Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Emi Sławka i Nisi - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 388
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

GRATULACJE!!!! oj jak ja bym chciala byc w waszym położeniu ;-) Jak rozwiążecie sprawę przeprowadzki??? Dla mnie to nurtujące pytanie bo jak mogę sprzedać mieszkanie nie mając domu wybudowanego - gdzie mam mieszkac? COś się pewnie wykombinuje - teraz musimy dac mieszkanko do agencji. Jak znaleźliście ludzi bez agencji? Gdzieś ogłaszaliście?

pozdrowienia pap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wam ślicznie :D

 

Papuch

wstępnie umawiamy się na akt notarialny na marzec. Może być trochę wcześniej lub później - zależy jak kupcom pójdzie sprzedaż ich mieszkania. tak czy inaczej musimy coś wynająć na czas budowy...

Ja ogłoszenie wrzuciłam na gratka.pl - następnego dnia odebrałam kilkanaście telefonów z agencji! Z częścią podpisałam umowy-cały tydzień to trwało :/. Bezpośrednio dopiero w czwartek miałam telefon - i to był ten szczęśliwy :p :p Może pośrednicy potrzebują więcej czasu :lol: Mówiłam jeszcze znajomym, sąsiadom i nawet panu od piachu i betonu (miał się zastanowić bo myśli właśnie nad zmianą;))

Ale miałam plan by po niedzieli dodać jeszcze ogłoszenie na tablicy w spóldzielni (podobno dobry sposób), na stacji PKP itp.

 

teraz tylko jakoś te cholerne banki trzeba przekonać do siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Emilus!

Też właśnie wstepnie zdecydowalismy się na wasz projekt z biura z500.

 

Jesteśmy dopiero na początku drogi budowlanej - złatwiamy dopiero wniosek o warunki zabudowy i zapewnienia o dostawie prądu i wody - i trochę przeraziły mnie wasze perypetie kredytowo-budowlane:(

 

Chetnie zobaczyłabym wasze rzuty - jak rozwązaliscie kwestie drzwi do garażu - -też myślę żeby je zamurowac i powiekszyć salon.

Pisalas cos o oknach na górze że rezygnujecie z dachowych.

 

Będę wdzięczna za jakieś wskazówki, razem rażniej:)

 

Pozdrawiam,

 

Marysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marysal w moich skromnych progach :)

 

Cieszę się bardzo, że z kimś będe mogła dzielić smutki i radości z budowy tego samego domku :)

 

trochę zabawy Was czeka, ale warto, bo marzenia sie spełniają. Czasem długa droga do nich i wyboista, ale jaki efekt :D

 

rzuty postaram się zeskanowac jutro w pracy :lol: i wieczorem "podmienię" je jakoś ze starymi.

Salon nie bardzo da się powiększyć, bo to ściana nośna. Mam za to 2 inne pomysły:

1 - powiększyć gabinet i jednocześnie łazienkę likwidując przejście do garażu. Nie będzie problemu z zabezpieczeniem wejścia, stratami ciepła i straconymi metrami. Inni jakos żyją bez drzwi do garażu.

2 - zostawić przejście. W ścianie nośnej zrobić 2-3 wysokie "okna" z ozdobną szybą i drzwi do garażu zrobić właśnie z tamtej strony. Wygląda to ślicznie. gdzieś podejrzałam, ale nie mam pojęcia u kogo :oops:

 

Reszta zależy od architekta - choć z tym będziemy się umawiać jak dostaniemy kredyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

http://img689.imageshack.us/img689/8603/choinka1y.jpg

 

Wesołych Świąt!

Bez zmartwień,

Z barszczem, z grzybami, z karpiem,

Z gościem, co niesie szczęście!

Czeka nań przecież miejsce.

Wesołych Świąt!

A w Święta,

Niech się snuje kolęda.

I gałązki świerkowe

Niech Wam pachną na zdrowie.

Wesołych Świąt!

A z Gwiazdką! -

Pod świeczek łuną jasną

Życzcie sobie - najwięcej:

Zwykłego, ludzkiego szczęścia.

 

Życzą

Aśka i Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Niestety jeszcze czekamy... dosłaliśmy dokumenty do Nordei (wstępny akt notarialny ze sprzedaży mieszkania - musimy udokumentować 55 tys środków własnych - oby to wystarczyło..., w GE czekam na wycenę - z fotoinspekcji nie dało się ocenić stopnia zaawansowania robót i w środę był rzeczoznawca. Ma tydzień na zrobienie operatu, ale może bedzie szybciej. Oby wyszło wszystko w dobrej kwocie. Czas leci nieubłaganie - mam nadzieję że pod koniec przyszłego tygodnia już bedzie coś ostatecznie wiadomo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...