Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Siekiera czy piła czylli czym tniecie drewno do kominka....


grave

Czym/jak tniecie drewno do kominka?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym/jak tniecie drewno do kominka?



Recommended Posts

Dzięki za rady retrofood, doprawdy pomogłeś//// :lol:

CHciałem po prostu dowiedzieć się jak ludzie mierzą się z tym tematem, który dla mnie jest nowy niestety..., a sam sobie małpkę strzel! :)

 

 

Uświadom sobie, że piszący tutaj naprawdę chcą Tobie pomóc. Odpowiedzi jakie dostałeś to jedne z nielicznych na tym forum nie wymagających badań, analiz i sprzeczania się. Sam z chęcią poznałbym Twoje doświadczenia z kawałkowania drewna za pomocą piły szablastej, ale nie jestem sadystą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmm no myślałem raczej o wzdłużnym cięciu... chodzi mi o cięcie na drobne powiedzmy na ćwiartki..
... widzę że rzeczywiście najtaniej i najzdrowiej (czy rzeczywiście?) będzie pomachac siekierą....

 

brakuje mi w ankiecie opcji "kliny i młot"

p.s.

jesli dołozysz - zagłosuje "za", bo uważam ze nazdrowiej łupać drewno za pomoca młota i klinów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza tej opcji konkretne nie uwzgledniłem, ale możesz wrzucić się w inne.... :p

 

no niestety ja łupie metrówki za pomoca klinów i młota

i w dalszej przyszłości nie przewiduje zmian

 

p.s.1

łupanie metrówek samą siekierą albo włoż miedzy bajki albo niech Ci w lesie segreguja mokre, cienkie i bezsękate kawałki - to może sam dasz rade / lub z pomoca wynajętego osiłka/

 

p.s.2

wzdłuz da sie przeciąc krajzegą/cyrkularką/ z duża piłą i mocnym silnikiem nawet sękate i pokrecone kawałki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam siekierę fiskarsa jakieś 700gram do mokrego de ba nadawała sie znakomicie ale teraz mam suchego dęba i ciężko cokolwiek urąbac , chce kupic taka 2kg .

A czy pracował któryś z forumowiczy takim urządzeniem

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://obrazki.elektroda.net/46_1200432236.jpg&imgrefurl=http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic918570-30.html&usg=__Yk5HXMhX5lVyiAyZ7eVw9Y6sv-Y=&h=600&w=800&sz=197&hl=pl&start=8&tbnid=vgj5ZP8_of8YrM:&tbnh=107&tbnw=143&prev=/images%3Fq%3D%25C5%2582uparka%2Bdo%2Bdrewna%26gbv%3D2%26hl%3Dpl

Ciekaw jestem czy dałoby rade yutaj filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Chyba sobie jaja robicie z tymi siekierami, nie żyjemy chyba już w średniowieczu?

 

Tylko łuparka do drewna, w Castoramie za 850zł, na allegro chyba nawet taniej.

 

http://photos2.pix.ie/B5/32/B532AE81F392438B97DE0C66C8C3C7BE-800.jpg

Prawdziwy facet to tylko siekierą. Te wszystkie wynalazki są dla mięczaków :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem łuparkę. Znaczy mięczak jestem :lol:

I dokładnie tak. Nie chce mi się rąbać drzewa a przede wszystkim samemu się "narąbać" :roll: :lol:

A łuparką idzie piorunem.

 

pozdrawiam, majki

No niestety, nigdy nie poznasz smaku fiskarsa 2,4 kg. To tak jakbyś nigdy nie złapał się za bary z niedźwiedziem, nie wypił litra spirytu z gwinta i nie zaliczył 5 panienek na raz. Albo się jest facetem albo nie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem łuparkę. Znaczy mięczak jestem :lol:

I dokładnie tak. Nie chce mi się rąbać drzewa a przede wszystkim samemu się "narąbać" :roll: :lol:

A łuparką idzie piorunem.

 

pozdrawiam, majki

No niestety, nigdy nie poznasz smaku fiskarsa 2,4 kg. To tak jakbyś nigdy nie złapał się za bary z niedźwiedziem, nie wypił litra spirytu z gwinta i nie zaliczył 5 panienek na raz. Albo się jest facetem albo nie :).

 

Bycie "facetem" określasz miarą czy rąbie drzewo ???

Typowe .... :roll: :lol:

 

pozdrawiam, facet majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie "facetem" określasz miarą czy rąbie drzewo ???

Typowe .... :roll: :lol:

 

pozdrawiam, facet majki

Nie tylko, facet powinien jeszcze doprowadzać budowlańców do płaczu samym swoim przybyciem na pole bitwy czyli plac budowy. Oczywiście z fiskarsem 2.4 kg za pasem :).

 

A to całkowita racja. Tym bardziej jak nieraz zawodzą słowne środki perswazji, to jak kiedyś pisałem w swoim dzienniku "człowiek zaczyna patrzeć na siekierę nie tylko jako na narzędzie do rąbania drzewa" :evil: Oj tak nieraz bywało, bywało ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...