Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Niezdecydowanej St_elki budowlane rozterki


Recommended Posts

Witam i pisanie zaczynam.

 

Mam marzenie o domu…Zawsze miałam.

Na początku – w wieku nastu lat chciałam mieć „glinanke” na wzgórku wzniesieniu obok łąki mały sad jabłkowy, za oknem słoneczniki na parapecie zioła i …. Kot.

Jako nastolatka nie myślałam o dzieciach kołyskach itp….

Widziałam tylko słońce, radości te moje marzenia o domku wśród łak.

 

Czas trochę zweryfikował moje marzenia…

Dom pod lasem, skromny ogródek – jako ze nie lubię się babrać w ziemi lub o tym jeszcze nie wiem, że lubię.…

Widze tu psa i kota i moje śliczne dziecię na tych wszystkich drewnianych urządzeniach służących do zabaw…i poranne niedzielne picie kawy na tarasie i czuję (na czasie) zapach truskawek,ciasta z truskawkami…

I grill (znowu zapachy) i przyjaciele – czyli dom otwarty.

 

… wracając do psa i kota (gdzie kotów fanka jestem od dziecięcia) tu włącza się mój racjonalizm – jak mogę posiadać w domu istoty żywe?

Po pierwsze oboje z TŻ jesteśmy osobami czynnymi zawodowo – to co te zwierzęta maja tak same w domu przez cały dzień siedzieć?? Nie podoba mi się to…

Po drugie lubię wakacje, lubie wyjeżdżać – jak ja wyjadę zobaczyć Chorwacje Portugalię i inne europejskie ciekawe zakątki…co ja zrobię ze zwierzyną?

No i ból… serce by chciało rozum mówi NIE.

 

…i teraz mam szansę na spełnieni dziecięcych / dziewczęcych marzeń.

Mój TZ jest właścicielem ziemskim (a tak dokładniej to jego mama ;-) ) dużo ziemi 170 arów pod lasem do podziału na dwa…

Tak wiec będziemy prawdopodobnie dysponować. Około 24 arami ziemi pod samiuśkim lasem (teraz tam biegają sarny) i dwoma działkami 1560 m2 (tzw mieszkalno Usługowe) i TZ będzie współwłaścicielem jednej działki (MN/U) o powierzchni 2340 m2 …

Mamy zamiar wybudować się za pieniądze ze sprzedaży działek… tylko czy starczy? W sumie ok. 40 arów…

 

Na razie mamy tylko rozrys i propozycje geodety… Geodeta liczy sobie ok. 2- 2,5 miesiąca na wyznaczenie działek…od działki bierze ok. 300 – 350 PLN

a… i nie napisałam dlaczego takie duże działki….

To wynika z zagospodarowania przestrzennego…

Działki niestety są nieuzbrojone a wokół „naszych” działek jest / są pola…

Wiec działki bez kanalizacji mogą mieć powierzchnię min 1500, gdyby kanalizacja była 800.

 

Działki jak zostaną podzielone zostanie wyznaczona przez ich środek droga. Droga płacona jest 3 zł w gminie a powiat podobno płaci 20 zł. Wiec będziemy się odwoływać od tej marnej 3… a tych metrów na drogę sporo…

Wiem wiem wprowadziłam chaos i zamet którego sama nei bardzo rozumiem.

Chcielibyśmy zrobić to w ten sposób:

- złożyć projekt we wrześniu (bo gmina uchwala we wrześniu budżet – może uwzględnili by chęć budowy domu i zrobiliby przyłącza??)

- sprzedaż działek uzbrojonych… ale będzie to możliwe tylko wówczas gdy działki będą już podzielone i wyznaczona droga – czyli rozumiem że po akceptacji ceny za drogę przez gminę czy powiat.

Wiec do samej budowy nam jeszcze bardzo daleko….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... mimo ze do budowy nam daleko na oku mam dwa projekty domów:

 

Neapol DCP193 - nie znalazłam na jego temat (do tej pory) informacji na forum....

a drugi

ww-221 na ten temat info znalazłam... i chyba dlatego tu jest.

 

ogólnie zależy mi na otwartej przestrzeni... blizej mi do tego piewrwszego domku.... tylko przydałby sie garaż na dwa stanowisko - warunek TŻ

 

jeszcze napiszę o co mi dokładniej chodzi, co powinien mieć mój dom...

a nad parterówka zastanwiam sie bo:

- jeśli będziemy mieć jeszcze dziecko to wygodniej mieć wszystko na jednym poziomie

- dla starszych ludzi wygodniejszy jest jeden poziom

- jakos straszne mi mycie schodów

- nasza działka bedzie tak duza ze fajnie wygladałby na niej taki rozłozysty dom...

