Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Emi Sławka i Nisi - komentarze


Recommended Posts

  • 5 weeks później...
  • Odpowiedzi 388
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 months później...

Nie pytaj nawet Kala...

Polbank chce 180 tys w gotówce :o bo nie akceptują jeszcze nie sprzedanego mieszkania - odpuściliśmy sobie, Deutsche bank - 3 razy wysyłałam im już mapke z planem zagospodarowania działki - w 2-tygodniowych odstępach :evil: a wniosek jeszcze nie trafił nawet do analityka... i nie wiadomo co będzie. jak tym razem znów im nie będzie coś pasować, to mam ich w d.... bo nie będę wyciągać ze starostwa kolejnych mapek po 80 zł :x, został jeszcze DnB Nord - ale tam się straaaasznie długo czeka - ale teraz to już nam się aż tak nie spieszy...

 

Generalnie co by się nie stresować i nie zwariować obmyśliłam inny plan - w pociągu :lol: wystawię mieszkanie do sprzedaży po nowym roku. jak się uda sprzedać, to wiosną zaczniemy. jak nie - to na jesieni zrobimy sobie stan "0" z własnej kasy i znów spróbujemy sprzedać mieszkanie kolejnej zimy. Co prawda nie wystarczy kasy na wszystko, ale trochę pożyczę od siostry i obejdzie się bez tych cholernych kredytów :lol: no, może ten na działkę zostanie :oops:

 

niestety będziemy musieli "na chwile" - pół roku/rok wynająć jakieś mieszkanie... ale i tak taniej będzie

chyba dobrego mam pomysła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PeKaO SA sobie odpuszczam bo maja za wysokie marże - od 3% w PLN + WIBOR daje ponad 7% czyli rata powyżej 3300... jak podniosą st proc - nie będzie mnie stać na przedszkole dla dziecka nie mówiąc juz o wakacjach... a tak poczekam sobie trochę - może nadejdą lepsze czasy i wygram milion w totka :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bankami d.... :evil: tym razem chcieli ok 60k gotówką przed złożeniem wniosku... A niby po co ja do banku idę??

 

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Uparta jestem więc wymyśliłam inną wersję. W ciągu tygodnia będę miała skombinowaną kasę na "stan zero". Dodatkowo mam parę tysięcy na odrodzenie z siatki z trzech stron. W ok 4-5 tyg jak pogoda dopisze wszystko powinno być skończone. We wniosku do banku wszystko ładnie ubarwię i będą widzieć ten cholerny wkład własny! Już się postaram, żeby nawet był większy niż chcieli... :o Kolejny szturm na banki planuje na koniec roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

my też się cieszymy :lol: nareszcie coś się dzieje.

Nie miałam pojęcia że budowa to oprócz ciągłego stresu że z czymś nie zdążymy na czas, tyle przyjemności. Po pracy każę się wozić na budowę - bo przecież pan mąż zainkasował auto - i patrzę co panowie tego dnia zrobili. Szkoda że zima idzie i dopiero wiosną dalej ruszymy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ;)

 

Cieszę się jak małe dziecko gdy dostanie cukierka :lol: teraz muszę tylko poczekać na resztę w listopadzie. Nie wiem tylko w jakiej kolejności - czy najpierw hydraulik a potem zasypywanie czy najpierw zasypać...

 

na integrację cholernie nie chce mi się jechać... pogoda do d... a oni se paintbola wymyślili i myślą że będę latać z karabinem i strzelać ślizgając się po błocie :lol: :lol: dobre sobie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo za fundamenty! Ja się chyba tylko mogę ślinić patrząc na wasze postępy. Niestety, na PNB musimy czekać do (najwcześniej) 5 listopada. A wtedy pogoda będzie na bank do luftu. Nie wiem jakby to było robić fundamenty przy zero stopniach...nie wiem czy ekipa by miała na to ochotę ;-9 bo ja mogę nawet przy -50! Pozdrawiam pap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Papuch w moich skromnych progach :p

 

ja też tak miałam, bo od początku mieliśmy pod górę :cry: Zresztą, teraz też nie jest lepiej, ale nie zamierzam się tym aż tak bardzo przejmować, bo chyba bym osiwiała :o

 

Macie już wybraną ekipę? Wiecie z czego będziecie budować? Fundamenty robi się szybko. Jak będziecie mieć pogodę to do dwóch tygodni da się je spokojnie zrobić. pamiętaj jeszcze że musisz zgłosić zamiar rozpoczęcia prac co najmniej 7 dni przed. Będę trzymać kciuki- :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...