Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koniczynka Sylwii & Pawła - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 964
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Kasiu

Mieszkam co prawda w koniczynce 2g i mam inna łazienkę, ale pod schodami mam spiżarkę i orientuję się jakk to wygląda. Powiem Ci, że jeśli zrobicie tak jak jest w projekcie to będzie faktycznie malutka ta łazienka. jest jednak sposóbna powiększenie tego pomieszczenia. My pogłębiliśmy miejsce pod schodami o jakieś pół metra, dzięki temu mogę spokojnie stać pod spocznikiem. Wg mnie moja spiżarka jest na tyle duża, że spokojnie mogłaby tam być łazienka. W takiej wersji, jak jest w Waszym projekcie to ja sobie nie wyobrażam wc.

 

Cześć Sylwia :) Co tam u Was słychać. Widzę, że już sporo zrobiliście. Super pomysł z ogrzewaniem ściennym - my planowaliśmy zrobić takie ogrzewanie w salonie, ale nasz hydraulik nam odradził - teraz wiem, że zrobił to, bo się bał, że coś nie wyjdzie (nigdy w życiu tego nie widział).

Edytowane przez kasiaa256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu droga, to ogrzewanie to w dużej mierze dzięki Tobie powstało, to Ty mnie natknęłaś tym pomysłem gdzieś dawno temu w komentach Karolinki (albo innych....:rolleyes: )

Zobaczymy jak to będzie wszystko hulało.......

A skoro już się objawiłaś, to opowiedz coś więcej o drzwiach PCV, jak wrażenia po drugiej zimie? Nie przemarzają, nie są mocno zimne? My ciągle w tej kwestii nie podjęliśmy decyzji.....:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drzwi jestem zadowolona - powiedzmy dobry stosunek ceny do jakosci. wiadomo chciałoby sie wiecej, ale za tą cene to i tak myslę, że duzo dostalismy. Z przemarzaniem nie mamy problemu. W najwieksze mrozy (blisko -30 stopni) zeszłej zimy jedynie na zamkach widać było szron, ale to samo mieli sasiedzi na drewnianych drzwiach. wiatrołap mamy bardzo ciepły, bo podłogówka super grzeje. Jedyny minus tych drzwi to to, że nie są szczywne. nie wiem czy dobrze ci wytłumacze o co mi chodzi. Powiedzmy, że jak trzasnę drzwiami, to tak jakby doswietła się ruszały. Są takie jakieś "elastyczne". Ich dużym plusem jak dla mnie jest łatwość zamykania własnie przez takie trzaśniecie - nasza Ola nie ma trudności z ich zamkniecie, bo nie musi używac klamki - pchnie lub pociagnie mocniej i drzwi same się zamykają. I to jej pchnięcie jest dość lekkie - nie ma efektu trzaskania drzwiami tylko takie właśnie lekkie domknięcie. Bardzo chciałam miec drewniane drzwi, ale cena była wysoka. Dośc długo sie zastanawialiśmy - bałam się plastików do samego końca. Obiecywałam sobie, że najwyżej za kilka lat zmienie na drewniane, a teraz myślę, że chyba już bym drewnianych nie chciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, bardzo mnie cieszy to co piszecie. Czas jakiś temu byliśmy już zdecydowani na te PCV-ki ale potem przyszła refleksja że jak "na całe życie" to może jednak warto się spiąć i zakupić drewniane. Ceny jednak przy wielkości naszych koniczynkowych otworów montażowych są dość przytłaczające..... Przez chwilę nawet rozważaliśmy zmniejszenie otworu drzwiowego ale żal trochę tych doświetli.

