Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Niezdecydowanej St_elki ...


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 77
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobry wieczór Stelko :)

Na spokojnie dzisiaj miałam chwilę i przeczytałam Twój dziennik :)

 

Masz podobne dylematy jak ja i podobny metraż działki :)

Nasza ma prawie 30ar i przylega do rozległych łąk i pastwisk.

Dom nasz będzie odsunięty od pierwszej linii zabudowy, więc na razie sąsiadujących z nami bezpośrednio domów za ogrodzeniem brak (ku mojej ogromnej uciesze)

Długo zastanawialiśmy się czy będzie "pietrus" czy parter?

Ponieważ ja też mam problemy z kręgosłupem i nie wiadomo jak tam się będę czuła, za powiedzmy 10 lat - stanęło na parterze i bardzo się z tego cieszymy :)

Jest wiele zalet domu parterowego ale i wad, np. powierzchnia zabudowy. uciekając na piętro z budynkiem - wydaje się on optycznie mniejszy. Inne też są koszty parteru inne piętrusa. Wszystko też zależy od powierzchni użytkowej takiego domu.

My celowo robimy np. dom z płaskim dachem (pomijam to, że uwielbiam taki styl) żeby uniknąć inwestowania w dachówki, blachy, itp. Oraz mieć później niewykorzystaną przestrzeń pod takim dachem, bo przecież schodów żadnych nie chcemy, celowo budując parter.

Odpada też od razu koszt schodów, nie zajmują one tez przestrzeni.

Są to moje subiektywne odczucia oczywiście i każdemu może podobać się co innego.

Dzisiaj prowizorycznie zaznaczyliśmy na działce szerokości domu odkąd dokąd będzie sięgał i wydał nam się ogromny z jednej strony ma aż 24m długości :o

Fakt, jest to spory dom - 250metrów z hakiem powierzchni użytkowej z garażem włącznie. Posiada tez pracownie (oboje z mężem jej potrzebujemy) oraz taki mój kaprys w postaci oranżerii dla storczyków:)

 

Jeśli tylko macie możliwości to stawiałabym na waszym miejscu zdecydowanie na tak dużej działce parter.

Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na dalsze wpisy w Twoim dzienniku.

Malgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przykładu mnie bardzo podobają się domy w takim stylu jak projektuje Marcin Rubik.

Rozmawiałam nawet z nim na temat projektu dla siebie - niestety cena za projekt od niego mnie pokonała :-?

http://www.marcinrubik.pl/

 

Kiedyś (szukałam projektu dla siebie) bardzo podobały mi się projekty z Archipelagu

np:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/teosia-ii/rzuty.html?Kind=1&Part=3&SearchForm=1&Type=1

 

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/frida/?Kind=1&Part=5&SearchForm=1&Type=1

 

Dom Robert to była nasza pierwsza fascynacja domami z płaskim dachem. widziałam nawet zdjęcia z jego realizacji.

Jednak usytuowanie działki wykluczyło go z rankingu (za dużo przeróbek i dom stracił urok) dom odważny i nie koniecznie musi się podobać, ale my byliśmy w nim zakochani po uszy :)

W sumie zaważył na decyzji czy się budować czy nie ;) Bardzo zapragnęliśmy mieć taki dom :)

wklejam jako ciekawostkę

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/robert/?Kind=1&Part=5&SearchForm=1&Type=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Stelko :)

Na spokojnie dzisiaj miałam chwilę i przeczytałam Twój dziennik :)

 

Dziękuję Małgosiu!

 

masz racje na tak duzej działce ładniej wygladąłby parter....

jednak bardzo trudno znaleść mi dom który odpodiwadałby mi z rozkłądem pomieszczeń....a zaznaczę tu jeszcze raz że przede wszystkim patrzę na rozkład pomieszczeń a potem na to jak wyglada budynek z zewnatrz - oczywisćie wyglad zewnetrzny jest również dla mnie istotny- nie chciałabym dachów łamańcow, pseudodworków...

podoba mi sie prostota...

 

Tak dla przykładu mnie bardzo podobają się domy w takim stylu jak projektuje Marcin Rubik.

