Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZAPACH WIOSNY M70


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 931
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam wszystkich wiosennych rzadko tu ostatnio bywam, brak czasu mogę pokazać trochę mojej wiosnySAM_0031meil1.jpgSAM_0042meil.jpgSAM_0044meil.jpgP9020128meil.jpg.

tynki zrobione cementowo-wapienne elektryka pociągnięta , w garażu brama na gotowo i posadzka. ustawiony kominek żeby można było grzać. na zewnątrz ocieplony styropianem 15cm. Na wiosnę najpierw rozprowadzenie wody ogrzewania i posadzka.powodzenia dla wiosennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam Wszystkich. Razem z żoną szukamy naszego wymarzonego projektu domku. Ja upierałem się przy Iskierce z HB Studio (nieduży, funkcjonalny i co bardzo ważne niedrogi domek z użytkowym poddaszem i dwuspadowym dachem, bez zbędnych udziewnień). Żona jednak namawia mnie na parterówkę i jej argumenty zaczynają powoli do mnie przemawiać. Kilka dni temu trafiliśmy na projekt "Zapach Wiosny" i co tu dużo mówić - ogólnie spełnia nasze wymagania. Zmiany jakie bym dokonał to: a) powiększenie kotłowni kosztem wiatrołapu, ponieważ planuję piec na paliwo stałe, b) poszerzenie nieco łazienki kosztem pokoju nr 7.... ale to są detale, ogólnie projekt bardzo funkcjonalny, jedynie czego brakuje to garderoby. Powiedzcie mi, jak duże jest poddasze w tym domku? czy jest sens próbować je jakoś zagospodarować? Gdzie w projecie jest wejście na poddasze? Czyżby w tej wnęce w garażu? Czy ktoś z Was robił tam jakis pokój, pralnię/suszarnię albo "graciarnię"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj misiek80.

Jeśli powiększysz kotłownię kosztem wiatrołapu to stracisz miejsce na szafę. W tej szafie wiszą wszystkie nasze okrycia wierzchnie, czapki, szaliki, buty, a cała góra to koce, śpiwory, itd. (a piszesz, że brakuje ci garderoby). Łazienkę (kosztem pokoiku) powiększyłam o wnękę na środku ściany i mam tam prysznic i komin przeniosłam do garażu. Wejście na poddasze zrobisz gdzie zechcesz, ja (i chyba większość budujących wiosnę) mam wejście z garażu blisko tego komina przesuniętego z łazienki. Na poddaszu jest dużo miejsca ale ja mam podniesiony dach do 30 stopni. Jeśli byś się zdecydował na ten projekt to zlikwiduj ten wielki podciąg który u mnie zajmuje środek poddasza ale inni go zlikwidowali. My ustawiliśmy wzdłuż niego regały i jest ok. Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć frost07,

dla ciebie kawałek łazienki

http://img267.imageshack.us/img267/5471/dsc02409rh.jpg

wnęka jest głęboka na 90 cm i szeroka na 100 cm, ale z pokoiku ukradłam tylko 60 cm, 30 cm wychodzi na łazienkę.

Spiżarka przy kuchni jest super ale w gospodarczym (i garażu) też można wygospodarować miejsce na zapasy. Pozdrawiam

Edytowane przez lilaer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do osob robiacych zelbetowy strop. Jakie wymiary ma lawa fundamentowa? Ja mam lawe 45 X45 i moj nadzorujacy budowe twierdzi, ze nie moge miec zelbetowego tylko taki jak w projekcie drewniany strop.pozdrawiam

Marta

Witam ja mam strop z acermana ławe mam wylaną 50x50 zbrojoną pięcioma drutami , belka w kształcie trapezu trzy druty dołem i dwa na górze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witaj lilear masz świetną łazienkę, a czy jest tam też WC, bo jakoś nie dojrzałam. Mam pytanie jak z salonem, ja chce w nim mieć jadalnie z dużym stołem, gdzie u ciebie jest kanapa a gdzie tv, chciałabym tam jeszcze zmieścić witrynę. Zastanawiam się jak to logicznie rozmieścić. Jeśli możesz to prześlij kilka fotek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj aniam01. W łazience jest miska wc, widać kawałeczek w prawym dolnym rogu zdjęcia (czarny pionowy pasek po prawej to otwarte drzwi).

W salonie stół 135 x 85 stoi pod oknem, jak go rozłożę dla 6 osób też się mieści, jak potrzebowałam dla 8 i więcej, to ustawiliśmy go po skosie. Telewizor jest na tej ścianie co stół, kanapa naprzeciwko. Na ścianie obok drzwi tarasowych mam duży kredens. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że i na forum nic się nie dzieje.

Zajrzałam, bo myślałam, że ktoś może pochwalił się swoim domkiem już urządzonym...

Sama bym się z chęcią pochwaliła fotkami, ale u mnie w zasadzie wszystko stoi, obecnie mamy częściowo ubikację zrobioną (brakuje szafki nad ubikacją, ale ta dopiero będzie przed samym wprowadzeniem robiona) no i jest zostawione puste miejsce na lustro, które zamówimy razem z tym, które będzie w łazience więc niby wszystko jest, ale szału niema. Obecnie obmyślam nad kolorami ścian i aranżacją wnętrz, i niby wiem co chcę...

Polecam stronkę deccoria.pl ludzie pokazują na niej wnętrza swoich domów, w których już mieszkają (nie to co w katalogach) i niektóre są naprawdę super, można szukać inspiracji dla swojego domku, najgorsze jest to, że mi się dużo rzeczy podoba a ty tylko jeden dom...

Miałam nadzieję, że na forum coś podpatrzę...

Muszę się wybrać na swoje włości i pyknąć parę fotek to wstawię coś od siebie...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...