Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Emi Sławka i Nisi - komentarze


Recommended Posts

Kaluś, mi najbardziej podoba się 1 i 4. Niestety mąż ma trochę inne zdanie, więc musimy troche podyskutować i wyłożyć swoje racje... Zawsze możemy sobie jeszcze bardziej w głowie namieszać i poprosić o zmiane na jeszcze inne kolory :) Daliśmy sobie na razie czas do piątku i zobaczymy ...

 

dodusia55 - lamki co prawda jeszcze nie nabyła bo za wcześnie trochę, ale pochodzi stąd:

http://www.skleplampy.pl/?p=5720&o=zyrandole_nowoczesne_princess_41594-28-10_massive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 388
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

z przyjemnaścia obejrzałam Wasze zmagania z budową,nie zawsze jest tak słodko jak by się chciało,ale na szczęście po burzy zawsze wychodzi słoneczko.

Piękny domek i piekna okolica i nie ma to jak grzybki z prawie własnego lasu....

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wykonczeniówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalu, oj bardzo trudna to decyzja... I najgorsze że taka kosztowna :( poprosiłam o jeszcze 3 wersje kuchni... Zobaczymy...

 

Anulka już całkiem sporo udało nam się zrobić, ale to dzięki upartemu dążeniu do świąt we własnym domu... Tylko dlaczego nikt mi nie wierzy że się uda?? No, chyba że transzy nie wypłacą...

 

Irsu witaj na moich włościach :) To prawda, że otynkowany budynek wygląda już zupełnie inaczej. Duuuużo ładniej :) A w okolicy to nawet sarenki pomykają porankami po łąkach... I miasto niby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiluś witam u Ciebie:welcome:

Myślałam, że tak raz-dwa przerzucę dziennik, ale się nie da;) Na razie zerknęłam tylko, że już daaaleko jesteście i te święta są jak najbardziej realne, czego z całego serducha Ci życzę:):):)

A lekturę na dłuższy wieczór sobie zostawiam

Tytmczasem buziaki:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość so**l

Emilus mam pytanie a wlasciwie dwa :)

1. Podobaja mi sie Wasze zmiany w salonie. Czy macie juz zaplanowane gdzie bedzie tv? I czy stol zmiesci sie kolo wyjscia na taras tak jak na planach?

Nie znam wymiarow, na zywo na pewno wszystko inaczej wyglada niz na projekcie.

2. Zastanawiam sie nad choc czesciowym zamknieciem kuchni. Myslisz ze to ma sens czy zrobi sie w salonie ciasno?

 

Dzieki z gory!

 

PS. Wybralas juz kuchnie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonkal - nam tez te zmiany się bardzo podobają. Dzięki nim mamy piękne wyjście na taras zamiast malutkich drzwi balkonowych. TV będzie stał po lewej stronie kominka, a stół (w planach duży składany) po prawej stronie okna (na styku z kuchnią). No i to co wychodzi w projekcie nie zawsze podoba się w rzeczywistości, bo "papierowe" wymiary naprawdę przekłamują. Co do częściowego zamknięcia kuchni, to my postawiliśmy metrową ściankę (dzięki temu własnie będzie miejsce na stół w salonie) za którą postawimy lodówkę. Myślałam też nad zabudową z drugiej stromy, ale w zamian stawiamy płytę k-g z półkami przed kanapą w salonie a na prawej ściance w kuchni stolik śniadaniowy, żeby nie biegać z kanapkami.

