Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZAPACH WIOSNY M70


Recommended Posts

Ruszył ktoś z budową w okolichach województwa Lubuskiego?Zulka zazdroszczę i życzę jak najszybszego wprowadzenia.Ja również rezygnuję z małego wc ale mam problem otóż kąt nachylenia dachu podnoszę do 42 stopni gdyż wymagania sa w planie zagospodarowania przestrzennego na szczęście autorka projektu zgodziła sie na taka zmianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 931
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś buduje lub już zbudował Zapach Wiosny w okolicach Warszawy? ja planuję budować w Halinowie byłbym wdzięczny gdyby ktoś zaprosił mnie w swoje skromne progi:)

Co myślicie o włazie z wejściem na strych? Chciałbym tam czasem wrzucić parę szpargałów lub wywiesić pranie w zimę, czy trzeba zmieniać w takim celu kąt nachylenia dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ruszamy w okolicach Bydgoszczy na przełomie marca-kwietnia.

Zastanawiamy się jak grubym styropianem ocieplić fundamenty, w projekcie jest 8cm i 12cm.Czy może zastosować na całości fundamentu jedną grubość np.10cm?

Na mury 15cm.

Myślimy również czy nie zrezygnować z wystawki z cegły klinkierowej na elewacji od strony sypialni i łazienki?

Czy na tą zmianę trzeba mieć uzgodnienia z projektantem?

Prosimy o sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Marty Sawicz

 

Jestem bardzo ciekawa jak to będzie wyglądać.Na działce rekreacyjnej mam domek,który wg.projektu ma właśnie 42 stopnie,jest wprawdzie znacznie mniejszy - pewnie dlatego taki "szpiczasty" :D ,ale za to na górze są dwie sypialnie i garderoba.

 

58.jpg

 

Masz już może jakąś wizualizację?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zulka właśnie chciałam zobaczyć jak to wygląda a co do wizualizacji to mam sztab znajomych i wprowadzamy małe zmiany ale dużo pomogła i podpowiedziała mi autorka projektu więc bedzie wyglądać ok.Jak już wystatruje z budową to wrzucę fotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do pawelh - my zrezygnowaliśmy z cegły klinkierowej na zewnątrz i uzgodniliśmy to tylko z kierownikiem budowy, na kolumnach też rezygnujemy z klinkieru, mamy wymurowane z czerwonej cegły. w tamtym roku udało nam się wymurować ściany, na wiosnę , oczywiście jak dostaniemy kredyt, ruszamy z dachem. Na chwilę obecną wygląda to tak:

PA190002.jpg

PA190001.jpg

PA190005.jpg

PA190004.jpg

Edytowane przez kat_nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do kat_nie-dzięki za informacje i za wstawienie fotek.W jakim regionie polski budujecie?Z tego co widzę na zdjęciach to kominy stawiacie jak w projekcie z cegły ?To tańsze rozwiązanie jak kominy systemowe.Jakie ponieśliście koszty do stanu obecnego jeżeli można wiedzieć.

Ja również przyłączam się do prośby w sprawie kosztorysu do banku.Mój mail to [email protected]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie...

 

Czy ktoś buduje lub już zbudował Zapach Wiosny w okolicach Warszawy? ja planuję budować w Halinowie byłbym wdzięczny gdyby ktoś zaprosił mnie w swoje skromne progi

Co myślicie o włazie z wejściem na strych? Chciałbym tam czasem wrzucić parę szpargałów lub wywiesić pranie w zimę, czy trzeba zmieniać w takim celu kąt nachylenia dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo fajne fotki gratuluję.Czy ta cegła na kominach to żółta sahara?Blachodachowka to grafit z jakiej firmy bardzo nam się podoba.Też myślimy nad taką kolorystyką.

Jakie koszty ponieśliście na obecny stan?

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pawelh:

My budujemy w woj.lubelskim. Na chwilę obecną nasze koszty to jakieś 60.000. - stan taki jak na zdjęciach, czyli wymurowane ściany i kominy ( do pewnej wysokości, klinkier dopiero jak będzie zrobiona więźba), rozprowadzone rury do kanalizacji i wylany chudy beton. Kominy murowane z czerwonej cegły, w środku wkłady kominowe. Fundamenty kopaliśmy sami, z tym że trochę szersze niż w projekcie, ponieważ murowaliśmy z bloczka 42 ( rezygnujemy całkowicie z ocieplenia styropianem, tylko tynk). Wykorzystaliśmy też bloczek 42 na ścianki działowe (docinaliśmy na wymiar). Nadproża były wylewane, nie kupowaliśmy gotowych.

pozdrawiam i życzę powodzenia w budowaniu "wiosenki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja zrezygnowałem ze stropu drewnianego. Teriva po moim przeliczeniu wydała się droga więc murarz doradził mi żeby strop zrobić z MAXA i zalać to betonem i tak poczyniłem. Koszt takiego stropu to 3tys Pustak Max + 6 tyś. beton. Drutu nie wliczam ponieważ miałem zakupiony wcześniej na całą budowę jak też robocizny bo murarza zgodziłem od całośći. Moja Wiosna od dziś jest bogatsza o okna i przymierzam się do elektryki. Jeżeli ktoś mógłby podać przybliżone zapotrzebowanie materiału w tym kierunku. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...