 

na razie tyle... wrócę tu wróce na pewno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czego chcę od mojego domu?

Tak jak pisałam otwarta przestrzeń przede wszystkim

Wykorzystana przestrzeń.

Kuchnia jadalnia i salon chciałabym aby tworzyły cos w kształcie litery L czyli aby jadalnia była przejściem miedzy kuchnia a salonem tak aby kuchnia nie była widoczna z salonu a salon z kuchni ---przede wszystkim zależy mi na ciszy w salonie – aby dźwięki z kuchni nie zakłócały rozmów czy oglądania filmów / słuchania muzyki (i to zaproponowany projekt NEAPOL spełnia).

Kuchnia ze spiżarnią.

Jeśli dom piętrowy to na parterze koniecznie gabinet – z racji profesji mojego TŻ

Pomieszczenie gospodarcze – nie wiem jak duże powinno być… i nie wiem czy jest tam sens robić również pralnie?

Jeśli miałby tam być kocioł czy piec to nie będzie to czyste pomieszczenie.

Mała łazienka na dole ale na tyle aby zmieścił się prysznic, umywalka i kibelek

Garaż dwustanowiskowy

Zaproponowany Neapol prawie spełnia moje wymagania. Zwłaszcza że jest domem energooszczędnym.

Nie wiem tylko jak schody? Czy w tym projekcie schody są takie ażurowe czy taka klatka schodowa?? Czy to jakie będę miała schody zależy ode mnie czy od projektu?

I zmniejszyłabym tu liczbę okien w dachu szczególnie od strony północnej… od południa wnętrze powinno być oświetlone…

Ale ciekawa jestem jak ten dom wygląda w rzeczywistości . Może ktoś widział wie? Może na forum ktoś go buduje?

W jednym z dzienników budowy zamieszczonych na forum muratora wyczytałam ze przed wybudowaniem domu fajnie zobaczyć go w rzeczywistości. Czy spodoba nam się jego rozkład pomieszczeń… i np. (dla mnie) skosy na piętrze?

 

 

 

I tak na przykład w wybranym Neapolu wprowadziłabym nieco zmian:

PARTER

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0609/dcp193__r0ac54.gif

 

- likwidacja drzwi miedzy gabinetem a salonem

- zastanawia mnie otwarty róg salonu na przedpokój – nie potrafię sobie tego wyobrazić

- te załamania…

- łazienka na dole ma chyba metraż 3,6 czy to nie za mało jeśli chciałabym mieć tam również prysznic?

- garaż mógłby być dwu stanowiskowy… no i dłuższy tak abym mogła trzymać tam opony, rowery i inne graty o których nie wiem ze powinnam je tam trzymać.

- i pytanie czy układ taki czy lustrzany? Wjazd na działkę od południa wiec taras jest wschód – południe…

 

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0609/dcp193__r123e1.gif

 

Na piętrze w łazience mogłaby być pralka wtedy 2.2. (garderoba) służyłaby za suszarnie

W łazience na piętrze zlikwidowałabym okno w dachu i zrobiła w ścianie (nie wiem czy można i czy jest sens?)

Ktoś doradzał ze nad garażem można myłoby zrobić stryszek – nie wiem? Można by? Ja jestem jak najbardziej na tak jeśli tylko projekt domu na to pozwala / pozwoli.

 

Na razie nie mam więcej uwag pomysłów do tego projektu – to mój pierwszy i najbliższy sercu typ.

Nie rozmawiałam jeszcze o ewentualnych przeróbkach z projektantem / architektem tego domu…

 

Ale jak pisałam nadal pozostaje kwestia wyboru parter czy schody….

Nigdy nigdy nigdy nie widziałam nie byłam w domu parterowym nie wiem co i jak..

