Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZAPACH WIOSNY M70


Recommended Posts

Mogę się "pochwalić",że od listopada mam dom na wyspie.

http://lh5.ggpht.com/_JSrbMJoPIJ0/TTXJ8PPP_JI/AAAAAAAAEBk/W6TODCP8uds/s800/DSC00609.JPG

Deszcz,śnieg i sąsiad są tego sprawcami.Tak więc wszelkie wiosenne prace zaczynam od nawiezienia ziemi na działkę,poza tym razem z sąsiadem planujemy podnieść poziom drogi pomiędzy naszymi działkami.Za moją działką teren jest nieco wyższy,dlatego woda spływa w moją stronę.Mam nadzieję,że po nawiezieniu ziemi problem się rozwiąże.

Poza tym w piątek "wchodzą" hydraulicy i będą kuć mi ściany :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 931
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Lepiej nie licz bedziesz spal spokojniej. Budowa domu to studnia bez dna nawet takiej wiosenki. Pozdrawiam

 

Witam,

ruszamy z budową marzec-kwiecień jeśli pogoda pozwoli.Mamy wszystkie dokumenty,pozwolenie,uzbrojoną działkę,materiał na fundamenty bloczki oraz stal na całą budowę, ekipę która za 29000 zł postawi w satanie surowym otwartym.

Materiały załatwiam w swoim zakresie.

Mam pytanie do budujących lub już mieszkających czy za 250tys. złotych damy radę się wprowadzić.

Proszę o sugestię.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie starczy 250 tys, chyba że bedziecie mieszkać na betonie potrzeba powyżej trzystu tysiecy żeby jakoś mieszkac, za te pieniadze to zrobicie stan deweloperski.

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!

 

Mój teść będzie robił całą elektrykę,instalację co,łazienkę kpl.(płytki,biały montaż itp.),gipsowanie,malowanie,podłogi oraz ocieplenie.

Dach robimy z blachodachówki.

Myślę,że uda nam się pozdrawiam wszystkich budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 to mało, tzn. nam by na pewno nie starczyło :/ 320 wyszło za stan surowy zamknięty z instalacjami, wylewkami, ogrzewaniem, tynkami wewnątrz. Teraz wykończenie, ale my mieliśmy firmę budowlaną która robiła wszystko od a do z, bez szukania każdego z wykonawców do każdego etapu, a tak na pewno wyszłoby tanie.

 

Co do autorki ślicznego domu, który podglądam :) współczuję wody, dobrze, że macie dom podsypany. Z podniesieniem działki mam nadzieję, że znasz sąsiadów bo to zmiana wartości wysokościowych a i stosunków wodnych (woda nie powinna spływać w inną stronę niż to się działo do tej pory bez pozwolenia - to teoria oczywiście :D) Pozdrawiam i powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do autorki ślicznego domu, który podglądam :) współczuję wody, dobrze, że macie dom podsypany. Z podniesieniem działki mam nadzieję, że znasz sąsiadów bo to zmiana wartości wysokościowych a i stosunków wodnych (woda nie powinna spływać w inną stronę niż to się działo do tej pory bez pozwolenia - to teoria oczywiście :D) Pozdrawiam i powodzenia !

 

Cieszę się,że mój dom Ci się podoba,mam nadzieję,że po wykończeniu będzie na prawdę śliczny :wiggle:

Pozwolenie na wyrównanie działki jest,więc nie przewiduję żadnych problemów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witaj Zulka. ZAZDROSZCZĘ:D.Zdjęcia trochę blisko i nie umiem wyobrazić sobie rozmieszczenia urządzań. W łazience rozumiem, że:sedes, bidet wanna? Jeśli wanna to jaka? asymetryczna? prostokątna?. Jeśli prostokątna to jak długa? A na drugiej ścianie dwa podejścia(pralka?) A w kuchni co to za rura odpływowa z góry? A małe wc masz? Jeśli tak, to tak jak w projekcie? Zastanawiam czy można je trochę zmniejszyć? Moja ekipa ma wejść w przyszłym tygodniu (jeśli pogoda pozwoli), muszę rozplanować odpływy. To naprawdę już? Niesamowite:lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lilaer,

W łazience ma być tak :

projekt%20%C5%82azienki.jpg

 

Chciałam mieć i wannę i prysznic,dlatego powiększyłam łazienkę do 9m2.Wanna jak widać prostokątna,150cm (ja mam 164 więc chyba wystarczy).Pralka będzie w kotłowni.

Z małego wc zrezygnowałam na rzecz większej spiżarni.Wydaje mi się,że trudno je będzie zmniejszyć,o ile pamiętam to Gienio je nawet ciut powiększył.Co do rury w kuchni to nie mam pojęcia :o

U mnie na razie przerwa przynajmniej do połowy marca,kiedy to zaplanowane jest wejście tynkarzy.Może wcześniej uda mi się wyrównać działkę.

Cieszę się,że Ty też ruszasz z budową.Ja zaczęłam 9 sierpnia i czasami sama nie wierzę,że dom już stoi.Zawdzięczam to w dużej mierze ogromnej życzliwości Gienia,który na prawdę bardzo mi pomógł - gdyby nie On i jego żona pewnie jeszcze do dziś bym nie wystartowała.

Trzymam kciuki za pogodę i za Twój udany start.

Pozdrawiam :bye:

Edytowane przez zulka01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...