Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tabasco to okno nr 3 dobrze myślę.

Jeżeli w rzeczywistości tak wygląda to byłby ok., ale sama widzisz, ze po zamontowaniu okien w świetle i w cieniu oraz z daleka ten kolor się zmienia. Inaczej wygląda samo okno w sklepie a inaczej na budynku.

 

no WŁAŚNIE...... :roll: i przez to tak trudno wybrać bo efekt można zobaczyć dopiero po montażu a wtedy to już "po ptokach" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz ,jutro idziesz i zamawiasz orzech :lol:

na dziś jest faworytem :wink: :lol:

 

:lol: :lol: :lol: na dziś..... :lol: :lol: :lol:

 

A ciekawe co wygra jutro :lol: :lol: :lol: :lol: :o :o :o :o :o :o :o :wink: :roll:

 

bo na decyzje co do koloru mam kilka dni.......bo............w piatek na 7.00 rano mam wielki powrót ekipy do..........UWAGA............KUCIA KUŹWA :evil: OTWORÓW TARASOWYCH bo.............se niechcący :evil: źle obmierzyli :evil: :x :-? :o trzy wyjścia balkonowe miały być na 220/200 ale sa tylko jedne prawidłowe :o drugie są 220/180 a trzecie 220/170 :o :o :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: :lol: ahahaaa....oooo ja durna......zapomniałam że mam z archonu kolornik do naszego projektu :roll: :roll: :roll: zaraz sobie pierdyknę wizualizację :lol: :lol: :lol:

 

Kolornik z archont jest przekłamany ja już to robiłam. Te kolory w tym kolorniku to nie wiem skąd oni wytrzasnęli. Nigdy w życiu takich odcieni bym nie wybrała.

 

noooo :( do niczego ten kolornik.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie, se niechcący źle zmierzyli i to każde inaczej

 

mało tego :-? ......te co są źle na elewacji jest jedno nad drugim i powinno być symetrycznie równo a jest jeszcze z przesunięciem :-? to na dole jest przesunięte a lewo za bardzo......a teraz nie puści nas nadproże.....i jedynym wyjściem jest to dolne.....z jednej strony przykuć z drugiej zamurowac ciut - żeby było równo jedno nad drugim ale to dolne będzie miało 160 a górne 180 :evil: 10 cm. różnicy po obu stronach......ale będzie jedno nad drugim równo i tyle da się tylko skorygować......pocieszam się tylko że to elewacja tylna, ogrodowa i nikt tego nie będzie widział........ale marna to pociecha jak za coś bulisz a Ci spieprzą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooooooooooooooo

 

Cóż to ja widzę, kobietki pisały potem jeszcze :wink:

 

Witam dzisiaj :wink:

Zanim ucieknę na budowę ( aż niechce mi się, bo wczoraj zmarzłam, pomimo, że ciepło byłam ubrana), nogi miałam jak lód, ręce -pomimo, że ciepłe buty, rękawiczki - jednak to praca zewnątrz...

 

Gosiu ja popieram dziewczyny... jeżeli chcesz te szprosy -to albo orzech, albo inna firma i zerknij -porównaj złoty dąb.

No to szopki wyszły z tymi oknami balkonowymi...

Tylko jedno mnie zastanawia - mają kuć, 20 cm to sporo, a co z nadprożami? Czy tyle aż zostawili zapasu? :o :-?

Zapytaj, bo czasami robią na wymiar -wtedy najlepiej nie ruszać -tylko jak nie są symetryczne -to jest faktycznie problem - o kuźwa ... to już cyrk :evil: Ja jak byłam w sprawie okien, to w kilku firmach w ogóle takich rozmiarów naszych okien -w/g projektu nie mieli -stwierdzili, że są niestandardowe, a w innych firmach nie było problemu i że są standardowe :roll: :o

My murując otwory okienne zostawiliśmy tzw. zapas. Ale usłyszeliśmy też, że teraz nie problem zrobić na zamówienie okien - poprostu dopłaca się do okien kilkadziesiąt zł. - nam podano przykład w jednej z firm - to dopłata wynosiła niecałe 30 zł.

