Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gosiu, jak kiedyś zrobimy te ściany z płyt g-k, to podam Tobie koszt... oczywiście bez robocizny :wink: Bo ekipa.... ty MY :D

Ale z tego co dzisiaj z cen z netu mogę Tobie podać to...

LAFARGE Płyta gips-karton GKFI 12 5x120x260 - Płyta przeznaczona jest do stosowania w pomieszczeniach, w których jest wilgotność ( ale też nie przekracza 85% i nie przez 12 h na 24 h ) to tak zwana płyta zielona :wink: jej cena to -jednej sztuki, wymiary wyżej podałam -32,28,

Wiesz są też tańsze tego typu płyty, gdy będziemy na etapie kupowania to podam Ci ceny jakie są w okolicy, być może Tarnów znowu będzie miał taniej... jak np. z kominami było.

Płyta Gipsowo-Kartonowa GKB Lafarge Wymiary płyty

długośćod 260

szerokość120

grubość12,5 mm

 

Gipsowo-kartonowe płyty budowlane (GKB) służą do pokrywania ścian i sufitów jako suche tynki.Nie występuje wilgoć związana z tynkowaniem.

Nie ma potrzeby czekania na związanie i wyschnięcie tynku.

Mała ilość pyłu i gruzu. Gładka powierzchnia.

Cena: 18,77

 

Misiek mi mówił, że są tańsze... Ale...

Istnieją różne systemy dla każdego typu montażu. Płyty kartonowo-gipsowe można montować na kleju, na uprzednio utworzonym ruszcie aluminiowym oraz na krokwiach drewnianych (poddasza). Dla sufitu stosuje się aluminiowe konstrukcje jedno lub kilku poziomowe, Dla ścian stosuje się aluminiową konstrukcję słupkową lub nie stosuje się żadnej konstrukcji (montaż na kleju).

Taki metalowy ruszt trzeba policzyć i metalowe takie pręty, które jesli chodzi np. o ściany to ida pomiędzy dwa regipsy, a w nie daje się wełnę mineralną

:wink:

Do dużych powierzchni sufitu stosujemy konstrukcję aluminiową dwu lub więcej poziomową aby była stabilniejsza. Krawędzie zamontowanych płyt oraz dziur po wkrętach należy oczywiście zagipsować miękkim gipsem (szpachla francuska).

Wiesz, jak to wygląda zobaczysz Gosiu z czasem w moim dzienniku, bo napewno będą fotki... My teraz dumamy aby potem zakupic na regipsy tapetę z włokna szklanego, ale zobaczymy... to nie taki tani biznes :wink: Tylko fakt faktem... jak dasz taka tapetę na sufit- musi być oczywiście rozciągliawa, to problem z peknięciami na suficie zniknie... :wink:

Dobra jest ta tapeta..ale nie taniaaaaaaaaa ...

Są rózne faktury jej...

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie na moich skromnych włościach :D

 

Dzięki serdeczne za miłe słowa :D Tak widoki są piękne ale tak jak pisałam u komlotka ostro tam powiewa :-? Coś za coś :)

 

pozdrawiam i zapraszam :D :wink:

 

Właśnie przez te widoki zostałam wyjechałam do Małopolski... ale brak mi jeziora blisko... :wink: Te Różnowskie jest fajne... :wink: Tam na biwaku bylismy... gdy łodką pływalismy dookoła wysepki, to dziadek mi sie mój przypomniał gdy zabierał mnie na swoja łodkę i ryby ze mną łowił...

:wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miśka ty to jesteś złota kobita :D Jak się rzuci temat, to tak jak na budowie dajesz z siebie wszystko :D :p

U nas tak właśnie było w projekcie płyta gipsowa na stelażu i wełna, ale ja o tym nawet nie wiedziałam :roll: no ale zapowiedziałam już mężowi, że do ścian, kominów i tego typu etapów się nie wtrącam ale wykończeniówka to będzie moje królestwo :lol: :lol: :lol: Tylko mam nadzieję że mnie nie przerośnie :-?

 

No ale jak wy będziecie robić ścianki działowe to oczywiście będę pilnie się przyglądać, jak to w praktyce będzie wyglądało :D

 

Właśnie przez te widoki zostałam wyjechałam do Małopolski... ale brak mi jeziora blisko...