W naszym przypadku porterówka bardzo ładnie wkomponowałaby się w działkę 2400… i w teren – na którym nie ma jeszcze nic :D

Do tego poważne problemy TŻ z kręgosłupem… może stać się tak ze na stare lata nie wczłapie na piętro…

 

Zaczęła przerażać mnie tak duża działka trzeba mieć pomysł na jej zagospodarowanie i czas na jej obrobienie – teraz przy rocznym dziecku nie wyobrażam sobie siebie z rękami w ziemi i z mała na ręku ;)

..a mój luby no cóż –problemy z kręgosłupem (cwaniaczek) wykluczają go z ciężkiej pracy fizycznej

 

Bardzo podoba mi się dom i ogród jednej z forumowiczek: kropkq

 

 

a mój Neapol to:

z zewnatrz taras:

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0609/dcp193__ogfb2d.jpg

 

przód:

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0609/dcp193__fr75a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo znalazłam takie coś z płaskim dachem :D tu ukłon w stronę tutli_putli

 

Luksemburg (LMB35a)

 

i parterowy z piecioma pokojami energooszczędny Walencja (DCB49)

tylko wydaje mi sie że kuchnia i jadalnia i salon maja zbyt mała powierzchnię...

i tu zrobiłabym zbyt duzo przeróbek.

gabinet musiałbym przenieść.. spizarnie i małe WC zlikwidowałabym... i zrobiła kotłownie w miejscu kotłowni pokój i wogóle duzy bałagan :D

 

natomiast wczoraj zadzwonil geodeta ze podzielił działki na 6 równych każda po 1544m i dwie wieksze po 2ooo z haczykiem i jutro projekt podziału zaniesie do gminy....to czekamy czekamy az wytycza nam działkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lubię jak można podejrzeć jak dany dom prezentuje się już jako wybudowany. Dlatego może poświęciłam tyle uwagi Archipelagowi - jest tam sporo zdjęć właśnie z realizacji przeróżnych projektów.

pozdrawiam i owocnych poszukiwań wymarzonego projektu Ci życzę :)

 

.. to zaczęłam szukać na archipelagu i znalazłam taką oto parterówkę...Koko

faktycznie Archipelag ma fajną mozliwość:

po piersze zdjec z realizacji

po drugie: miarka!!! super sprawa obnmierzyć sciany w projekcie!

po trzecie naprawdę duży wybór

 

tu patrycja - trochę elewacja nie w moim typie

 

Sabina

 

Iwonka

 

Staszka strasznie wielka jadalnia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TŻ zakazał mi dalszych poszukiwań projektów domów.

To ja mam wybrac projekt ale Koko z archipelag.pl to jego typ.

Podoba mu się rozkład pomieszczeń i to że będzie miał gabinet z duzym oknem i widokiem na wejście.

 

Tak wygląda rozkład pomieszczeń w domu:

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0609/rzuty0b0f.png

 

zastanawiam się czy ten długi korytarz jest ok. Takie wejście do domu i widok na taki długi hol... nie wiem czy to fajne

mysłałam o ewentualmym usunięciu części sciany... aale etdy bedzie widać drzwi do ubikacji / toalety z salonu.

Nie potrafie czytać tego projektu i nie wiem gdzie projektant umieścił tu kominek...

Pomyślałam też że te łazienki sa tak bardzo rozstrzelone..po całym domu...

i moze zlikwidować jedna? połączyć 7 i 13 razem i będą dwie takie po ok 5 m ... To za mało?

i zasadnicze pytanie o taras.. powinien być usytuowany wsch-płd czy płd-zach?

tu nie wiem...

ale sypialnie fajnie by było dgyby były od wschodu...

i wtedy wszystko jasne i taras od zachodu...

no ale... na razie patrzę patrzę i szukam zalet i wad

a przede wszystkim czekam na opinię i rady odnośnie tego własnie projektu!

 

a tu zdjecia domku:

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0609/koko1ec8d.jpg

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0609/koko2926e.jpg

 

Dostałam odpowiedź od Architekta z biura archipelag.pl odnośnie kosztów budowy

 

Witam. Koszt inwestycji do stanu surowego zamkniętego(w tym materiały, robocizna, sprzęt) to około 373000zł. Jest to kosztorys na woj. dolnośląskie. Koszty całościowe zależą w dużej mierze od wybranej technologii budowy, standardu wykończenia i stawki robocizny w danym regionie. Koszty można znacznie obniżyć, stosując tańsze materiały czy budując systemem gospodarczym. Zaprojektowany budynek, dzięki dobraniu przegród budowlanych o wartości współczynników przenikania ciepła poniżej wymaganych Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 listopada 2008 r. zaliczyć można do energooszczędnych. Można poprawić parametry stosująć materiały o jeszcze lepszych współczynnikach przenikania ciepła, bądź storując grubszą warstwę docieplenia. Można oczywiście także zmienić sposób ogrzewania domu na np. pompę ciepła czy kocioł kondensacyjny jak również wprowadzić wentylacje mechaniczną. Niestety akurat do tego projektu nie mamy gotowych projektów tych instalacji. Polecam zapoznać się z energooszczędną kolekcją domów "domy klasy a" - http://www.archipelag.pl/aktualnosci/domy-klasy-a-nowy-standard-projektow-gotowych.html oraz "domy XXI" - http://www.domy21.pl/kolekcja.php. Są o projekty bardzo energooszczędne wyposarzone w szereg wspomagających instalacji. Pozdrawiam serecznie.

