Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nornice-POMOCY !!!!!!!!!


Recommended Posts

W jednym z pism ogrodniczych, czytałam,że krety i nornice nie lubią zapachu czosnku-można im zafundować parę główek i podrzucić do norek.

 

To juz zrobilem a nawet czosnek zmiazdzylem coby zapach byl intensywniejszy. Trzeba poczekac i ewentualnie powtorzyc rowniez z srodkiem podanym wyzej. Moze cos z tego wyniknie.

 

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tez wydalem totalna walke nornicom (czosnek, trucizna, smierdzace plyny przeciw nornicom) i.......... przegrywam. Wycofuje sie wiec na zgory upatrzone pozycje tym bardziej ze jakies obce koty odwiedzaja moja dzialke. Omijam je wielkim lukiem aby nie ploszyc, kosze trawe aby oczyscic im (kotom) pole widzenia przed walka. Udzielilem im honorowe obywatelstwo dzialki, pozwolenie na prace i pobyt staly i.t.d.

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Zauważyłam w ogrodzie liczne kopczyki oraz dziury na głębokosc 30 cm a gleba u mnie gliniasta , mało tego kiedys była tu cegielnia i resztki cegieł znajowane są w gruncie.Szpadlem sie ciężko wkopać a tym stworzeniom to nie przeszkadza. Uschły mi już trzy zywotniki, forsycja taka oklapła, dziura jest przy mahonii. Juz nie wiem co robić . Tyle staran w te żywotniki włozonych.

Czy sa jakieś preparaty lub inne gadżety zeby sie pozbyc nornic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam!!! Miałam cały ogród przeryty przez nornice. Znikały cebulki krokusów. Z pietruszki, mimo stosowania wszelkich dostępnych środków, nie udało się uratować ani jednej roślinki. Marchewki i buraczki były do podziału z nornicami. Nie zawsze dla mnie przypadała większa część.

Problemy skończyły się po zastosowaniu naturalnych środków, łatwo dostępnych i nieszkodliwych. Pierwszy to fernentująca gnojówka z kwitnących gałęzi bzu czarnego, niestety pora kwitnienia dawno minęła. Drugi sposób to piołun bylica dostępny w każdym sklepie zielarskim. Dokładny przepis zastosowania podam jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na smyczy teleskopowej :)

Szczerze mówiąc to niedobrze mi się robi jak patrzę na to co wyprawia kot,

ale od kiedy z nami zamieszkała, nie mamy kretów (nie wiem czy to ona czy jakiś inny czynnik, ale krety znikły po wprowadzeniu się kota do naszego domu.

Nie mamy też nornic w ogródku. Niestety poluje też na jaszczurki i wróbelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...