Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jestem w szoku, jeśli chodzi o cenę ogrodzenia. Kosmicznie sobie liczą za to wszystko. Oj chyba długo nie będę miała takiej przyjemności. Najwyżej ostrokołem się ogrodzę.

 

:lol: :lol: :lol: z tym ogrodzeniem jest tak jak np. sukienką on Gucciego :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: podoba się ale ze względu na cenę jest nie osiągalna :o

Nawet jakby mnie było stać to i tak nie kupiłabym ani tego ogrodzenia ani tym bardziej głupiej sukienki.....bo nie lubię wywalać pieniędzy w błoto.....założę się że można będzie gdzieś zamówić podobny wzór za dużoooooooooooo taniej......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dziewczyny......

 

co do okien to zaraz mnie szlag jasny trafi :evil: :x :evil: :roll: :roll: :roll:

 

Poszliśmy dziś do Dako....jednak.....maja drożej ale według nas najlepsze okna....zresztą mają je moi rodzice i są bardzo zadowoleni.....myślę sobie :"okna ważne....przyoszczędzi się później na czymś innym"....a poza tym chciałam mieć to już za sobą.....bo pewnie przez te cholerne okna dostałam grypę jelitową :lol: :lol: :roll:

 

Ponieważ znaliśmy już wcześniej wszystkie szczegóły na temat danych technicznych okien, więc myślałam, że szybko załatwimy z kolorem..........a tu.....DOOOOOOPA.......ZBITA!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil:

 

Ponieważ Asia (kamlotek) wcześniej zasugerowała mi, że mahoń może być za czerwony i za ciemny do dachówki (a ma taka samą dachówkę więc wie co mówi), postanowiłam zwrócić na to uwagę.......nawet poszłam tam z dachówką pod pachą :oops: ........no i wyszło, że rzeczywiście nie za bardzo to pasuje :-? chociaż ta dachówka wygląda zupełnie inaczej na dachu :roll:

.....ale wypatrzyłam kolor idealny....taki brąz (zapomniałam nazwę) nie za jasny nie za ciemny.....idealny do naszego dachu........zamawiamy.......szczęście mnie ogarnia ze mam to za sobą.......pytam się o szerokość szprosów....................................................................

 

 

 

 

a gościu mówi...........................................

 

 

 

do tego koloru nie ma szprosów :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

No żesz.....taka nerwa mnie złapała że o mało sie tam nie rozryczałam :cry: :cry: :cry:

 

I dalej stoimy w miejscu

 

A żeby było śmieszniej.....to jutro o 9.00 przychodzi gościu na pomiar :o .....to ile mam jeszcze czasu?????? :o ....a kolor nie wybrany i nic mi się nie podoba.......

 

AAAAAAAaaaaaaa i jeszcze jak stamtąd wychodziliśmy to sprzedawca zapytał się męża.........:"gościu w coś ty się wpakował" :o :evil: ........no sorry......to co ja tam poszłam lakier do paznokci wybrać :evil:

 

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu kurcze,ale pech z tymi oknami...no tak to zawsze jest,jak sie podoba jedno to nie ma drugiego :-? Mi osobiście szprosy nie bardzo się podobają... :roll: ale jeśli Ty się zdecydowałać to szkoda,że nie ma w tym kolorze co Ci się podoba :-?

No a co do koloru to wydaje mi sie ze chyba ten mahoń będzie lepszy jeżli chcesz,aby do dachu pasowało.No w mahoniu jest taki kolor bardziej zbliżony do dachu.Orzech to ja mam u siebie, ja mam dach brązowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dlaczego ty dobierasz kolor okien do dachówki?

Ja na twoim miejscu sugerowałabym się podbitką lub rynnami. Ja przynajmniej tak będę robić.

Dachówka i kominy to się ze sobą łączy. Jeżeli inwestor wybiera jasne okna to rynny dobiera do dachu.

 

Podbitka, okna dobiera się do siebie. Jeżeli inwestor dobiera ciemne okna to w tedy rynny dopasowuje do podbitki i okien nie do dachu.

 

Na zdjęciach podbitka jest w jasnym kolorze lub w ogóle jej nie malowaliście. Co będzie odnośnikiem do tej podbitki? Rynny dobrałaś do dachu, więc nie bierzemy ich już pod uwagę.

Skoro podbitka jasna to 2i3 odpadają.

Mi ze zdjęć najbardziej podoba się nr 1 czyli orzech, ale do niczego nie pasuje.

 

Jak wybierzesz mahoń to wydaje mi się, że dom będzie za czerwony.

Zdjęcia są bardzo przekłamane w stosunku do rzeczywistości i trudno będzie nam doradzić, co wybrać.

Np. ze zdjęć wynika, że nr 3 najlepiej w tej sytuacji będzie pasować do dachu i rynien. Tylko, co z podbitką.