 

.... aaa tylko nie wiem czy projekt przejdzie bo wg zagospodarowania przestrzennego nachylenie dachu nie moze być niższe niz 30 stopni ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Trwają rozmowy ze starostwem na temat ceny za część ziemi przeznaczona pod drogę - jest to ok 400 m i chcą dać za nia nie wiecej jak 7 PLN/m

Mało...

Mozna się odwoływać, ale chyba nie ma sensu bo sprawy będa ciagnęły sie latami a podobno można ugrać max 10 PLN/m...

 

i porażka...

 

wkleję tu zdjecia kawałka ziemi który jest w posiadaniu matki mojego TŻ.

 

to działka o numerze 149

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0709/dzialkae965.jpg

 

zostanie ona podzielona miejwiecej w ten sposób (nadal działka 149) - te zakreskowane to działka TŻ i jego siostry:

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0709/zdrogadbf7.jpg

 

chcociaż coraz częściej TZ myśli czy jest sens budować sie w tak bliskim sąsiedzctwie rodziny :roll:

 

przy okazji ogladam sobie łazienki i kuchnie i nie wiem na jaki styl mogłabyms sie zdecydować ... (jakoś dla mnie te miejsca są najważniejsze :oops:

 

wklję dla siebie kilka linków aby nie zaginęły:

 

ładne płytki kuchnia łazienka płytki

ładne wnetrza łazienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się u Nas coraz więcej wątpliwosci...

-> Czy na pewno chcemy taka duzą działkę pod lasem?

To jednak sporo maertów do koszenia... Czy znajdziemy na to czas i siły?

Czy znajdziemy pieniadze aby to utrzymać?

 

-> Czy zdrowe jest budować sie w takim bliskim sąsiedzctwie rodziny?

Nie będziemy mogli od nich odpocząć i zatęsknić... i jak wiadomo: "z rodzina najlepiej wychodzi się na zdjeciu" ;-)

 

-> MOze wymienić działkę na którąś z tych mniejszych?? 1540 metrów?

ale czy dobrze je podzielilismy? ja wolałąbym żeby była dłuzsza a nie taka szeroka :roll:

więc pytanie skoro mi nie przypadął do gustu czy komus innemu przypadnie?

 

tak czy inaczej oba moje dotychczasowe typy wpasowały by sie w działkę szeroką... 1540 m...

jeszcze szukam "mojego" domu na stronie poleconej przez majkabajka

http://www.dom-parterowy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dokumenty geodezyjne odnośnie podziału ziemi zostały złozone do Gminy...

Pierwsze koszty za wydzielenie działek to coś ok 4650 zł.

teraz czekamy na odpowiedź z Urzędu Gminu i kasę za drogi powiatowe i gminne które będą przebiegały przez Naszą (no tak prezyzyjniej - przez teściowej) Ziemię

 

 

KOleżanka na innym forum zaproponowała zmiany w wybranym przez Nas projekcie....

podobają mi się niektóre propozycje

 

Nie mam teraz czasu na zanalizowanie wymiarów, ale na pierwszy rzut oka całkiem sensowny dom. Moje propozycje:

 

- wejście od północy tak jak garaż, nie od wschodu, wtedy nie ma aż takiego labiryntu i zyskujesz miejsce na garderobę (tzn. chodzi mi o powiększenie domu o tę część, gdzie się teraz wchodzi)

 

- zlikwidować wejście z garażu do kuchni - tragedia,

 

- wejście do kuchni zrobić z korytarza, a przejście do salonu naprzeciwko (koło okna) i zamiast okna w kuchni - drzwi tarasowe i przedłużyć taras

 

 

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0809/poprawkikokod760.gif

 

tylko mi sie poodba przejscie z garażu do spizarni bo mogłabym szybko wstawić tam zakupy :roll:

i zastanawiam sie ze przejsćie z garażu do pomieszczenia gospodarczego też jest sensowne jeśli np opale się ekogroszkiem :roll:

i kuchnia....

chyba wolę otwartą.. chociaż te dźwięki miksera.. czajnika mieszania w garach :roll:

 

chciałabym jeszcze aby ktoś dał mi propozycje jak gdzie przenieść łazienki w jedno miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

 

wklję dla siebie kilka linków aby nie zaginęły:

 

ładne płytki kuchnia łazienka płytki

ładne wnetrza łazienki

 

tu do patchworkowych sof i krzeseł: od monah

 

Na taras mam już zaplanowane deski kompozytowe - wyglądają identycznie jak drewno ryflowane a są twarde jak beton.