 

A kuchnia nadal nie wybrana... Tzn prawie się zdecydowaliśmy taką wersję:

http://lh3.ggpht.com/_AXAtQ6KewuE/TIaJAdi_LaI/AAAAAAAAAcE/KDbOJH7oeow/s720/a1.jpg

link do pełnego zdjęcia

http://lh3.ggpht.com/_AXAtQ6KewuE/TIaJAdi_LaI/AAAAAAAAAcE/KDbOJH7oeow/s720/a1.jpg

ale musimy się jeszcze parę nocy przespać, bo droga strasznie będzie... Wycenili ją na 20 tys z szufladami i zawiasami Bluma + parę innych bajerów... Może poszukam po prostu czegoś tańszego albo niech mi "miejscowi" zrobią takie cudo za połowę ceny...bo jeszcze AGD muszę przecie kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, domek rzeczywiście jest śliczny. Ja mam pytanie o koszty położenia tynku zewnętrznego i ile wasz domek ma metrów na zewnątrz. A jeśli chodzi o kuchnię to naszą studio mebli wyceniło na 22k, a lokalny stolarz odwalił kawał świetnej roboty za połowę ceny. Dlatego chyba warto poszukać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość so**l

Dzięki Emiluś!

Na planach faktycznie wszystko wygląda inaczej. Nie sądziłam,że ta mała ścianka za którą będzie lodówka ma metr!

Mój mąż zauważył,że zamknęliście korytarz -przejście z garażu-dokładnie tak jak jak chcielismy :). Czy tam się zmieszczą jakieś półki, szafki? Jaką ma szerokość ten korytarz?

 

Kuchnia super! Ale również doradzam poszukanie stolarza- z doświadczenia wiem,że można sporo zaoszczędzic.

 

Drzwi tylko pełne! Teraz mam z dużymi szybkami i przeklinam je mocno! Zero intymności-zwłaszcza w sypialni.

 

Niestety zafascynowała nas też inny projekt- z119. Póki co decyzja jeszcze nie podjęta, mam nadzieję,że Twój dziennik nam pomoże- zanim my zaczniemy Wasz domek będzie już wykończony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terry za robociznę przy położeniu tynku zewnętrznego płaciliśmy 43 zł netto. Można taniej, ale mamy naprawdę ładnie zrobioną elewację. Bedę miała robiony audyt energetyczny budynku, i mam nadzieję, że nic się nie znajdzie na elewacji. Niestety to duży budynek i elewacji wyszło nam aż 250m2 :(

 

Sonkal - korytarz zamknęliśmy za namową architekta. teraz wiem że to była dobra decyzja (chciałam zostawić otwarty). Nawet najlepsze drzwi nie izolują zupełnie od "zapachów" z garażu i chłodu. Poza tym tak rzeczywiście będzie ładnie wyglądać. O szafkach i półkach możesz tam jednak zapomnieć, bo jest tam zaledwie 1,2m. U nas mieszczą się drzwi 80cm i zostaje troche po bokach. No chyba że przesuniecie troszkę ściankę w gabinecie, ale on i tak juz jest mały... Dzięki za radę z drzwiami;) Właśnie tego mi potrzeba. Oglądałam Z119 - bardzo ładnie wygląda, ale przede wszystkim mi brakuje dodatkowego pokoju na dole i trochę kosmetycznych zmian na górze. Salon i kuchnia bardzo ładne. Nie wiem tylko czy chciałabym mieć schody w salonie...A no i koniecznie podniosłabym ścianke kolankową. na górze jest świetna przestrzeń ale przy tych rozmiarach nie bardzo da się ją zagospodarować... No i ja oczywiście twierdzę że nasz Z68 jest śliczny i ma wszystko co potrzeba :)

 

Piotrp1 - nie mam zielonego pojęcia:( szczerze mówiąc nawet nie bardzo wiem co masz na myśli...

 

A kuchnia... cóż...muszę znaleźć w końcu chwilę na miejscowych wykonawców (ze stolarzami trochę cienko w okolicy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie! szczęka o glebę! To praktycznie skończone domisko! Ciśnie mi się na usta: zazdrość przez duuuże Z!

My tynkujemy i końca nie widać...

a co do kosztów to nie jest tak źle u ciebie ;-)

My za wszytko do tej pory wydaliśmy... uwaga...220 tyś. Ale zsumowane mam koszty całkowite włącznie ze wszystkimi papierami i drutami i każdym gwoździem. Małż nie kazali wpisać w kosztorys gumiaczków sztuk 2, siekiery oraz opryskiwacza- powiedział że to nakłady inwestycyjne ;-) hi hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...