 

Wiesz zawsze tak jest, że jak się gdzieś spędzi całe dzieciństwo i kawałek życia to to miejsce jest darzone ogromnym sentymentem i nic ci tego nie zastąpi.... Byłam kilka razy w Olsztynie i rzeczywiście tam jest pięknie! te jeziora, ten klimat, blisko natury, biwaki nad jeziorem, ogniska, śpiew przy gitarze, zachody słońca........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kawika

widzę że wypoczęta po urlopie to można się brac za robotę :lol: Wydaje mi się że u wszystkich stan surowy tak szybko się posuwa bo na tym etapie same spektakularne efekty widac i szybo się robi i dużo przybywa (ściany czy dach) ale jak się już przykryje to potem już wolniej widac te efekty...

 

No ale u ciebie już tynki :o prawie gotowe to już daleko jesteście, ja może będę na tym etapie za rok :-? :(

 

Piękną mamy dziś pogodę, nie?? :evil:

 

http://1.1.1.3/bmi/smileys.smileycentral.com/cat/28/28_2_8v.gif

 

Dobrze że mi skończyli wczoraj murowac kominy, bo dziś by nie porobili.... :-?

 

No to czekam na te zdjęcia twoich nowiuśkich, równiutkich tynków...

 

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kawika

widzę że wypoczęta po urlopie to można się brac za robotę :lol: Wydaje mi się że u wszystkich stan surowy tak szybko się posuwa bo na tym etapie same spektakularne efekty widac i szybo się robi i dużo przybywa (ściany czy dach) ale jak się już przykryje to potem już wolniej widac te efekty...

 

No ale u ciebie już tynki :o prawie gotowe to już daleko jesteście, ja może będę na tym etapie za rok :-? :(

 

Piękną mamy dziś pogodę, nie?? :evil:

 

http://1.1.1.3/bmi/smileys.smileycentral.com/cat/28/28_2_8v.gif

 

Dobrze że mi skończyli wczoraj murowac kominy, bo dziś by nie porobili.... :-?

 

No to czekam na te zdjęcia twoich nowiuśkich, równiutkich tynków...

 

pa

 

Kofana niewiem jak u Was, u nas popadało rano..poczekalismy i pojechaliśmy na budowę, potem pokropiło-popadało na budowie, spakowałam elektryczne narzędzia, bądź co nieco nakryłam folia i fru dalej do pracy... Właśnie stawialismy kominy, a jest ci ich ciut u nas, jeden od gazu, jeden od pieca, jeden od kominka i dwa wentylacyjne... Ale właśnie wczoraj skończylismy dwa, a teraz czekamy aż sie przjaśni... czyli przestanie kropić i fru dokończymy resztę kominów... :wink:

Przyznam, że byłam zmęczona wczoraj bo 12 godzin pracy to męczące... ale wiesz Gosiu... ja myslałam, że rach ciach i te kominy z głowy, a gdzie tu jeszcze-obróbka ich itp. Gdzie ściany.... będą trzy... potem dokończyć więźbę nad salonem i przyznam, że jest ciut roboty...

Wczoraj tak sobie pomyslałam, że my we dwoje stawiamy tyle kominów i wczoraj tyle zrobilismy, to taka ekipa z kilku chłopa..to powinna niby szybciej się uwinąć... fakt faktem, że niektórych praw nie da się przeskoczyć..komin my stawiamy na max 5 pustaków... Ale u WAs pewnie jedni robią te ścianki a jedni kominy... :wink:

Gosiu to prawda, że do stron z dzieciństwa zwłaszcza ciągnie... ileż razy mi się sni, że jestem w moim domu i chodze po moim rodzinnym mieście... :roll:

:wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: Rano pierwsze co usłyszałam to jak deszcz dudni po szybach :evil: I to żeby jeszcze kropiło....lało jak z cebra :evil: W takiej sytuacji ekipa stwierdziła że dzisiaj nie przyjdzie :x I jeden dzień w plecy :roll: No ale jutro ma podobno już nie padac - zobaczymy :-?

 

Przyznam, że byłam zmęczona wczoraj bo 12 godzin pracy to męczące... ale wiesz Gosiu... ja myślałam, że rach ciach i te kominy z głowy, a gdzie tu jeszcze-obróbka ich itp. Gdzie ściany.... będą trzy... potem dokończyć więźbę nad salonem i przyznam, że jest ciut roboty...

