Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

samodzielne tapetowanie - czy to trudne?


karolinnab

Recommended Posts

Mam do polozenia tapete na jedna mala scianke - to ta wysunieta do przodu. Czy nie bedzie zbytnim szalenstwem jesli sama sie za to zabiore? tzn. z pomoca meza ktory ma dwie lewe rece do takich robot ;)

Najbardziej obawiam sie czy laczenia dwoch pasow wyjda nam rowno.

Nie mamy zadnych doswiadczen z tapetowaniem.

 

http://img194.imageshack.us/img194/5282/scianka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co ja się przyznawałem, że wszystko (prawie) umiem... :roll: :roll: :roll:

 

 

 

 

 

tapetowanie, to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, jaką można zrobić w domu

 

wcześniej ścianę dobrze by było zagruntować jakimś Uni-gruntem, tapetę posmarować klejem, złożyć, poczekać, aż lekko nasiąknie i naprawdę nie ma żadnego problemu, ażeby połączyć dwa pasy; klej jest "śliski" i delikatnie dosuwasz jeden pas do drugiego

 

zobaczysz, że nie ma nic prostszego :) i cały pokój se trzaśniesz :)

nie to, co przy kleju cola cork i korku :evil: tu, to trzeba precyzji...bo nic se nie dosuniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tapetę posmarować klejem, złożyć, poczekać, aż lekko nasiąknie i naprawdę nie ma żadnego problemu, ażeby połączyć dwa pasy; klej jest "śliski" i delikatnie dosuwasz jeden pas do drugiego

 

Tylko nie rób tak w przypadku tapety na fizelinie :wink:

A takich tapet teraz najwięcej. Je się klei bezpośrednio na ścianę, tapety się nie smaruje i nie składa! Smaruje się ścianę klejem i to wszystko. I klej też musie byc odpowiedni do takiej tapety (np.Metylan Direct). Ale to wszystko znajdziesz w instrukcji. Zawsze dokładnie czytaj instrukcje i wskazówki producenta.

 

Tapetowanie to nic strasznego. W wieku 14 lat sama z pomocą kuzynki wytapetowałam cały swój pokój. Wyszło idealnie. Wszyscy myśleli, ze to robota fachowca. I do tej pory tapeta się trzyma (już 16 lat) :wink: - bo pokój stoi pusty odkąd się od rodziców wyprowadziłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam za soba samodzielne tapetowanie, potwierdzam , żadna filozofia tylko cierpliwości trochę. Kiedys sama tapetowalam łazienkę , ciężko tylko było na skosach ale pomagałam sobie szczotką do zamiatania :D z długim trzonkiem, przywiązałam ją sobie do pasa bo musiałam mieć wole ręce. Tapeta winylowa, ciężka nie chciała sie przykleich na skosie :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za porady :)

 

wczoraj wieczorem ulozylismy ta tapete. Dzielo oceniam na 4, ale to i tak sukces biorac pod uwage ze to pierwszy raz.

 

Szanowny malzonek przez caly dzien staral sie mnie odwiesc od tego zamiaru prosba i grozba, a jak skonczylismy to stwierdzil ze dobrze ze wzielismy sie w koncu za to :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapeta bardzo ładna , gdzie taką mozna kupic?

Mogłabys pokazac wiecej zdjec swojego lokum ? , myślę , ze fajnie tam u Ciebie:)

 

Tapeta jest firmy AS Creations, kolekcja Flock II

 

http://s5.tinypic.com/2a8i4ck.jpg

 

kupilam na allegro, ale w marketach budowlanych tez sa na zamowienie

 

mieszkania na razie nie pokaze bo niedokonczone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Czy położenie tapety w poziomie zamiast w pionie to może być jakiś dodatkowy problem??? Musze na cos w szczególności zwrócić uwagę?

W życiu tego nie robiłam, ani mój mąż, ale on w razie potrzeby ma nawet 3 prawe ręce, tylko ich się czasami nie chce użyć :-)

 

Taki mam zamiar odnośnie tej tapety w pasy czarno-srebrne

http://www.allegro.pl/item845601360_tapeta_na_flizelinie_w_pasy_i_srebrna_z_flock_2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Witam, ponawiam temat bo mam problem. Chciałabym położyć tapetę flizelinową w przedpokoju, ale boję się, że efekt nie będzie zadowalający. W zeszłym roku tapetowałam kuchnię i po dwóch dniach od tapetowania między pasami pojawiła się szczelina 1-2 mm (tak jakby tapeta się skurczyła po wyschnięciu kleju). Musieliśmy poprawiać całośc i zrobiliśmy pasy na zakład - ale nie wygląda to dobrze. Robiłam wszystko zgodnie z instrukcjami, czy wiecie co mogłam zrobić nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...