Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

5-6cm ocieplenia pod wylewkę, ale ciepło jak 10cm...?


Kikutek

Recommended Posts

Musimy odchudzić przewidziane w projekcie styro 10cm pod wylewką. Każdy cm jest ważny, ale byłoby pięknie, gdyby udało sie włozyć max.5-6cm. To patrer, będzie podłogówka, więc zależy mi na maksymalnym ociepleniu przy tej grubości.

Co polecacie? Jeśli można konkretne nazwy. Chętnie z cenami, bo to też wpływa na decyzję :)

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że okno kuchenne jest dośc nisko. "Na gotowo" wyjdzie graniczne 86cm (może być problem z wstawieniem zmywarki), a i tak chcieliśmy wyższą zabudowę (90cm).

Takie kwiatki wychodzą przy zamykaniu SSO :-? . Okna nie podmurujemy, bo są (razem z roletami zew) już zamówione i czekają w magazynie oknoplastu :-? (montaż 29-30 czerwca)

Nadproża nie będziemy przecież podkuwać.

Jedyne wyjście to włożyć pod wylewkę cieńszy materiał, a te 10cm to przeciez i tak nie za dużo. Dlatego szukam alternatywy :-?

A pomieszczenia mamy wystarcająco wysokie (2,7m). Te 4cm potrzebne są pod oknem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy propozycje:

1) wywal te zintegrowane rolety i załóż rolety integro, będzie lepiej i wyżej

2) odchudź wylewkę w kuchni - cieńsze rurki połóżone gęściej, krótsze pętle, niższa wylewka (pewnie masz tam standard ok. 7 cm - da się zjechać do 4)

3) zagłęb posadzki - jak to parter to powinno "się dać"

 

Jak wszystko inne zawiedzie użyj płyt poliuretanowych. Cokolwiek wybierzesz, tanio nie będzie, ale "skoro musisz"... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy propozycje:

1) wywal te zintegrowane rolety i załóż rolety integro, będzie lepiej i wyżej

2) odchudź wylewkę w kuchni - cieńsze rurki połóżone gęściej, krótsze pętle, niższa wylewka (pewnie masz tam standard ok. 7 cm - da się zjechać do 4)

3) zagłęb posadzki - jak to parter to powinno "się dać"

 

Jak wszystko inne zawiedzie użyj płyt poliuretanowych. Cokolwiek wybierzesz, tanio nie będzie, ale "skoro musisz"... ;-)

 

Ad 1 -czym on się różnią? Sama nie wiem, jakie mamy. Zamawiane w tej same firmie, ale producent inny. Pom prostu będą razem montowane... :roll:

 

Ad 2 Tu nie zaszalejemy, bo wylewka jest planowana na 5cm :-? więc nie ma z czego uciąć.

 

Ad 3 czyli co? Mało fachowa (jak widać) jestem.

 

A jak z cenami płyt poliuretanowych?

Znalazłam takie

http://www.icmarket.pl/ecotherm-plyta-ecotherm-baseline-p-19050.html

to za sztukę (1200x600mm)? Jeśli dam 2x3cm, to wyjdzie sporo :roll:

 

Jest jakiś tańszy odpowiednik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy propozycje:

1) wywal te zintegrowane rolety i załóż rolety integro, będzie lepiej i wyżej

Ad 1 -czym on się różnią? Sama nie wiem, jakie mamy. Zamawiane w tej same firmie, ale producent inny. Pom prostu będą razem montowane... :roll:

Zapewne macie rolety nadstawne (czy też zintegrowane z ramą okna). Choć jak producent inny, to może jednak nie.

BTW: podcięcie nadproża nie jest niewykonalne (zwłaszcza o parę cm), ale to też zależy jak zostało owo nadproże zrobione.

 

2) odchudź wylewkę w kuchni - cieńsze rurki połóżone gęściej, krótsze pętle, niższa wylewka (pewnie masz tam standard ok. 7 cm - da się zjechać do 4)

Ad 2 Tu nie zaszalejemy, bo wylewka jest planowana na 5cm :-? więc nie ma z czego uciąć.

No to pech. ;-)

 

3) zagłęb posadzki - jak to parter to powinno "się dać"

Ad 3 czyli co? Mało fachowa (jak widać) jestem.

Czyli zrób "od nowa" podłogi, tylko zrób je niżej (czyli głębiej).

 

Jak wszystko inne zawiedzie użyj płyt poliuretanowych. Cokolwiek wybierzesz, tanio nie będzie, ale "skoro musisz"... ;-)

A jak z cenami płyt poliuretanowych?

Znalazłam takie

http://www.icmarket.pl/ecotherm-plyta-ecotherm-baseline-p-19050.html

to za sztukę (1200x600mm)? Jeśli dam 2x3cm, to wyjdzie sporo :roll:

 

Jest jakiś tańszy odpowiednik?

Pewnie będzie ciężko znaleźć znacząco taniej. Ale jak ma być na tym podłogówka, to raczej warto ograniczyć straty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciecie nadproża odpada - dobrze zrobione, a nie mam gwarancji na jakiej głębokości znajdę zbrojenie. Jak zaczną sterczeć druty... Poza tym to już jakieś naruszenie konstrukcji :-?

 

"Pogłębianie" podłogi też n ie wchodzi w grę - solidny chudziak, rozłożona część instalacji (m.in. do odkurzacza).

 

Z roletami sama nie wiem, jak jest, ale jeszcze zadzwonię i się dopytam, co mogą poradzić.

 

Czyli chyba zostaniemy przy płytach z pianki... inaczej nie da się tego tematu ugryźć :-?

 

Dzięki wszystkim za pomoc i rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna szansa - dzwoniłam do oknoplastu. Moja pani od okien ma w wymiarach podane, ze mamy otwór 1660mm, a okno (1430) i roleta (165mm) dają 1595, czyli mamy 6cm "zapasu". Będą chłopaki kombinować, ale urwiemy kilka cm :lol:

 

Nowe okno to koszt 1,4tys. Ale chyba w tej sytuacji poczekamy na rozwój wypadków. Zwłaszcza, że firma od kuchni mówiła, że blat zlicowany z parapetem (2w1) może wejść trochę na ramę.... :D

 

Ufffff....

 

Bardzo wam dziękuję. Nasiałam paniki, ale chyba będzie ok.

Jesteście nieocenieni.

Może ktoś jeszcze skorzysta z tych rad :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy odchudzić przewidziane w projekcie styro 10cm pod wylewką. Każdy cm jest ważny, ale byłoby pięknie, gdyby udało sie włozyć max.5-6cm. To patrer, będzie podłogówka, więc zależy mi na maksymalnym ociepleniu przy tej grubości.

Co polecacie? Jeśli można konkretne nazwy. Chętnie z cenami, bo to też wpływa na decyzję :)

Z góry dziękuję :)

 

zastosuj płyty PIR/PUR mają lambdę około 0.029-0.025 , "6" zastąpi ci 8-10 cm styropianu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...