Zdjęcie okna nr 1 byłoby ok. jakbyś zmieniła kolor podbitki.

Jak dla mnie nr 2 czyli mahoń jest okropny. Nawet brama do nich nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia....Ania.....dziękuję wam za opinie.....

 

:cry: :cry: :cry: juz mam dosć :evil: .....mahoń odpada, bo widziałam go dziś na oknach....na żywo.....i rzeczywiście jest po pierwsze za ciemny po drugie jakoś mnie nie przekonał.....szprosy rzeczywiście nie wszystkim sie podobają ale ja z nich nie zrezygnuję bo strasznie mi na nich zależy.........od samego początku powiedziałam sobie że okna tylko ze szprosami.......

 

Aniu..... :o jaka podbitka?? :o przecież my nie mamy jeszcze żadnej podbitki :-? może na tym zdjęciu słabo widać.....chociaż po prawej stronie widać że jest jeszcze więźba widoczna......a rynny też nie były dobrane do dachu :roll: ....przecież rynny mamy brązowe :roll: więc z twojej teorii wynika że lepiej orzech(brąz).....bo rynny brązowe.....podbitka w przyszłości też bedzie brązowa to i może ten orzech będzie pasował :D ......jedno jest pewne do dachu okien nie dobiorę bo to tego zasranego (soorry :oops: )kasztanu nic nie pasuje :evil:

 

Aleee......wyszły przy pomiarze większe jaja :evil: :evil: :evil: :evil: ale napisze w dzienniku jak ochłonę.......bo teraz to same k....i h...... by poleciały :evil:

 

 

mam dość :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Gosiu i innych :wink:

 

Gosiu fakt faktem masz twrdy orzech do zgryzienia...

 

Ale teraz tak -ode mnie :wink:

 

 

Aniamar napisała

Na zdjęciach podbitka jest w jasnym kolorze lub w ogóle jej nie malowaliście. Co będzie odnośnikiem do tej podbitki? Rynny dobrałaś do dachu, więc nie bierzemy ich już pod uwagę.

Skoro podbitka jasna to 2i3 odpadają.

Mi ze zdjęć najbardziej podoba się nr 1 czyli orzech, ale do niczego nie pasuje.

 

Podbitki Gosia nie ma... a podejrzewam, że pewnie w deseń koloru okien będzie...

Ale Ania ma rację... jak wybierzesz okna np. mahoń ( ja np. widziałam mahoń -ale bardziej w ciemny brąz), wsio zależy od firmy. Ja np. oglądałam okna OknaPlast i OknoPlus - między innymi, ta druga firma ma np. takie kolory jak: macore, czy dąb bagienny, daglezję miedzianą, cheyeene, meranti i wiele innych :wink:

Złoty dąb jest ciut inny, niż ten tutaj...

Ale Gosiu ja napiszę tak, odcień okien to ważna sprawa.

Napiszę coś, co wyczytałam... :wink:

Kolor okien od strony zewnętrznej powinien harmonizować lub nawiązywać poprzez udany kontrast do barw pozostałych elementów budynku: elewacji, pokrycia dachu, cokołu, rynien.

Co ważne... w oknach o jasnych barwach lepiej widoczne są wszystkie, nawet drobne podziały, a do tego jasne szprosy mniej zacieniają wnętrze niż ciemne. Odcienie ciemnobrązowe lub mahoniowe okien, dobrane kolorem do dachówki, wyglądają efektownie na tle jasnych odcieni scian, a nawet białych.

Natomiast wewnątrz barwy okien w naszych pomieszczeniach powinny pasować, bądź kontrastować z kolorem parapetów, podłóg, schodów, meblami.

Tak w ogóle jasne kolory okien wewnątrz nadają zwłaszcza małym pomieszczeniom przestronności -ot tak gra swiatła, bo jasne odbijają światło( np. złoty dąb). Okna o barwie ciemniejszej, dodaje pewnej intymności. Nalezy pamiętać, że okna ciemne pochłaniają więcej światła i przy gorszych warunkach oświetleniowych wydają się być jeszcze ciemniejsze. dlatego najlepiej pasują w jasnych, nasłonecznionych wnętrzach, gdzie naturalne światło wydobywa ich naturę - tutaj np. będzie orzech, tiama, dąb bagienny.

Ja obecnie Gosiu mam drewniane okna -orzech ale taki ciemny... wczesniej miałam białe okna, z początku musiałam się do tych przyzwyczaić i gdy w tych oknach wiszą tylko krótkie firany, to wewnątrz faktycznie jest zupełnie inaczej... A najlepiej gdyby stało kilka tylko doniczek i firany były w ogóle upięte...ale tutaj narazie jest to niemozliwe... Sąsiedzi zaglądaliby mi tutaj :wink:

Gosiu musisz sobie na spokojnie wyobrazić i jak najbardziej patrzec na dach... dlaczego? A dlatego, że ja z daleka widząc Twój dom, będę widziała kolor elewacji, dachu, rynien i okien... dopiero bliżej zauważę podbitkę i inne elementy budynku...

