Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomiary


Recommended Posts

Plan jest taki: firma buduje mi dom i chcę sprawdzić czy ściany (tynki) są „idealne”, czy jest kąt prosty itd. szukałem w sieci urządzeń pomiarowych, ale na żadnej stronie nie znalazłem opisu pasującego do moich oczekiwań. Były opisane pomiary odległości, był pokaz jak układać kafelki przy pomocy laserów krzyżowych… Ceny też widziałem. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje super laserowe, kosmiczne i wypaśne przyrzady pomiarowe :

 

1. Poziomica aluminiowa o długości 2m do sprawdzania poziomów podłóg i sufitów oraz równości położenia tynków i wylewek

2. Dokładna miarka min. 3m np. stanleya

3. sznurek i wzór Pitagorasa (a^2+b^2=c^2, a co to znaczy jest napisane w podręcznikach matematyki klasa 5 szkoły podstawowej) do sprawdzania kątów w pokojach

4. kalkulator

5. poziomica wodna do wytyczania/sprawdzania poziomów

 

I więcej nie potrzeba. Koszt wszystkich przyrządów powinien ci się zamknąć w 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie nie ma mi pokazać różnic tylko firmie budowlanej, a wizualny sposób jest najbardziej wymowny…

I po co wyliczanka kosztów, czy pytałem się o najtańszy sposób?

Jeśli pytam o urządzenia laserowe, to po co wyskakujesz ze wzorem Pitagorasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadam Ci inne pytanie, po co ktoś wymyślił GPS przecież można chodzić z miarą… mógłbym tak dalej przytaczać przykłady…

 

By "chodzić" po domu wystarczy miara, niepotrzebny GPS. Uwierz przedmówcom. :)

 

Widzę, nie zrozumiałeś mojego przykładu… Po co mam chodzić z miarą itd. jak mogę postawić urządzenie, które wskaże różnice..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gibcio!

 

ja rozumie, myślisz że jak pojawisz się z takim super wypaśnym sprzęciorem na polu bitwy to wszyscy zrobią wielkie łał i kopara im opadnie; nic bardziej mylnego. widzisz, szacunek i uznanie zyskasz jak pokażesz że wiesz co to poziomica wodna, miara i umiesz liczyć...

ale jak chcesz, większość firm nie ma takiego sprzętu a jak ma to go nie używa bo i po co?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że wiem, co to poziomica i itd… tylko, że nie mam czasu na to żeby chodzić i mierzyć każdą ściankę… w życiu trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Skoro ktoś wymyślił poziomice laserowe, to po to aby nie biegać ze sznurkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 10 lat nie mam styczności z budowlanką, a wiem że są urządzenia laserowe, które pokazują różnice itd. I dlatego zadałem pytanie jak takie urządzenie się nazywa.

Nie proszę o wykład z zarysu budownictwa itd. Proszę tylko o nazwę urządzenia, jeśli ktoś takie zna, i tyle.

Czy na każdym forum muszą być „wujkowie dobra rada” ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu byłem na sporej budowie, jedna z firm montujących korytka do przewodów elektrycznych miała urządzenie laserowe, które było zamocowane na ścianie na wybranej wysokości. Pracownik jeździł na podnośniku i przykładał odbiornik do uchwytów zamocowanych w stropie i po usłyszeniu sygnału dźwiękowego przycinał uchwyt na wskazaną długość.

Zgodnie z waszymi zaleceniami mógł każdy uchwyt mierzyć miarą i jeszcze sprawdzać czy wszystkie korytka będą w jednym poziomie, a tak miał tylko jedno urządzenie, które gwarantowało, że wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadam Ci inne pytanie, po co ktoś wymyślił GPS przecież można chodzić z miarą… mógłbym tak dalej przytaczać przykłady…

 

Żadna hipermarketowa poziomica laserowa nie jest dokładniejsza od poziomicy wodnej. Żaden GPS hipermarketowy nie jest dokładniejszy od zwykłej taśmy pomiarowej.

 

A na wykonawcach nie zrobisz wrażenia latając z takimi gadżetami, bo oni dokładnie wiedzą to co napisałem powyżej. No chyba że masz kasę na profesjonalne urządzenia, geodezyjne ale to kilka-kilkanaście tyś zł minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu byłem na sporej budowie, jedna z firm montujących korytka do przewodów elektrycznych miała urządzenie laserowe, które było zamocowane na ścianie na wybranej wysokości. Pracownik jeździł na podnośniku i przykładał odbiornik do uchwytów zamocowanych w stropie i po usłyszeniu sygnału dźwiękowego przycinał uchwyt na wskazaną długość.

Zgodnie z waszymi zaleceniami mógł każdy uchwyt mierzyć miarą i jeszcze sprawdzać czy wszystkie korytka będą w jednym poziomie, a tak miał tylko jedno urządzenie, które gwarantowało, że wszystko będzie ok.

 

Pewnie to był niwelator, ale może to za " proste " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że wiem, co to poziomica i itd… tylko, że nie mam czasu na to żeby chodzić i mierzyć każdą ściankę… w życiu trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Skoro ktoś wymyślił poziomice laserowe, to po to aby nie biegać ze sznurkiem.

 

ciekaqwe, czy budowniczowie piramid mieli lasera... kur.a, jak one do dzisiaj stoją???? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakim urządzeniem (laserowy) sprawdzić czy wszystkie kąty w pomieszczeniach są dokładnie zrobione według projektu (czy są proste itd.)?

Jeśli cena nie gra roli, to może skaner laserowy : http://www.atomnet.pl/~geodeta/2003/97text1.htm

Cena dniówki pracy tego urządzenia to 1500 Euro ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...