Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZAPACH WIOSNY M70


Recommended Posts

Lilaer,

Mam pytanie dotyczące okna w kuchni. O ile okno zostało powiększone? Z tego, co pamiętam, to nie poszerzaliście domu, zrobił to tylko Wodzik, a na tym ostatnim zdjęciu widać, że okno jest powiększone.

I na jakiej wysokości jest teraz dolna krawędź okna? Pytam, bo ciekawi mnie, czy można jeszcze powiększyć je w dół, żeby blat kuchenny był na równi z parapetem. Oczywiście odliczę potem wylewki.

Proszę napisz na priv, jeśli możesz, jaki macie koszt do stanu surowego zamkniętego? Ciekawi mnie, czy można troszeczkę taniej niż murator podaje.

 

A tak w ogóle to bardzo mi się Wasze Zapachy Wiosny podobają. Jest to również jedna z nielicznych parterówek, które podobają się mojemu mężowi.

Mam nadzieję, że wkrótce zobaczę ją na żywo - jeśli tylko będę miała szczęście i spotkam właścicieli pewnej Wiosenki, która znajduje się ode mnie o jakieś dwa kilometry.

 

Pzdr

Annis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 931
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lilaer , witam. Widzę że macie pokryty dach dachówką i mam pytanie czy zmienialiście więźbę pytam bo mam różne opinie od cieśli jeden mówi że więźba mocna i pod dachówkę można nawet krokwie zmienić na 20 zamiast 22 inny że trzeba zrobić podpory bo będzie się dach uginał możesz mi powiedzieć jak było u Was ? Czy macie dach zgodny z projektem czy robiliście jakieś zmiany pod dachówkę ? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micha26, dach mamy podniesiony do 30 stopni. Co do więźby to wszyscy mówili, że jest przewymiarowana i można kłaść śmiało dachówkę, ale na wszelki wypadek powiększyliśmy przekroje (nie wiem o ile) i jeszcze mamy dodatową płatew nad salonem bo cieśla się trochę obawiał, że dach się może ugiąć (w projekcie jest płatew tylko z jednej strony).Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dawno mnie tu nie było ale mogę powiedzieć konkrety na temat DACHU . dach mam pokryty dachówką betonową euronitu i wymagało to zwiększeniua przekroju krokwi K7 do przekroju 12/22 przez nabicie jednostronne desek o przekroju 5x22 drewno klasy C27 . konkretnie sześć krokwi nad salonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lutek57. Myślę też o dachówce z Euronitu czarna S. Możesz napisać jaki był koszt dachówki razem z gąsiorami i łącznikami ? U mnie cena za metr kwadratowy dachówki to 19 zł ale jestem ciekaw jaki będzie koszt całkowity miałem zrobioną wycenę ale taką pobieżną i boje się że sprzedawca mógł zaniżyć ilości i tym samym koszt końcowy. Jeśli możesz to bardzo bym prosił o podanie całkowitego kosztu dachówki. I jeszcze jedno jak wygląda dach , podoba się :) ? Jaką masz opinie na temat dachówki z Euronitu ? bo na forach raczej ma dobrą opinie ? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de207970ed1f6ee8.html

my jesteśmy mniej więcej na tym etapie, aktualnie lepimy glazure w pralni, może i brzydka ale kosztowała 9.99pln (2fotki wstawione na stronie-na kolana nie powala), pralnia jest w pomieszczeniu na kotłownie bo mamy tam tylko bolier i maszynerię od pompy, jak na takie zacne pomieszczenie to dla nas git przynajmniej czysto będzie...

pozdrawiamy...

Edytowane przez mimki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mimki bardzo fajna pralnia. Ja się jeszcze nie wiem czy mała wanienka czy jakiś zlew ale myślę, że w takiej wanience wygodniej umyć ruszt do grilla a nawet wykąpać psa. Mam pytanie o cokół, czy będzie równej wysokości (jakiej?) wszędzie?

I wymiary zabudowy pod oświetlenie w kuchni, ja powiedziałam 60 cm szerokie i 15 wysokie, zastanawiam się czy dobrze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pralni mamy metrowa wannę z długim kranem właśnie po to żeby szorować w niej różne paskudztwa lub coś namoczyć i nie robić bałaganu w łazience, mam nadzieję że się sprawdzi. Co do półek z oświetleniem to musze je zmierzyć bo robił je mąż i z tego co pamietam że troche na oko więc mam nadzieję że dobrze pomierzył i szafki będą dobrze wyglądały sprawdzę wymiary i je podam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lutek57. Myślę też o dachówce z Euronitu czarna S. Możesz napisać jaki był koszt dachówki razem z gąsiorami i łącznikami ? U mnie cena za metr kwadratowy dachówki to 19 zł ale jestem ciekaw jaki będzie koszt całkowity miałem zrobioną wycenę ale taką pobieżną i boje się że sprzedawca mógł zaniżyć ilości i tym samym koszt końcowy. Jeśli możesz to bardzo bym prosił o podanie całkowitego kosztu dachówki. I jeszcze jedno jak wygląda dach , podoba się :) ? Jaką masz opinie na temat dachówki z Euronitu ? bo na forach raczej ma dobrą opinie ? Pozdrawiam.