No ciekawe czy się wyrobimy z montażem bram garażowych przed świętami - taki był umówiony termin realizacji ale na razie cisza w tej sprawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna łazienka jest faktycznie mała, ale przecież nie ma to być salon kąpielowy a jedynie pomocne miejsce na "szybkie siku" :D :D :D Tak ja to widzę, dlatego mi ten mały metraż nie przeszkadza. Główna łazienka jest na piętrze i tego się trzymam ;)

Dziewczyny, szczególnie te co dopiero budowe zaczynają, my powiększyliśmy dolną łazienkę o wnękę prysznicową i dzieki temu wcale nie jest taka mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu

Mieszkam co prawda w koniczynce 2g i mam inna łazienkę, ale pod schodami mam spiżarkę i orientuję się jakk to wygląda. Powiem Ci, że jeśli zrobicie tak jak jest w projekcie to będzie faktycznie malutka ta łazienka. jest jednak sposóbna powiększenie tego pomieszczenia. My pogłębiliśmy miejsce pod schodami o jakieś pół metra, dzięki temu mogę spokojnie stać pod spocznikiem. Wg mnie moja spiżarka jest na tyle duża, że spokojnie mogłaby tam być łazienka. W takiej wersji, jak jest w Waszym projekcie to ja sobie nie wyobrażam wc.

 

Cześć Sylwia :) Co tam u Was słychać. Widzę, że już sporo zrobiliście. Super pomysł z ogrzewaniem ściennym - my planowaliśmy zrobić takie ogrzewanie w salonie, ale nasz hydraulik nam odradził - teraz wiem, że zrobił to, bo się bał, że coś nie wyjdzie (nigdy w życiu tego nie widział).

 

popieram pomysł Kasi, my dzięki niej zrobiliśmy tak samo z tą spiżarką, tzn. obnizylismy ją o dwa schodki i teraz jest całkiem spora i funkcjonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drzwi jestem zadowolona - powiedzmy dobry stosunek ceny do jakosci. wiadomo chciałoby sie wiecej, ale za tą cene to i tak myslę, że duzo dostalismy. Z przemarzaniem nie mamy problemu. W najwieksze mrozy (blisko -30 stopni) zeszłej zimy jedynie na zamkach widać było szron, ale to samo mieli sasiedzi na drewnianych drzwiach. wiatrołap mamy bardzo ciepły, bo podłogówka super grzeje. Jedyny minus tych drzwi to to, że nie są szczywne. nie wiem czy dobrze ci wytłumacze o co mi chodzi. Powiedzmy, że jak trzasnę drzwiami, to tak jakby doswietła się ruszały. Są takie jakieś "elastyczne". Ich dużym plusem jak dla mnie jest łatwość zamykania własnie przez takie trzaśniecie - nasza Ola nie ma trudności z ich zamkniecie, bo nie musi używac klamki - pchnie lub pociagnie mocniej i drzwi same się zamykają. I to jej pchnięcie jest dość lekkie - nie ma efektu trzaskania drzwiami tylko takie właśnie lekkie domknięcie. Bardzo chciałam miec drewniane drzwi, ale cena była wysoka. Dośc długo sie zastanawialiśmy - bałam się plastików do samego końca. Obiecywałam sobie, że najwyżej za kilka lat zmienie na drewniane, a teraz myślę, że chyba już bym drewnianych nie chciała.

 

Mam nadzieje Kasiu że za kilka lat bedziemy mogły napisać to samo. Ostatnio tez mówiłam znajomym o tych naszych drzwiach, że takie elastyczne i miekkie, właśnie chodziło mi, że tak delikatnie można je zamknąć i nie ma efektu kłapania drzwiami. Z naszymi narazie tez nic się nie dzieje i licze że tak bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, szczególnie te co dopiero budowe zaczynają, my powiększyliśmy dolną łazienkę o wnękę prysznicową i dzieki temu wcale nie jest taka mała.

 

dziewczyny nasze dolne łazienki są ogromne w porównaniu do tej z Koniczynki 3 - tam jest łazienka pod jednym biegiem schodów. Kasia s myslała, że u nas też tak jest. Ja sobie nie wyobrażam wstawienia pod schody sedesu i umywalki. Moi teściowie mieli w bloku takie małe wc - żeby się dobrze ubrać trzeba było otwierać drzwi :)

Przed chwilką robiłam zdjecia mojej spizarki pod schodami i w sumie w takiej wersji jak ja mam mogłoby wc być - pod spocznikiem jest wysokośc około 2 m. Natomiast w wersji z projektu to wc ma 90 cm szerokości i z 1,5 m długości przy czym tylko jakieś 70-80 cm ma wysokość ok 2 m, potem jest coraz nizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...