Nie usuwaj tych zdjęć domów -bo fajnie sobie popatrzeć i komus się przydadzą :wink:

To ja jeszcze nie zaczęliśmy budować, a wiedziałam, że chcę złoty dąb - Misiek też :wink: Nu ale jeszcze wszystko może się zmienić - w końcu nigdy nie mów nigdy :wink: :D

Ania napisała:

Czyli wybrałaś orzech i w dodatku będziesz miała swoje upragnione szprosy.

Droga eliminacji to najprostsza droga do zdecydowania, czego się chce.

Otóż to...

Ja jednak bym -ale to ja - wybrała się do innej firmy, może tam jest w ogóle inny odcień złotego dębu, czy ten kolor z tymi szprosami :wink:

A jeżeli ma byc ta firma koniecznie, te szprosy, to pozostaje Tobie orzech...

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu....dzięki serdeczne :D

 

Odnośnie kucia........nadproża wylali z naddatkiem tylko z tej strony co trza zamurować to jest nadproża w ciul i trochę :roll: a tam gdzie będziemy kuć zaledwie 21 cm zapasu a żeby było na dole 180 i na górze 180 to trza więcej :evil: .....bo zeby było śmieszniej to nie dość że na dole zrobili 170 a na górze 180 (a miały byc i tu i tu na 200 :o :evil: ) to jeszcze to na dole przesunięte jest w lewo o 17 cm :evil: .....w tej sytuacji pozostaje nam wyrównać co by były na jednej linii.....ale to na dole będzie na 160 cm....czyli 10 cm mniejsze z każdej strony...... :evil: no ale mniej się będzie rzucać w oczy niż teraz .....no i dobrze że to tył domu........no ale KUŹWA.....ZA CO JA IM ZAPŁACIŁAM!!!!NIE MAŁE PIENIĄDZE :roll:

 

Co do okien to inna firma nie wchodzi grę....bo Łukasz porównał wszystkich i mimo że dako drozsze to mają najlepsze parametry.....wg. nas oczywiście........

Jeśli chodzi o kolor to po wczorajszej debacie (tu jeszcze raz dziękuję za pomoc)......stanęło na orzechu....i przekonałam się :D .....ufffffff.w końcu :roll: .......wiem że złoty dąb jest też ładny ale a dako taki za jasny ciut a poza tym u mnie nie pasował by do niczego.......kolor dachu zostawiam już w spokoju bo do niego i tak nic nie pasuje.......ale rynny mamy juz w brązie.....podbitka będzie kiedyś w brązie i ta opaska z klinkieru na elewacji też dopasujemy juz do okien....do tego jasna elewacja i powinno wsio pasować :wink: .....a przynajmniej taki jest plan :D

 

Dobra spadam robić bigos........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ma DAKO... ale kto wie, może przy wyborze okien, pomimo, że mam już 2 firmy upatrzone, mają dobrą ocenę, to podskoczymy do Tarnowa. Chociaż ja juz upatrzyłam sobie kolor i nawet juz widziałam je u siebie :wink: ale będzie na zamówienie - okno tarasowe, dlatego, że u nas są potrójne, a jedne chcemy na zamek i z klamką...

widziałam takie jedne -kurcze nie za ładne były, bo miały te wzmocnienia i hm zobaczymy czy te nasze zamówione by były takie :roll: :o

 

Cieszę się, że mogłam jakos pomóc -chociaż to WASz wybór :wink: :D

A te papraki niech teraz poprawiają... Mam nadzieję, że poprawki gratis :roll:

 

To czekam z niecierpliwością na fotki okienek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paproki przychodzą jutro na 7.00 :roll: .....aha zapomniałam dodać że drzwi wewnętrzne też do podkucia bo jak w projekcie "80" to majstry zrobili otwory na "80" :-? a gdzie ościeżnica i pianka :o :roll:

 

Zapomniałam Ci wcześniej napisać....że w Dako (a tak teraz powinno być we wszystkich firmach) wszystkie okna poza kołem i łukiem uznawane są za typówki :D więc nie dopłaca się do niczego..... jakie byś nie miała otwory jeśli kwadrat bądź prostokąt masz w normalnej cenie.......to tak na marginesie bo pisałaś że gdzieś ci chcieli doliczać za "nietypowe" a wiem że nie masz żadnych łuków i kół :roll:

 

Cieszę się, że mogłam jakos pomóc -chociaż to WASz wybór

 

Ja też się cieszę że mam was i to forum - przez to moje wybory są dużo łatwiejsze :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :roll: ....ale jestem dziś zakręcona......

