Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZAPACH WIOSNY M70


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 931
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, ale się ruszyło na forum:). Dawać zdjęcia niech wszyscy oczy nacieszą:rolleyes:.

Ja skromnie, ale mam stan zero:wave:

http://img703.imageshack.us/img703/4024/12042011004s.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Na zdjęciu stoję w ogrodzie, widać ?

Mam pytanie do tych co przenieśli komin z łazienki do garażu. Czy taką zmianę można zrobić tylko w uzgodnieniu z kierownikiem, czy musi to zrobić projektant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

 

Witam, przymierzam się do budowy Zapachu Wiosny.

Mam jednak pytanie do Aniamanka, dotyczące zdjęcia wykonanego na poddaszu. Czy masz standardowy kąt dachu, czy zwiększony ?

Zastanawiam się właśnie czy zrobić strop z możliwością późniejszej jego adaptacji. Patrząc po zdjęciu wydaje się być dużo tego miejsca.

Czy planujesz zrobić schody, jeśli tak, to gdzie ?

 

Pytanie do wszystkich - czy ktoś buduje zapach wiosny w WIELKOPOLSCE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Wszystkich. Dawno mnie nie było, ale zimą to nawet nic nadzwyczajnego się nie działo. Obecnie mamy złożoną hydraulikę, elektrykę i chlapnięte tynki. U nas montujemy pompę ciepła, więc mamy już zrobione odwierty i rozłożone całe to ustrojstwo, rozłożone ogrzewanie podłogowe i zamówione okna, ale wstawione będą dopiero w lipcu, a na razie przed nami walka z sufitami i niech sobie chałupka wentyluje. Co do podłogi to mamy już wylane mixokretem co wygląda naprawdę fajnie, są super wypoziomowane i gładkie, w sumie to szkoda, że na ścianach tak się nie da . Wstawiam fotki, ale na nich jeszcze nie ma posadzek tylko rury od ogrzewania podłogowego. Pozdrawiam Wszystkich...

 

http://mimki2.fotosik.pl/zdjecia/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kominów to faktycznie ten w kotłowni jest nie potrzebny, będzie nam służył jako wentylacyjny. W sumie ten od kominka też jest zbędny, bo nie chcemy mieć wędzarni i bałaganu w domu, z tym,że można go potraktować jako awaryjny, jeśli nam się na starość odmieni. Z tymi kominami to dla tego tak wyszło, bo jak mówiliśmy, że chcemy pompę to każdy nam odradzał i za głowę chwytał, gdyż nie mogli pojąć jak to może być ciepło bez kotłowni pieca i całego tego syfu, a że młodzi i głupi to teraz mamy kominów nie wiadomo po co, a wiadomo, że był to jednak spory koszt, pocieszamy się, że chociaż fajnie wyglądają ;) No i mamy morał z tego, żeby nie słuchać nikogo tylko robić swoje, a jakbyśmy zapomnieli to mamy kominy dla przypomnienia. Najlepsze jest to, że teraz entuzjaści palenia w piecach przychodzą i mówią jak to fajnie i dobrze sobie wykombinowaliśmy, no aż ręce opadają. Nie wiem jak to u innych, ale my mamy sporo "dobrych" doradców co staną na działce i próbują rządzić bez pytania oczywiście. Już nawet wiemy, gdzie posadzić jakie rośliny, jak pomalować mieszkanie, jak meble ustawić i kiedy najlepiej się wprowadzić więc nasza wiedza zdobyta jest przeogromna, ale kończę temat, bo zapewne nie jedyni jesteśmy nękani przez ''specjalistów''.

Co do wprowadzania to w zasadzie jak się spojrzy to niby tylko trochę i można robić parapetówę, ale z praktyki wiemy, że wykończenia potrafią dobić finansowo i czasowo niejednego, mamy nadzieję, że może damy radę na zimę wskoczyć na swoje, ale wiosna 2012 też byłaby ogromnym sukcesem. Fakt, że jak teraz wchodzimy do domu to widok tynków i podłóg istotnie podnoszą nam humory, ale i cierpliwość nam się już kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie też małe postępy.W długi weekend wysprzątałam działkę ze wszystkich odpadów.Później została wprowadzona do domu woda,a przez kolejne dwa dni przywożona była ziemia i wyrównywany teren.Choć jeszcze nie ma żadnych roślin,to już wygląda znacznie lepiej :wave:

Jutro wchodzą hydraulicy,a jak wszystko pójdzie dobrze w następny poniedziałek wylewki.

Pozdrawiam.

DSC00796.jpg

DSC00798.jpg

DSC00799.jpg

DSC00794.jpg

DSC00795.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lilaer,dzięki za miłe słowa,cieszę się,że nie tyko mnie się podoba :lol2:. Ziemi przywieźli aż 15 wywrotek (po 23 tony).Dużo,bo działka wymagała sporego wyrównania.Kosztowało to "trochę",ale jestem bardzo zadowolona.Jak tylko wkopię szambo i zrobię ogrodzenie od frontu zaczynam sadzić tuje.Nie wiem,czy nie zmienią mi się plany,ale na dzień dzisiejszy nie planuję żadnych cudów na działce - tuje,trawa,kilka kolorowych krzaków i coś w rodzaju klombu na środku działki. Nie mam zacięcia do prac ogrodowych,więc planuję coś co nie będzie wymagało zbyt dużego nakładu pracy.

Gratuluję widocznych postępów na Twojej budowie.

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...