Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hydroizolacja balkonu - jak?


Rafal111

Recommended Posts

co fachowiec to mówi inaczej :)

mam zrobiony balkonik - narazie z betony wylany...

w śrosku juz malowanie, zewnątrz ocieplone a po kazdym deszczu na dole ściany jakby piją z tego betonowego balkonu i są mokre :)

jak to prawidłowo zaizolowac?

ja myśle tak

1. papa termo na to i wywinięta na ściany tak po 10cm tylko chyba musze zerwac ocieplenie i dac to na gołą ściane

2. jakies 8cm styro

3. moze tasma izolacyjna przy ścianach taka Mapei

4. na styro folia

5. i na to wylewka

czy to dobry pomysł?

a jak ma byc pod drzwiami balkonowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem izolację balkonu nad pomieszczeniem mieszkalnym w następujący sposób:

1. 2xpapa termozgrzewalna wywinięta na ściany

2. folia czarna budowlana

3. styrodur

4. wylewka

5. przy ścianach planuję teraz taśmę izolacyjną oraz wysmarować całą płytę folią w płynie (np. atlasu Woder)

6. następnie na to matę schluter ditra http://schlueter-pl.schlueter.de/produkt.aspx?doc=6-1-ditra.xml&pg=funktion

7. płytki ceramiczne

Oczywiście jeszcze niezbędna jest obróbka blacharska.

 

Takie rozwiązanie (tylko bez folii w płynie) polecił mi Janzar (forumowy spec od posadzek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dobrze chciał

i złagodzić kąt pomiędzy ścianą i płytą np klejem do płytek, bądź zaprawą cementową, żeby pap nie była "naprężona" bo popuści ;-)

izolacji ściany nic się nie stanie, ona będzie zabezpieczona cokolikiem

 

i papę dać tyle na ścianę, ile przewiduje sie grubości warstw posadzkowych na balkonie + zapas z 5-10cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, szybko to sie można .... tak mawiał mój tata. Do izolacji ostatniej warstwy balkonu (spadkowej) uzyj Sopro DSF 523. jest to fantastyczna zaprawa elastyczna uszczelniająca kŧóra nie pęka po rozciagnieciu jej nawet o 5mm, mozna ja stosowac na niewysezonowany beton, łatwa w uzyciu nawet dla amatora. W połaczeniu z gumowymi tasmasmi i naroznikami da ci szczelnosc jaka potrzebujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...