przylgowy.

 

Termostat bezprzewodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszka

Możesz również podłączyć pompę do termostatu przylgowego.

http://img.nokaut.pl/p/94/94/949444ad954eb1e08d5fcd02cf00f594130x130.jpg

Ustawiasz np 25 st i rozwierana jest faza, gdy przekroczy 25 st faza zwarta pompa rusza.

 

Mam zastosowane cos takiego ale instalator twierdzi że jest to zabezpieczenie i że wyłączy pompe przy jakis tam temperaturach dziś sprawdze na ile jest ustawiony ale narazie jestem w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...