 

Misia.....tak sobie myślałam, że ty nie będziesz miała problemu z kolorem okien.....bo tak jak mówiłaś od początku, że masz upatrzony złoty dąb, to do twojego miedzianego dachu będzie najlepszy kolor :D ....mi się Dakowski złoty dąb nie podobał na ekspozycji ( w pomieszczeniu) ale jak zobaczyłam na mieście "na żywo" w dzień to podobało mi się :lol: ten kolor jest taki w sam raz, ani nie za ciemny ani nie za jasny.......no i na tych realizacjach co wczoraj do komentów wkleiłam (na pierwszych zdjęciach jest złoty dąb i z elewacja wygląda - przepięknie :o :D .....no ale gdzie mi tam do elewacji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, no widze że chłopaki pojechali po całości. U mnie też otwory okienne nie wyszły idealnie. są rozbierzności na szczęście max po kilka cm. A co na to kierbud? Kase chyba za coś bierze?

Ja od samego początku budowy nie ruszam się bez metra i projektu. Chodzę, mierzę, sprawdzam wszysko i wszędzie. Chociaz mam ekipę w miare dobra to nie ustrzegli sie kilku drobnych błedów, które na bieżąco wyłapuję i każe poprawiać.

Nie martw sie, okna wyjda git :D :D a orzech ładnie wyglada - sam tez sie na taki kolor zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, no widze że chłopaki pojechali po całości. U mnie też otwory okienne nie wyszły idealnie. są rozbierzności na szczęście max po kilka cm. A co na to kierbud? Kase chyba za coś bierze?

Ja od samego początku budowy nie ruszam się bez metra i projektu. Chodzę, mierzę, sprawdzam wszysko i wszędzie. Chociaz mam ekipę w miare dobra to nie ustrzegli sie kilku drobnych błedów, które na bieżąco wyłapuję i każe poprawiać.

Nie martw sie, okna wyjda git :D :D a orzech ładnie wyglada - sam tez sie na taki kolor zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj........ :lol: :lol: :lol: śmieję się bo własnie wracam od ciebie :lol: ......

 

A co na to kierbud? Kase chyba za coś bierze?

 

Weź mnie nie rozśmieszaj....jaki kierbud...... :roll: był na budowie raz przy nas......i twierdzi, że był kiedyś tam drugi jak nas na budowie nie było :o :roll: .....ale kasę wziął.......a jakże.......jak go prosiłam żeby przyjechał na więźbę popatrzeć, bo się robi to nie miał czasu :o :-? a potem pojechał na urlop i od tamtej pory tyleśmy go widzieli :-? ....śmiech na sali......

 

Dzięki za odwiedziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj........ :lol: :lol: :lol: śmieję się bo własnie wracam od ciebie :lol: ......

 

A co na to kierbud? Kase chyba za coś bierze?

 

Weź mnie nie rozśmieszaj....jaki kierbud...... :roll: był na budowie raz przy nas......i twierdzi, że był kiedyś tam drugi jak nas na budowie nie było :o :roll: .....ale kasę wziął.......a jakże.......jak go prosiłam żeby przyjechał na więźbę popatrzeć, bo się robi to nie miał czasu :o :-? a potem pojechał na urlop i od tamtej pory tyleśmy go widzieli :-? ....śmiech na sali......

 

Dzięki za odwiedziny

 

Nuuuuuuuuuuu... ot to kierbud... niestety takie są naprawdę realia... U nas Bogu dzięki Misiek jest i kier.bud. i majstrem -a ja czasami ja - ahahahaaaaaaaa :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...