Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jestem na etapie zakupu projektu ( prawdopodobnie Zacisze II)

Przed otrzymaniem pozwolenia, chciałbym zorientować się o możliwości uzyskania dotacji z unii na budowę domu "ekologicznego" ( w domu tym oczyszczalnia ścieków, pompa ciepła, solary itp.) Jakie muszę spełnić warunki, jak dostosować projekt do wniosku o dotację, Chodzi mi o praktyczne wskazówki.

Pozdrawiam Dario. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
nikt ci nie odpowiedział to może ja cie trochę naprowadzę, dla osób prywatnych nikt nic nie przewidział, ale za to dla instytucji jest cała masa przeróżnych programów, są termomodernizacje polegające na obniżeniu zapotrzebowania na ciepło, są programy wspierające modernizacje systemów CO na te bardziej ekologiczne, są też programy jak już sam zauważyłeś dofinansowujące BOŚ czy solary

 

nic tylko założyć jakieś stowarzyszenie czy instytucję albo jakąś sektę religijną i po wniosek

A czy w związku z tym firmą ubiegajacą się o dotację może być deweloper czy fabryka domów gdzie mam zamiar kupic gotowy dom prefabrykowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A czy w związku z tym firmą ubiegajacą się o dotację może być deweloper czy fabryka domów gdzie mam zamiar kupic gotowy dom prefabrykowany?
Raczej nie. Są to podmioty gospodarcze i obowiązują je przepisy o dopuszczalnej pomocy państwa (taka firma byłaby dużo bardziej konkurencyjna niż inne).

Być może coś pod tym względem się zmieni :

http://www.jak-budowac.pl/unia-europejska-stawia-na-energooszczedne-budownictwo

- Państwa Członkowskie ustanowiły minimalne wymagania w zakresie efektywności energetycznej istniejących budynków, będących przedmiotem modernizacji, jak też i ich elementów (izolacja dachu, ścian, podłóg) oraz systemu technicznego nieruchomości, który jest wymieniany lub modernizowany.

 

- Do połowy 2011 r. Państwa Członkowskie wdrożyły instrumenty finansowe służące poprawie efektywności energetycznej w istniejących budynkach, takie jak nisko oprocentowane pożyczki lub ulgi podatkowe. Ponadto Komisja Europejska powinna do 30 czerwca 2010 r. zaproponować Państwom Członkowskim dodatkowe instrumenty finansowe w tym obszarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

My mieszkamy w Republice Czeskiej i tam tez budujemy (no moze poki co to wielkie slowo;)

Rzad odsprzedal czesc swojego limitu emisji Japonii. Za te pieniadze utworzyl program zelena usporam. Mieszkańcy Republiki Czeskiej moga otrzymac dotacje na rozwiazania, które służa środowisku. Program jest skierowany przede wszystkim do osób fizycznych. Za te pieniadze mozna i wyremontowac dom i dostac dotacje na nowo budowany, w ktorym zastosuje sie ekologiczne rozwiazania (solary, pompa ciepla i itp.). Republika Czeska ma mase pieknych starych domow, wiec jest co remontowac.

Poczatkowo, aby mozna bylo dostac dotacje, trzeba bylo np. ocieplic podloge, wymienic okna i ocieplic dach. Do dnia dzisiejszego wnioski zlozylo chyba tylko kilka osob. Widzac to Ministerstwo 10 sierpnia "poluzowalo" wymagania i dotacje bedzie sie dostawac na np tylko wymiane okien. Ale im wieksze inwestycje proekologiczne tym wiecej dostanie sie pieniazkow.

Oto link do tego programu

http://www.zelenausporam.cz/

 

My oczywiscie tez chcemy budowac dom ekologiczny i pojsc w kierunku domu pasywnego. Ale widze, ze sa z tym trudnosci. Projektanci nie maja wystarczajacego doswiadczenia. W domu pasywnym bardzo wazne jest doklande wykonanie. Obawiam sie, ze jakosc uslug budowlanych nie jest jeszcze wystarczajaca:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
u mnie w gmnie daja 50% dotacji na budowe solara ,ale jak podliczylem to i tak sie nie oplaca,wiec to przemysl .O energetyce wiatrowej nawet nie mysl ,kicha na maxa prad duzo drozszy niz w pierwszej taryfie.Wymiennik ciepla tez kicha ,poczytaj w sieci o ludziach ktorzy na tym tylki umoczyli.Ogolnie to warto wstepn podgrzewanie wody solarne zrobic pod warunkiem ,ze sie ma dobrze nasloneczniony zbiornik, niezle tez jest wstepne podgrzewanie C.WU. podpiac pod kominek.Uprzedzam tzreba myslec ,a nie wierzyc w pisane w ulotkach reklamowych ,to moze sie oplacic.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...