 

bardzo ładne te projekty Rubika...

ale wyglada na to ze nie ma u niego projektów goowych??

a rozumiem ze projekt prac wykonanyc przez niego przekracza 5 tys ;)

domy z płaskim dachem bardzo mi sie podobaja miedzy innymi dlatego że przypominaja mi dompy z południowej Europy i tarasy i ogrody na dachach :D Wiem ze przy tak olbrzymiej działce bez sesnu jest robić taras na dachu... ale... jeśli miałabym taki dach to ja bym sobie zrobiła :D

 

Pisałaś o zdjeciach z realizacji - właśnie to jest tan ból ze najfajniej byłoby zobaczyc gotoy dom przejśc sie po nim i móc powiedzieć to ten :D

 

Zaproponowane projekty przez Ciebie podobaja mi się ale maja jeden szkopuł - potrzebuja dodatkowego pokoju... czyli salon + 4 (gabinet 2 sypialnie i dodatkowy)

 

Dzięuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból - ponieważ też potrzebowałam dodatkowego pokoju - pracowni i do tego oranżerii - cięzko było znaleźć coś gotowego. I też patrzyłam przedewszystkim na ten rozkład. Niestety nic nie było :(

Dlatego mamy projekt indywidualny. Niestety nie od Rubika ale od miejsocwego architekta i zapowiada się, że będziemy bardzo z niego zadowoleni.

Wiesz ja sobie tak gdybam i tak jako przykłady Ci podsunełam te projekty - projekt najbardziej musi odpowiadać inwestorom, którzy będą w nim mieszkać.

 

Jako kolejna ciekawstka : Ostatnio trafiłam na nowe projekty z ARCHONU i przyznam, że nawet całkiem interesujace.

http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_borrago/m49d4d236da7df,2209

 

W tym poniżej rezygnując z antresoli nad salonem - zyskuje się sporej wielkosci pokój

http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_karaganach/m4a0bf529ebeb2,2209

 

pozdrawiam i życzę udanego i pogodnego tygodnia

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Droga proszę, proszę ten Luksemburg jest super - sama go wcześniej nie widziałam - jest bardzo podobny do archipelagowskiego Luka.

 

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/luka/?Part=2&TypeCategory=3

 

My braliśmy przez moment pod uwagę ten do z Archipelagu, ma nawet ogród zimowy - niestety po konsultacjach z architektem odpadł - za dużo przerabiania i nie pasował nam stronami świata do działki, nawet w lusterku :(

O tym domu było "głośno" i swojego czasu w 4kątach o nim tez pisali. Został wybudowany - właściciel wypowiadał się na forum Archipelagu o nim.

 

http://www.archipelag.pl/forum/projekty-domow/luka/garaz-1.html

 

Widziałam na którejś ze stron zdjęcia z realizacji i wnętrz tego projektu i to naprawdę świetny domek.

 

Zrealizowany jest jeszcze ten nowoczesny parter

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/bonifacy-ii/?Part=2&TypeCategory=3

 

http://www.archipelag.pl/realizacje/?Project=vid7f7005re2r0

 

 

Lipińscy maja też kapitalne domy, coraz więcej maja takich bardzo nowoczesnych. Biuro naprawdę godne wzięcia pod uwagę.

 

Ja w ogóle lubię jak można podejrzeć jak dany dom prezentuje się już jako wybudowany. Dlatego może poświęciłam tyle uwagi Archipelagowi - jest tam sporo zdjęć właśnie z realizacji przeróżnych projektów.

warto jednak szukać wszędzie pojawia się coraz więcej prostej architektury - odstającej od popularnych tak u nas "dachówkowców" czy dworków :)

Aczkolwiek bywają i takie domy klasyczne, które potrafią przyprawić o niemały zachwyt.

I dobrze - grunt to mieć wybór.

pozdrawiam i owocnych poszukiwań wymarzonego projektu Ci życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilko, Maja dzięki!

 

nie wybraliśmy jeszcze...

mamy dwa typy Neapol i Koko własnie.. ale z każdym projektem musze się "przespać" (bez domysłów proszę ;) ) pomyśleć i zasięgnąć opinii i porad.

Dlatego juz na typ etapie pisze Dziennik budowy iszukam na forum różnych popowiedzi i odpowiedzi :D

 

jakies rady i podpowiedzi odnosnie mojej nowej propozycji? tj Koko ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Stelko

Z tym nachyleniem dachu to ja bym się trochę spróbowała grzecznie pokłucić w urzędzie, który wydaje Wam warunki. Najlepiej bezpośrednio z człowiekiem (urbanistą) za to odpowiedzialnym. Moim zdaniem sztywne normy to tylko ich widzimisie i lenistwo, korzystają z szablonowego wzoru warunków i nie chce im się pomyśleć.

