Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Emi Sławka i Nisi - komentarze


Recommended Posts

Noż kuźwa leje mi się cały czas po kominie:cry: Raz gość juz poprawiał - bo tak zrobił że było niebo widać... miało byc dobrze - i dupa:cry: znów sie leje... trochę mniej co prawda ale co z tego??? Jak jeszcze trochę tak bedzie to bede musiała płyty zrywać i wełne wymieniać bo przecież nie wyschnie:cry::cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 388
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pewnie że zgłosiłam! Miał byc w piątek i naprawić. No ale mądry Polak po szkodzie bo umowy nie mam :bash: Na jego nieszczęście wiem jak do niego trafić a skoro nie ma umowy to nie ma faktury... a jak nie ma faktury...to jest ukrywanie dochodów :D i witaj urzędzie skarbowy:D:D:D oni bardzo lubią donosy. W poniedziałek sobie z panem porozmawiam i jak nie naprawi w dwa dni...lepiej zeby nie wiedział co go czeka... Jestem miła i uprzejma - ale do czasu...:stirthepot: Potem lepiej nie podchodzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam wielkie za dobre słowa :D

 

Meganko - jak najbardziej umowa ustna wg KC obowiązuje, ale sąd to ostatnia instancja do której miałabym się ochotę udawać za kilkaset złotych i czekać na "rozprawę" pół roku albo i więcej. A skarbówka to taka fajna instytucja jeśli chodzi i egzekwowanie długów, poprawek itp, że lepszej nie znam. Słowa "urząd skarbowy/kontrola/ukrywanie dochodów zwykle przynoszą bardzo szybko wymierny efekt, bo zaden przedsiębiorca chce mieć z nimi jak najmniej wspólnego - zajmuje sie tym niejako zawodowo :D Mówię ZWYKLE, bo to nie znaczy ZAWSZE. Jak się nie uda - postraszę sądem a jakże :D Teraz juz dla zasady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że czasem szkoda czasu i nerwów.

Chociaż moi znajomi na pana od stawiania płotu tak się wkurzyli, że oddali sprawę do sądu i wygrali.

Kwota około 800 zł - a sprawa oddana tak dla zasady, żeby nie myślał, że może robić ludzi w ............... :)

A z podatku to on musi się rozliczyć , a nie Ty, więc znajomi nie mając umowy i

nie przejmując się wcale, dali upust swoim nerwom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Zobaczyłam Wasze wydatki i aż mi oczy wyszły, bo koszty masakryczne, ale wiem, że warto, chociaż zastanawiam się jak nam się udało uzyskać niski koszt budowy korzystając z jakościowych materiałów ;) Nasza budowa narazie wyszła nas mniej, ale pewnie niedługo dobijemy do 3 z przodu :p Edytowane przez eLTeeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganko - zobaczymy jak wszystko wyjdzie w praniu. Dekorów szukałam chyba milion razy - ale zawsze coś było nie tak... No i dziś zdecydowaliśmy się na płytki w kuchni bez dekorów :D

 

eLTeeS - moje ślepka zrobiły się chyba jeszcze większe niż Twoje jak policzyłam koszty...Wasz domek jest duuuużo mniejszy od naszego a już samo to generuje ogromne koszty. Poza tym zaszalałam z kilkoma rzeczami, których albo miało nie być, albo miały być znacznie tańsze :( No, ale czego to człowiek nie robi żeby swoje marzenia spełnić??? Pocieszam sie, że już dużo zrobilismy i jeszcze tylko troszkę i będziemy mieszkać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilus18, dużo mniejszy? U nas jest 135 m2 użytkowej, a całości 201,5 m2. U nas dach był łamany, no a wy macie w miarę prosty i stąd wyszły mi oczy, bo to nasz dom powinien być droższy, bo i więcej fundamentu i stropu :p Dobrze, że udaje nam się tak budować, bo ja już widzę dno pieniędzy jak zapłacimy za ściany i układanie płytek, ale na szczęscie reszta leży i czeka, więc pocieszam się chociaż tym, że to mamy np. drzwi wewnętrzne, sprzęty itd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam wój dziennki i natknęłam się na opis krzywo zamontowanego geberita. Powiem Ci tylko tyle 8 mm to nic u mnie była różnica 2 cm ale daliśmy radę, mój tato troszkę przesunął i jest ok.

