Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZAPACH WIOSNY M70


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 931
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Geniu,życzę powodzenia,bo zapału Ci zapewne nie zabraknie.

Strop będę układał dopiero w przyszłym tygodniu,mam lekkie opóżnienie.

Zamówiłem drewno -krokwy plus deski.Na razie rezygnuję z blachodachówki-obijam dach deskami i papuję. Deski - 6m.sześć.,krokwy 8 m.sześć.papa-17 rolek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość potrzebnych desek obliczał cieśla-myślę,że dobrze porachował.Strop zaczynam układać od 2 września.Zdecydowałem się na kształtki-najpierw wymurujemy kształtki wieńcowe-75 sztuk,potem kształtki wewnętrzne-72 sztuki, w nich położymy wieniec i dopiero zaczniemy układać belki,po podparciu belek układamy gary stropu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggienek1 jak będziesz stawiał ściany to daj znać ile Ci wyszło porothermu. Z moich pobieżnych wyliczeń wynika ze ścian jest ok 200m2 (bez ścian działowych). Na m2 wychodzi 11 sztuk a wiec rachunek jest prosty 2200 sztuk.Ale może się mylę .Mowa oczywiście o porothermie 25

Pozdrowienia dla wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

jeszcze nie rozpocząłem budowy, pozwolenie uprawomocni się 4 września, nastepnie zgłoszenie 7 dni, mam nadzieję, że w tym czasie dostanę decyzję kredytową. Dom będzie w odbiciu lustrznym (fundamenty) bez wielkich zmian jak już pisałem wcześniej. Ile materiałów pójdzie zobaczymy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaleliśmy strop - poszło - 995 szt. garów teriva, belki 7 mb - 16 szt.,belki 4 mb - 15 szt.,belki 3,8 mb - 41 szt, kształtka wieńcowa - 66 szt, kształtka wewnętrzna - 73 szt., beton B20 -19 m.sześć.Co co zostało - gary,kształtki ( belki wyliczone idealnie) - firma STROPEX zabrała z powrotem i oddała pieniążki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ławy wylane, fudament z bloczków w 90% gotowe, jutro reszta i ocieplenie styropianem. W czwartek lub piątek poziomy kanalizacji i chudziak. Nastepnie klika dni przerwy.

darekkg26 wejdź na stron muratordom.pl znajdź projekt tam podają minimalne wymiary działki. Koszt budowy jest zależny od regionu kraju, koszty podane w muratorze są zawyżone (mam nadzieję). Podaj e-mail to wyślę rysunki z wymiarami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących wiosnę !!!

Mam pytanko do - WODNIK , piszesz że potrzebowałeś 800 bloczków betonowych na trzy warstwy . Jak wysoko nad ziemią wyszła ostatnia warstwa ?

Mam zamiar zacząć budowę na wiosnę :D ale muszę podnieść wyżej budynek jakieś 90 cm do poziomu drogi i jestem ciekawy ile bloczków będę potrzebował ?

 

Dziękuje i Pozdrawiam Wszystkich !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...