 

...i rozglądam sie za samochodem dla siebie i mojej małej ksieżniczki...

oczywiście jestem nie zdecydowana i mam tysiąc pomysłów. z jednej strony chciałabym spełnić swoje marzenie o fordzie focusie (siedziałam w pieknym ceglastym.... ) a z drugiej strony rozsądek mówi NIE NIE NIE coś małego ekonomicznego taniego do jazdy po Naszej Małej Wsi do jazdy tam i z powrotem....

i do samochodu musi idealnie mieścić się nas wózeczek i fotelik ma się nie gibać...

i tak

toyota aygo to porażka

ford fiesta odpadł... (a juz jechałam nim do pracy - kolor był nie mój.... ale mogłabym np malować bardziej jaskrawym kolorem paznokcie;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu zajmuje się pierdołami a obserwatorzy sie denerwują

 

st_ella, jak postępy w przygotowywaniu dokumentacji? Nic w dzienniku nie piszesz...

 

zapłaciliśmy geodecie za wydzielenie działek.....

pole zostało skoszone i wreszcie jakoś wygląda :roll:

wstawię w tym poście zdjęcie jak tylko zechce mi się zgrać foty na komputer (a nie chce mi się bo tam mało zdjęć mojej córy :roll: )

w tym tygodniu geodeta wchodzi z palikami..... wytyczać działki...

 

musze namówić TŻ aby te dokumenty z gminy zeskanował i wtedy bedziecie miały / mieli lepszy obraz podziału...

działki sa nieuzbrojone. :roll:

projekt nie wybrany... :roll:

 

ania kornecka zaproponowała mi nowy projekt

 

Znalazłam domek parterowy z 4 (a z gabinetem 5) pokojami i lazienkami obok siebie. Jest tu chyba spore pole do popisu jesli chodzi o przeróbki:) http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=131

 

...no i ... będę sie przyglądać i wybierać plusy i minusy a może pytać o to czy nie mógłby być mniejszy....

tak mniejszy bo 160 metrów to już cholernie dużo.

kto zarobi na węgiel!! :roll:

jakiejś wielkiej rodziny nie planuję (chyba że TŻ :roll: ) - ale chyba nic nie zrobi beze mnie .... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

....a to nasz kawał ziemi do podziału...

widok od strony drogi....

i samo zdjęcie robione z ulicy bo mi się d*** nie chciało ruszyć dalej...

a moze obawiałam sie TŻ-ta że zacznie wykrzykiwać??

:roll:

 

http://lh5.ggpht.com/_qx6ACvQMu2Y/SrfXtbYcC4I/AAAAAAAAJmE/TDxSpioYLG4/s912/IMG_8467.JPG

 

paliki podobno wbite (jeszcze nie widziałam :roll: )

 

studnia nie trafi w nasza działkę - obawiam się ze wypadnie na drodze :roll:

z tego pola ma być w sumie 8 działek z czego 6 na sprzedaż - są chętni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

nie bez powodu dziennik nazywa się niezdecydowanej... takiej drugiej jak ja chyba nie ma :bash:

ja serio mam nadzieję że może jak dojrzeję (hehehehe) to zmądrzeję i nie będę tak wszystkiego rozkładać na części pierwsze .

 

w każdym razie 9 sierpnia 2010 podpisaliśmy akt notarialny na działkę w Ludwikowie o powierzchni 2161 m- > wiem! miała być mała do 1500 ale... ale.. to była okazja.

działka nie jest tak urokliwie położona... ale leży bezpośrednio przy drodze....

chcielibyśmy bardzo (zobaczymy co z tego wyjdzie) postawić dom parterowy.... a warunki zabudowy mówią że powierzania zabudowy nie moze przekraczać 15% działki... wiec tylko na takiej działce uda się posatwic nam coś sensownego...

 

zdjęć okolicy brak

 

po za nami nabywcami nikt tego nie widział ;) pole jest mega zarośnięte.. aż wstyd się przyznawać że to nasze:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...