 

12 godzin.... :( Wierzę, że byłaś padnięta....dla kobiety to jest duży wysiłek...Ale my na tym forum trzymamy za ciebie kciuki i kibicujemy ci z całych sił :D

Szybko zleci, oby pogoda nie kaprysiła jak przez dwa ostatnie dni a potem będziesz miała tak:

 

http://smileys.smileycentral.com/cat/28/28_1_7v.gif http://smileys.smileycentral.com/cat/28/28_1_5.gif http://smileys.smileycentral.com/cat/28/28_1_3v.gif

 

Wiesz, mam przyjaciółkę (taka przyjaźń szczera i na całe życie) i ona zaczęła budowac miesiąc po nas. Teraz szalują do płyty....

Mają zatrudnionego tylko jednego majstra (bo mąż jej nie zna się na budowlance tak jak twój misiek :D ) a reszta ekipy to ona i mąż ale pomaga jej bardzo tato czasem siostry i bracia...

Też się dziewczyna narobi :roll: bo oprócz typowej pracy na budowie musi jeszcze dla wszystkich ugotowac obiad :o Wstaje o szóstej, gotuje obiad, jedzie na budowę, pracuje do pierwszej, jedzie do domu po obiad, wraca na budowę z garami, i zostaje do wieczora :o Na budowie też robi wszystko, nosi dechy, wyciąga gwoździe , podaje cegły a wczoraj robiła zbrojenie(belki) :o :o :o

Też mi jej szkoda...ale najważniejsze, że jest zadowolona, realizuje swoje marzenie i to jej dodaje mega siłę... :D

Wiem ile się musisz Misiu namęczyc przy kominach, bo u mnie 4 chłopa 3 dni koło kominów skakało...a wy jesteście w dwójkę...

 

Gosiu to prawda, że do stron z dzieciństwa zwłaszcza ciągnie... ileż razy mi się sni, że jestem w moim domu i chodze po moim rodzinnym mieście...

 

No to jak zakończycie stan surowy, to pakujesz Miśka i fruuuuuuu na mazury :lol:

 

A tymczasem powodzenia przy kominach i czekam na zdjęcia nowiuśkich kominów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: Rano pierwsze co usłyszałam to jak deszcz dudni po szybach :evil: I to żeby jeszcze kropiło....lało jak z cebra :evil: W takiej sytuacji ekipa stwierdziła że dzisiaj nie przyjdzie :x I jeden dzień w plecy :roll: No ale jutro ma podobno już nie padac - zobaczymy :-?

 

U nas tak samo lało jak cholera. Teraz jest znośnie ciepło i nie pada, pewnie dla kolarzy taka pogoda bo majądo nas jechać. W sumie to im współczuję dzisiaj te 163 km.

Ale to chyba nic z 12-godzinną robota na budowie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu jak super pozwiedzać Twój -Wasz domek, kominy ładne :wink: A fajnie, że będziesz miała spiżarkę... To jednak bardzo przydatna rzecz.

A ja zakręcona jestem... dumam i kręcę głową... oglądając zdjęcia tarasu i zastanawiam się -ile Wam tam wejdzie teraz betonu itp. A nagle zapaliła mi się żarówka kontrolna i gadam do siebie: -Aska jesteś kopnięta toż tutaj mają pomieszczenie gosp. :lol:

A na kominach wyżej co macie? Cegłę klinkierową? Bardzo ładnie wyszły kominy... Ja właśnie zaraz szukam jakiegoś wzoru ale płytek klinkierowych :wink:

Gosiu My dzisiaj skończylismy te dwa kominy, czyli wymurowane mamy 4... ale jeszcze nie obrobione.

Skuś baba na dziada aby jutro nie padało... :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na kominach wyżej co macie? Cegłę klinkierową?

 

Tak to jest cegła klinkierowa, ale nie pełna :-? bo jak wybierałam to zwracałam uwagę na kolor :roll:

Ale chłopaki z ekipy 100 razy zapewniali, że nie ma takiej opcji żeby przez to kominy przeciekały - mam taką nadzieję......

 

Skuś baba na dziada aby jutro nie padało.

 

Mam ogromną nadzieję, że jutro nie będzie padało bo po dzisiejszym dniu mam dość....cały dzień stracony, bo ekipa nie przyszła....że już nie wspomnę jakie bagno mam na działce.... :roll:

także u mnie trzymanie kciuk za pogodę masz jak w banku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...