:wink:

Gosiu faktycznie te okna co nie ma szprosów są fajne - fajniutki kolor... ale ten złoty dąb, to takiego nie widziałam :roll: :o Jakiś taki jasny odcień...

U Asi -Kamlotka to zgodzę się, że to złoty dąb... a ten orzech u ciebie tez mi się podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam napisać i zaczęłam a nie dokończyłam - że aniamar napisała, że ten mahoń może być za czerwony - nu ten faktycznie jakiś czerwony bardzo... a jak obustronny weźmiesz, to jak wewnątrz? :roll:

Ja przegladałam oferty firm miejscowych u siebie...Pro -Fil -za wszystkie - 9 tys.Zaś w jednej firmie jedno okno wyszło 1400 zł. -takie szer. 1480x1180, cena po rabatach, potem doliczony montaż wyszło ok 1000 zł. - tutaj już ze złotą klamką - ta lepszą i okna super, OKNODEM - za wszystkie ok. 10 tys., Bogdański najtańsze - ok 6,5 tys., w innej ( nazwy nie mam -ale wiem, gdzie jest i tez fajny profil mają) za 6-ciokomorowe 10 tys., za 5-komorowe 9 tys., OKNOLUX - ok. 8 tys. -fajne tam były....

Były inne firmy, ale okna to ... takie... sobie...

 

Jedna z tych firm tylko podała, ze stosowanie elementów ozdobnych między szybami (szprosy) zmienia właściwości termiczne zespolenia.

 

P.S. wcześniej zabrano mi net -wczoraj tez jakies szopki miałam, dlatego teraz odpisałam Gosiu :wink:

Z tych albo te bez szprosów, albo orzech... chyba, że złoty dąb -ma zupełnie inny odcień -taki jak u Kamlotkowej Rusałki :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Misia :D

 

Głowa mi już puchnie :-?

 

A później zorientowałam się że Ani chodziło zapewne nie o podbitkę, którą jeszcze rzeczywiście nie mam, tylko o okucia....fakt ciut to nie przemyślałam :-? mogłam je zrobić brązowe tak jak rynny, później podbitkę też w brązie, okna w brązie i na końcu to odcięcie z klinkieru na dole dookoła domu (cokół???? :oops: ) chyba się zwie......też w brązie i elewacja jaśniutki beż lub ekri....ta jak planuje i było by Ok.....tak myslę......no ale okucia mam pod dachówkę....taką kasztanową.....ale rynny już brązowe to jak zrobię okna w orzechu i później będę się trzymać tego koloru przy pozostałych elementach elewacji to może będzie dobrze......co?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dachówka robena jest na tych realizacjach :o :lol: na zdjęciu 1. chyba mój kolor dachu.....rynny braz tak jak u mnie .....opaska na dole brązowa i okna brąz....nawet nieźle to wygląda......jest więc nadzieja.....

 

zdjęcie 2. dachówka jasna (miedziana) okna brąz a jak ładnie wygląda :o też to dla mnie pocieszenie :lol: uffff.....zaczynam czuć ulgę :wink: zdjęcie 4.....dachówka jaśniejsza dużooooo od okien :o a też w całości robi wrażenie tu chyba dąb bagienny.....takie ciemne okna do dachu a w całości ładnie.....to co może jak bym wybrała orzech to później przy elewacji odpowiedniej i pozostałych wykończeniach może zgra....????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach nie było widać, że nie masz podbitki ( albo ja nie widziałam :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: ) a widoczna więźba nie jest tego wyznacznikiem. Jest wiele domów gdzie jest widoczna by zachwycać swoim wyglądem.

 

Teraz widać jak zdjęcia przekłamują, bo na pierwszy rzut oka wcale nie widać, że rynny nie były dobierane do dachu.

Jeżeli podbitka w przyszłości będzie brązowa to mahoń i złoty dąb nie będą pasowały.

Może po wyeliminowaniu tych, które w ogóle nie pasują łatwiej będzie ci podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje mi orzech.......rynny brązowe.....podbitka w przyszłości też będzie brązowa.....taka do prosta, nie będzie widać więźby to się powinien jej kolor brązowy rzucać w oczy.....to też by nawiązywał do okien....okna orzech (brąz) i ta opaska do okoła domu z klinkieru też w takim razie brązowa......do tego jaśniutka elewacja........to powinno grać????

 

Kuźwa chcę to mieć juz za sobą :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...