Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oto przepis na sałatkę z buraków :D

 

(temat jak najbardziej budowlany, ponieważ przetwory są nieodzownym wyposażeniem spiżarki w każdym domku :wink: )

 

6 kg buraków

1 kg papryki

1 kg cebuli

 

Zalewa:

0,5 l wody

0,5 l octu

2 szklanki cukru

2 łyżki soli

 

Buraki ugotować, obrać ze skórki i zetrzeć na dużych oczkach.

Paprykę pokroić na cienkie paseczki.

Cebulę pokroić w piórka.

 

Zalewę zagotować, wsypać cebulę i paprykę i gotować 15 minut. Połączyć z burakami, dobrze wymieszać i gorące wkładać do słoików.

 

Pasteryzować 20 minut.

 

Smacznego :D

 

 

Proszę cię bardzo :wink: Udanego przyrządzania sałatki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak byłam z Miskiem w Nowym Sączu to tak na takiej stromej górce mi się wzrok zatrzymał, bo były domki -kilka i tylko przy jednym jakieś drzewka, reszta to trawka. Tak jedziemy i mówię do Miska:

- wiesz co... znając mnie, to gdybym potknęła się tam koło domu, to stoczyłabym się i tylko ta siatka by mnie zatrzymała :lol:

 

Autentycznie tak stromo było :o :lol:

 

Daleko nie trzeba szukać...

Dzisiaj przenosilismy rusztowanie, Misiek się wykecił, ja z boku i byliśmy od strony tarasu, w rogu stawialismy te rusztowanie, na kamyczkach... Zaczepiłam butem o łatę -straciłam równowagę -no potknęłam się i poleciałam jak długa -na kolana na te kamienie :lol: :lol: :lol:

Jeszcze trzymałam jedną ręką rusztawanie, dobrze, że Misiek trzymał z drugiej strony, bo ja do granic wytrzymałości miałam wykrzywionego kciuka.

I nie wiem, czy ze smiechu, czy z bólu ryczałam...

Raczej to pierwsze... łzy leciały mi a ja się smiałam jak stuknięta.

Kolana mnie szczypały - nu ciut obdarłam. Palec jakby nadwyrężony...

A jeszcze ta mina Miśka i tekst:

- no złamałabyś sobie te reperowane kolano, albo palca i dopiero by było :lol:

 

Nic mu nie mówiłam, że faktycznie jak poleciałam na klęczki, to kolano mnie zabolało..ale ok ...

Na błocie też dzisiaj mało szpagatu nie zrobiłam z boku domu..tylko szybko spojrzałam, czy nikt z daleka nie widział :lol:

 

:lol: :lol: :lol:

 

Jak tam Gosia? Pewnie okienka jeździliście oglądać... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem za bardzo w temacie....gdzie buszowła?? :roll: miedzy ciuszkami??

no,ale co by to nie było ja tez chetnie zobaczę :wink:

Kurczę,ale u was sniegu napadało :o u nas tez padał,ale zaraz stopniał.

A dzieciaki już sie ucieszyły.

przejrzałam Twoje ostatnie foty i kurcze ten twój taras :o to mnie powala.Super duży!!!!! i podniesiony,fajnie to wygląda :D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misia ty to zawsze jakis przebój masz :lol:

ja tez ostatnio poleciałam jak długaaaa...jakbym zająca złapałaaaa :lol: :lol: :lol:

ze schodow schodziłam i zle obmierzyłam :o ...dobrze ze była wykładzina to mocno sie niepoturbowałam :roll:

 

:lol: :lol: :lol:

 

ło matko gosia, to dobrze, że wsio ok...................

