Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zbrojenie chudziaka


Timur

Recommended Posts

Mój majster kończąc prace przy moim domu poradził mi zrobić zbrojenie chudziaka ...ale zapomniałem jakie?. Jakie robicie?

P.s. Odnośnie majstra polecam ludziom z okolic Rzeszowa - ekipa 7 ludzi, wszystkie urzadzenia swoje, super jakość i niezła cena za wykonanie całości domu . Mam namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudziaka to ja bym akurat nie zbroił no chyba że nie zagęszczałeś podloża :(

Szkoda kasy przecież to beton o małej wytrzymałości b10 lub b7,5 tak wiec szkoda kasy tzeba tylko dobrze zagęścic podłoże warstwami i nawet jak pęknie to co ? na wieszku będzie styropian i wylewka (i ta dopiero powinna być zbrojona siatką)

Pozdrawiam

;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B15 to już nie chudziak...

:lol: "co jest chude a co nie?" :-)

Kliknij poniżej:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=187234#187234

 

Kierując się opiniami z forum i naszego kierownika budowy daliśmy ostatecznie B10 i zbrojenie matami fi6.

Mam nadzieję, że nie był to błąd. :o

Bo oszczędność w zasadzie niewielka, a mówi się też, że co konstruktor napisał, tego na budowie kierownik nie powinien zmieniać. No, ale wiadomo też, że czasami konstruktorzy przesadzają i mocno przewymiarowują... (u nas napisał sobie min. B15 - a jak! po takim wpisie, chyba już nic nie musiał liczyć :-) )

Ostatecznie zrobiliśmy, jak zrobiliśmy i mamy nadzieję, że będzie O.K.

 

Jednak twierdzenia, że się nigdy nie zbroi, albo, że zawsze ma być B7,5 - bo to jest własnie chudziak, nie mają chyba sensu. Domy i ich konstrukcje bywają różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...