Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Emi Sławka i Nisi - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 388
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie prowadzę dziennika budowy na forum. A bez pozwoleństwa nikomu nie wkleję zdjęć w dzienniku.

Wybralismy Z68 do innej działki, którą nam sprzątnięto sprzed nosa. Do drugiej, którą zakupiliśmy zupełnie nie pasował, małżonek na widok podsuniętego Z110 zakochał się bez pamięci. Ale nadal czujemy sentyment do Z68, stąd będę ci kibicować.

Powiedz, czy w przypadku Z68 wszystko też było przemyślane. My dokonaliśmy tylko kilku zmian - nie wszystkie ostatecznie przypadły do gustu - i w konsekwencji powróciliśmy do stanu pierwotnego. Podzieliłam tylko sypialnię i wygospodarowałam garderobę, dodałam pomieszczenie gospodarcze. Ale im dłużej na niego patrzę tym jestem pod większym wrażeniem.

Mam nadzieję że twój jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje pozwoleństwo masz na faje fotki w moich komentarzach:)

 

No tak, jak zmienia się działka, to juz niewiele można zrobić... Ale Wasz domek jest bardzo podobny z zewnątrz - tyle że lukarnę macie z przodu. No i układ wewnątrz inny. Ale macie zajebiaszczy garaż!! Ja żałuję że kuchni nie mam od ulicy ale za dużo musiałabym przerabiać. Tak też jest dobrze :D

Co do naszego przemyslenia - długo siedziałam i dłubałam coś na kartkach. I zmian nie żałuję, bo dzięki temu dom nabrał przestrzeni :D Bedzie bardziej funkcjonalny i zarazem prosty. No i bardziej ergonomiczny - północna cześć to pomieszczenia typu łazienki, pralnia, garderoby, południowa - pokoje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufity bedą białe. na ścianach w salonie i kuchni bedzie jasny beż z Dekorala. Najednej ściance myślę dać z czasem jakiś kolor - ale na razie brak pomysłu... kompletna dziura... I nie wiem jak pomalowac kominek. Może jasny brąz?? i na to np. lakier z brokatem (nie wiem jak to się nazywa ale tak wygląda wygląda) - z kolekcji Dekorala Ewy Minge. Tylko nie wiem czy nie za smutno bedzie...

Do przedpokoju nawineła nam się w sobotę w Jysk-u pieka fioletowa tapeta z białym wzorem. Tyle, że blondynka nazwy nie zapisała a teraz po internecie szuka... Tylko znowu - czy to nie będzie za odważnie?? No i tak w kółko... Pewnie zrobię tak jak chciałam na początku - prawie cały dół pomaluję na sasny beż a potem pomieszkam troche i zobaczę co przemalować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilus, nie mieszaj farb, masakra.

Później nie dojdziesz do ładu jak będziesz musiała coś podmalować ( a zawsze jest co) i klops

I kupuj zmywalną farbę i konkretny kolor, ja już nie raz ściereczką zmywałam zabrudzenia ( a to kot za ćma biegał, a to coś nieśliśmy i zahaczyliśmy w korytarzu itd)

Mamy mieszaną farbę ( bo za ciemną kupiliśmy jesień pieczarkowa), to pół na pół wymieszana jest z białą, a można było kupić magnolię i byłoby bez mieszania i kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne :) teraz to nareszcie jakiegoś wyrazu nabiera :D

 

Kominek będzie miał jakiś brązowy kolorek - ale nie mogę się zdecydować na odcień - więc chwilowo tak zostanie... to w sumie tylko kilka ruchów pędzlem z którymi blondynka powinna sobie dać radę :lol2: Jak się bedziemy przeprowadzać (jak to bajecznie brzmi...) to pomysle nad jakimiś dodatkami itp, może łatwiej mi bedzie coś odpowiedniego znaleźć... bo ciągle zmieniam zdanie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikelback - oj jak ja lubię zakupy:D:D:D tylko teraz jakoś tak szybciutko pieniążki uciekają, że na normalne rozpustne zakupy już nie wystarcza :cry:

Megana - Super że Ci się podobają moje mebelki :D Zafotkuję je sama ale pewnie dopiero koło soboty :( Wcześniej nie dam rady przedrzeć się przez zaspy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wpisywałam się do tej pory, bo nie nadążam ;)

Ale kuchnia wyszła super. Kolor ładny i fronty też. Też bym chciała coś podobnego, tylko blat marzy mi się grubszy. No, ale do tego etapu jeszcze trochę, na razie z trwałych urządzeń mam piec i kominek. Emilus, prześlij proszę namiary na stolarza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny :D Aby teraz reszta jakoś łatwiej poszła...

 

keea - czym będziesz okładać kominek? Dojeżdzam niestety pociągiem do Warszawy, i to aż na Okęcie... Dziś wracałam 3,5h... Padam ze zmęczenia i nawet na działkę nie mam kiedy pojechać...

Yuka - no właśnie nie bardzo da się przesunąć okap w prawo, bo nie będzie równo nad płytą...a ponoć nie powinien tak być, bo nie będzie równo "zbierał" z kuchenki oparów (mam 70). Dziś wymyśliłam ze stolarzem, że jak pomieszkamy i będzie mi to przeszkadzać to może zrobimy jakąś półeczkę albo coś. Zobaczymy.

 

Azusa - :welcome: Kolorek jest super i bardzo mi się podoba :D Na grubszy blat już mi kasy nie wystarczyło... Może kiedyś :D Stolarz: Piortr Kustosz 601 355 543 Pan jest z Mszczonowa. Ma swoją stronkę w necie z paroma zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilus, a gdyby tak wymienić okap na większy? Wiem, napisałaś pomieszkasz - zobaczysz, ale jak już będzie używany to pewnie nie da się tego zrobić a teraz może jest szansa?

Ale kuchnia baaaardzo ładna, naprawdę, sama tylko zwróciłaś uwagę na ten okap więc dlatego tak kombinuję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...