 

witam o finansach nie chcę za dużo pisać . mam dachówkę euronitu czerwoną i jest naprawdę ładna . polecam poszukać firmę która sprzedaje i układa dachówkę , nie ma wtedy problemów z odpadkami i ile jej kupić gdyż firma wykonuje krycie na gotowo.

zapach wiosny 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadam lilaer

w kuchni mamy podobne wymiary półek oświetleniowych bo 65x14,5 cm mąż robił je na oko i mam nadzieję że wiszące szafki kuchenne bedą pod nimi dobrze wyglądać a cokołów my nie robimy na każdej scianie a tam gdzie będzie (na ścianie od strony łazienki) będzie miał ze 30 cm a na ścianie od dużych drzwi tarasowych wogóle go nie robimy bo mamy zamiar zrobić tam coś w rodzaju patio i wyłożyć spory kawałek wokół domu płytką, żeby dzieciaki mogły swobodnie jeździc wkoło domu na rolkach i rowerach chyba podobna płytkę do tej co ma zulka01 widzieliśmy ułożoną u ludzi pod lublinem i wygląda świetnie, bo na palecie jest mix odcieni i wychodzi to bardzo efektownie, a po ułożeniu nie ma uskoków między płytkami i dzieciakom lepiej sie po czymś takim jeździ i trudniej sie przewrócic a jak już coś się wydarzy to tak sobie kolan nie pozdzierają, no i jak czymś się poplami to nic nie szkodzi bo cały chodnik jest ciapaty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam i pozdrawiam wszystkich budujących Zapach Wiosny. Wraz z żoną jesteśmy zainteresowani tym projektem i prześledziliśmy forum dotyczące budowy tego domku. Mieszkamy w Zielonej Górze i warto byłoby obejrzeć budowę na żywo przed podjęciem decyzji. Zauważyłem na forum, że violka111 buduje w Zielonej Górze dlatego mam prośbę do violka111 i wszystkich, którzy budują w lubuskim o możliwość zobaczenia budowy domu. Proszę o kontakt mailowy [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bardzo proszę o przesłanie kosztorysu budowy, zdecydowaliśmy się na wiosenkę i wstępnie chcieliśmy oszacować ile kasy potrzebujemy. po analizie wpisów na forum i obejrzeniu fotek, wiemy już że będzie to ten projekt. podaję prywatnego emila: [email protected]. z góry dziękuję:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do lilaer lub innych bardzo proszę o przesłanie kosztorysu budowy, zdecydowaliśmy się na wiosenkę i wstępnie chcieliśmy oszacować ile kasy potrzebujemy. po analizie wpisów na forum i obejrzeniu fotek, wiemy już że będzie to ten projekt. podaję prywatnego emila: [email protected]. z góry dziękuję:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam wszystkich serdecznie. W zeszłym roku z żoną podjęliśmy decyzję o budowie M70 projekt przekonał nas w 100%. Po obejrzeniu domu na żywo u Pani LIdki (czytaj Lilaer) pozdrawiamy serdecznie wiedzieliśmy zę to nasz dom. No i tak po wszystkich perturbacjach związanych z polską papierologią (koszmar) dnia 02.07.2012 zaczęło się wjechał ciężki sprzęt i ruszyła machina prac. Jak na razie mamy dużo zapału i chęci mamy nadzieję że tak będzie przez cały okres budowy. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich miłośników M70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesteśmy zajęci wyborami i sprzątaniem po fachowcach:evil:, a to efekty

http://img651.imageshack.us/img651/2572/dsc00175ea.jpg

 

 

jeszcze nie skończona struktura bo czekamy na drzwi, ale kolor już jest:p.

Adin27, będę śledzić postępy, pozdrowienia dla całej rodzinki i oczywiście zapraszam

 

domek widziałam z elewacją w piątek i baardzo nam się podoba aż przystaneliśmy żeby nacieszyć oko:yes:u nas do tego etapu jeszcze sporo czasu,ale decyzja o kolorze elewacji chyba zapadła i będzie to,,mały[wcale nie taki mały]biały domek,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...