My poszliśmy bezpośrednio (tzn. mąż poszedł) i dostaliśmy warunki od 0% ale wymagało to dokładnego wytłumaczenia sprawy panu urbaniście.

Oczywiście są regiony gdzie nie wolno ze wzgledu np. na warunki atmosferyczne budować takich domów. Jednak ja widziałam już w takich regionach domy z całkiem płaskimi dachami. Czyli ktoś jednak te warunki wydał. Kwestia zastosowanych technologii i tyle.

Wasz Koko ma spadek i to nie taki znów mały i może warto by podyskutować w urzędzie o tym nachyleniu. Takie narzucanie to moim zdaniem poważne ograniczenie swobód obywatelskich. Wy tam będziecie mieszkać i Wy budujecie ten dom a nie urzędnik. Trzeba walczyć o swoje.

 

P.S. Z tych projektów wymienionych wcześniej przez Ciebie mnie się bardzo podobał też Staszka.

 

 

pozdrawiam słonecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

witaj

ja też należe do fanów "parterówek" :)

bardzo długo szukałam projektu (tzn szukaliśmy :))

wybrałam parterówke z bardzo płaskim dachem ( 20 stopni)

właśnie jestesmy a trakcie montażu więźby

ani przez moment nie żałowałam wyboru - działki nie mamy aż takiej dużej bo około 1200 m ale wg mnie parterówka prezentuje się super

 

wybraliśmy dg10 z http://www.dom-parterowy.pl

 

życzę powodzenia w szukaniu i budowaniu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że znowu jestes u mnie...

i widze ze załozyłaś dziennik budowy!! :D Super!

Teraz jeszcze komentarze w odpowiednim dziale abym mogła do Ciebie zagladać i komentowac!

I Widze ze w avatarze - emblemacie masz dzieciatko? Rozumiem że Twoje ? w jakim wieku?

Ja mam corcie 14,5 miesiaca (stan na dziś )

chyba znajdziemy dodatkowe tematy do pogaduszek :D :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do twoich rozterek związanych z lokalizacją to powiem ci z własnego doświadczenia, że rodzina to rodzina :)

6 lat mieszkaliśmy z mężem daleko od wszystkich bliskich i tęskniliśmy, tęskniliśmy i w każdej wolnej chwili, na każde święta, w samochód i w drogę

fajna jest ta prywatność, ale nie tak fajna jak babcie i dziadkowie przy dzieciach, jak rodzinne grile i wspólne boże narodzenie (bez naszych walizek w gościnnym :))

samemu nie było tak źle, ale nie chciałam, by moje dziecko rosło a babcie widywało "od święta" (w drugą stronę oczywiście też :))

 

wiadomo czasem bywa zmęczona tym wszystkim, ale lepiej czasami być zmęczoną rodziną niż znudzoną siedzeniem daleko

 

a co do wielkości działki to ona nigdy nie jest za duża

zobaczysz rozlokujesz altanki, plac zabaw, basenik, piaskownice, grilla łąwke ... itd :) i tego koszenia nie będzie tak dużo

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

córcia moja śliczna :)

dwa lata dwa miesiące i 4 dni

 

majowa??

to tak jak moja :D tylko moja "śliczna" ma rok dwa miesiące i dwa tygodnie :D

 

a jak ci się podobają bauherrowe projekty?

 

no własnie sie podbaja i ten Twój dg10 jest bardzo fajny....

tylko dla nas mógłby być ciut wiekszy...

brakuje mi duzego pomieszczenia gospodarczego...

takiego z 8 metrów.

I salon bym troszke powiekszyła w strone tarasu...

 

ogólnie projekty tam mają naprawdę fajne. musze jeszcze zerknąć na domy z poddaszem

 

a co do Rodziny - to mielibysmy mieć sąsiedzctwo siostry mojego TŻ...

a nie Babcię :)

Natomiast moja mama by ciagle u Nas siedziała.. (teraz dzwoni) i nie wyobrażam sobie tego mieszkania przez siatkę :roll:

my sie dogadujemy jak troche potęsknimy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...