 

 

Tylko pytanie jak ktoś kto montuje takie urządzenia nie widzi różnicy i jeszcze późnioej ściemnia, że głupoty gadam bo przcież jest wszystko w porządku a ja mam zwidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilus18, dużo mniejszy? U nas jest 135 m2 użytkowej, a całości 201,5 m2. U nas dach był łamany, no a wy macie w miarę prosty i stąd wyszły mi oczy, bo to nasz dom powinien być droższy, bo i więcej fundamentu i stropu :p Dobrze, że udaje nam się tak budować, bo ja już widzę dno pieniędzy jak zapłacimy za ściany i układanie płytek, ale na szczęscie reszta leży i czeka, więc pocieszam się chociaż tym, że to mamy np. drzwi wewnętrzne, sprzęty itd :)

 

My mamy 205 użytkowej (z garażem), a po podłodze dochodzi jeszcze parę metrów. Mamy też strych ok 60m. Dach mamy niby prosty, ale założyliśmy pełne deskowanie no i dachówka, drewniane okna, podłogówka na całym dole, ok 260m2 płytek(byłam w ciężkim szoku że wyszło aż tyle), szary gruby styropian na elewacji, solary, kominek z płaszczem wodnym itp. Koszty napędzają też niestety nie najtańsze ekipy - ale budujemy dość szybko a sami niestety nie mamy czasu właściwie niczego zrobić:( Samo układanie płytek to koszt prawie 15 tys a duuużo więcej ich zakup...No i jak sobie wszystko podliczyłam, to niestety tak wychodzi... Jakaś rzecz może nie kosztować za dużo ale jak jest ich kilka, to potem oczy wychodzą z orbit... Pocieszam się że wszystko robimy dla siebie i większość już mamy - a dalej jakoś damy radę :D I to że wykończeniówka pożera najwięcej - to święta prawda - potrzeba co najmniej tyle samo co na postawienie domu :(

Ba-sia3 - :welcome: u mnie, bo chyba Cię nie widziałam. No to Ciebie nieźle załatwili! U mnie glazurnik na szczęscie wszystko poprawił :) i jest super!!

Edytowane przez emilus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilus18, czyli powiększaliście dom? :) Ja do użytkowej nie liczę garażu, bo wtedy też nam wychodzi 201,5 m2 :p Użytkowa to bez kotłowni i garażu :) My też mamy górę, ale narazie wogóle jej nie robimy... może kiedyś. Co do kosztów ekipy to wiem, ale powiedziałam, że kończą ściany ułożą płytki i ich żegnamy :) Reszte robimy SAMI i jestem świadoma tego co nas czeka, ale też wiem, że zostanie nam dużo w kieszeni :) Edytowane przez eLTeeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kiedyś poznałyśmy się drogą mailową przy zakupie projektu z Z500

Gdzieś miałam zapisany twój adres, weszłam i WOW

Gratulacje. Jak wrażenia po wybudowaniu domu. Ja ostatecznie Z68 nie kupiłam, ale pozostałam wierna pracowni. Z110. Będę podpatrywać. A w chwili obecnej jeszcze raz gratulacje i zazdroszczę z całego serca bo u mnie dopiero tynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eLTeeS - powiekszalismy i to sporo niestety... i poszerzyliśmy, i podnieśliśmy sporo do góry. Ale nie żałujemy, bo dzieki temu mamy piękne i duże pomieszczenia na górze, duuużo wiekszy garaż i kotłownię i superaśnie garberoby :) A czego nie skończymy teraz z braku kasy - kiedys się przecież skończy:D No i wtedy na spokojnie wymyslimy tez coś sami :D bo na razie inni bogacą się naszym kosztem...

 

Meganko - chciałam mieć małą i dużą komorę. Teraz mam jedną nie za wielką i jest dramat. Co prawda brak zmywarki i ten mikroskopijny zlew dają mi w kość - ale jeszcze tylko miesiąc, tylko miesiąc...:D

 

Nikielback - Witam w moim juz prawie nie wirtualnym królestwie!! Dzięki wielkie. Szkoda ze się nie zdecydowaliście na Z68, ale Wasz też będzie super!! Budowa jest super - zwłaszcza dla kogoś kto nie lubi sie nudzić :D Trzeba się trochę poświęcić, ale cóż, nic za darmo nie dają przecież:D Masz jakieś fotki ze swojego domku?? Zmienialiście coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...