 

Jak miednica na miejscu to reszta tyż :lol: :lol: :lol:

 

nu i grunt, że lima nie masz pod okiem -bo obciach byłby :wink: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam podróż kochaniutka ? mam nadzieje ze wszystko ok. :wink:

 

pochwal się nam co sobie nowego przywiozłaś :o

 

juz widze jak tam buszowałaś :lol: :lol: :lol:

 

podróż.......no cóż.......KOSZMAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wyjechaliśmy jak zawsze o 00.30......juz za Tarnowem zaczęło lać jak z cebra :-? .....I lało przez całą drogę :evil: na giełdzie oczywiście też......wszędzie kałuże nie do wyminięcia :evil: wychodzę z auta......prosto w wielkie bajoro i czuję że but mi przecieka :o ....ba.....wlewa się woda.......patrzę na podeszwę........pęknięta na pół :o :evil: :roll: :evil: przeszłam kawałek buty całe mokre, skarpety przemoczone a nogi skostniałe jak lód!! Myślałam że szlag mnie trafi!!!!!Załatwiłam pare spraw i myślę sobie "no nie tak się da pracować" - ryczeć mi się chciało....jakbym po tej wodzie boso szła :evil: ...poszłam na stanowiska gdzie są producenci butów i musiałam kupić jakieś laczki :evil: .....dobrze że na przeciwko sprzedawali skarpetki :wink:

 

Także musiałam się szarpnąć na nieplanowany wydatek :x ....i żeby jeszcze te buty piękne były :x normalnie 8 dych dałam za buty co bardziej gumofilce przypominają :evil: ....ale......nie przemokły :)

 

 

pochwal się nam co sobie nowego przywiozłaś

 

8) 8) ano.....kupiłam sobie taka fajową dzianinową sukienkę, bardziej tunika do getrów :p ....przed kolanko....wiązana w pasie czarnym paskiem....kolor popielaty :p .......to tak za te katusze co przeszłam z przemoczonymi girami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama ładna, no i kolorek powinien być ok, nie potrafię sobie go jednak wyobrazić w połączeniu z domem, wszystko wygląda inaczej jak jest mur, później dojdzie elewacja. Wyobrazić sobie trudno, ale będzie ładnie.

 

CO do szprosów, to mam takie samo zdanie jak mąż :roll:

 

Już się boję wyboru okien u siebie :-?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ktosiek.....

 

Przewalone z tymi oknami :roll: ....myślałam że, hop - siup i okna wybrane :o .......a tu człowiek nie wie czego się ma czepić :-?

 

CO do szprosów, to mam takie samo zdanie jak mąż

 

:lol: i o to chodzi tu na forum o szczerość :D Było by podejrzane jakby się wszystko wszystkim podobało 8)

 

Nie wiem jak od środka, bo pewnie będzie sprawiało wrażenie jak za kratami :-? ale bardzo podobają mi się szprosy jak się patrzy na dom, na elewację, później jak wsio gotowe.....i chyba zostaną...... :D

 

W każdym razie na decyzję mam czas jeszcze kilkanaście godzin :o :-? :roll: :cry:

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośka a widziałaś kolor oklieny w kolorze mahoń w tych 2 firmach?

Bo gdy my zamawialiśmy i patrzyłam na mahoń to wg mnie był zbyt czerwony do dachówek. Ale być może w tych firmach mahoń podchodzi bardziej pod kasztan. W razie czego zwróć na to uwagę. Co do szprosów,chciałam je mieć,ale ze względu na szukanie oszczędności :cry: odpuściłam sobie :( .

Co do ogrodzenia to mnie ustrzeliłaś :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia.....weź ty mnie nie dobijaj :cry:

 

Myślałam, że kolor mam z głowy :roll: Że tylko z dwóch firm jutro wybiorę......

 

:o sprawdzę, tą kwestię dokładnie jutro......dzięki że mnie uczuliłaś :D...wszak masz taką samą dachówkę :wink: ale sama powiedz....czy ta dachówka nie zalatuje do czerwonego....czasem.....jak słońce zaświeci :roll:

 

zgłupłam już.... :-?

 

To przypomnij mi jeszcze jak się nazywa wasz kolor okien.....to się mu jutro przyjrzę 8)

 

.....idę zapalić.....bo wiem że nic nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...