Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja przeciwwilgociowa na chudziaku a instalacja CO


odaro

Recommended Posts

Dzisiaj kolejny hydraulik powiedział mi że on mocuje rury zasilające do grzejników do chudziaka i na to idzie folia, styro, podłogówka i wylewka i że tak jest prawidłowo.

 

W takim razie po co robić izolację przeciwwilgociową na chudziaku skoro zostanie w wielu miejscach podziurawiona przez kołki mocujące rurę CO do chudziaka.

 

Tak samo robi z rurami od instalacji wodnej.

 

Wg. niego nie zamocowana do chudziaka rura CO powoduję drgania i poruszanie się rury i on widział już jak z tego powodu spadły grzejniki :)

 

Facet idzie na łatwiznę i czy może ma rację.

 

Jak macie u Siebie to zrobione. Nie bardzo miałem argumenty żeby podjąć z nim dyskusję bo tak na pierwszy rzut oka wydaję się że mocowanie rury ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet idzie na łatwiznę i czy może ma rację.

 

Idzie na łatwiznę :-?

 

Jak macie u Siebie to zrobione. Nie bardzo miałem argumenty żeby podjąć z nim dyskusję bo tak na pierwszy rzut oka wydaję się że mocowanie rury ma sens.

 

Najpierw poszedł styro 4cm i na to rurki w peszlach i znowu styro. Nic nie drga.

Sam mi tak doradził mój instalator. Nawet mu do głowy nie przyszło mocowanie tego do chudziaka. Dostatecznie wylewka zamocuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można jakoś przymocować te rury zasilające CO i wody do dolnej warstwy styropianu coś podobnie jak rurka do podłogówki.

 

Nie wiem, nie widziałem takich spinek.

Jak juz tak koniecznie chcesz mocowac to zamocuj do ściany zaraz na chudziakiem (np. dybel plus obejma).

Izolacji nie przedziurawisz, a wylewka zakryje uchwyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można jakoś przymocować te rury zasilające CO i wody do dolnej warstwy styropianu coś podobnie jak rurka do podłogówki.

 

Nie wiem, nie widziałem takich spinek.

Jak juz tak koniecznie chcesz mocowac to zamocuj do ściany zaraz na chudziakiem (np. dybel plus obejma).

Izolacji nie przedziurawisz, a wylewka zakryje uchwyty.

 

 

Nie wiem czy chcę koniecznie ale Twój pomysł chyba nie jest zły.

 

Tylko teraz jak przekonać mojego hydraulika żeby nie mocował do chudziaka tylko ułożył najpierw pierwszą warstwę styro a dopiero później rury.

 

On od razu krzyczy że może tak zrobić ale nie daję gwarancji i nie bierze żadnej odpowiedzialności jeżeli coś się stanie.

 

Poza tym jest to najlepszy hydraulik jaki był dotychczas na działce i trochę szkoda by było jak bym się z nim nie dogadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz jak przekonać mojego hydraulika żeby nie mocował do chudziaka tylko ułożył najpierw pierwszą warstwę styro a dopiero później rury.

 

Jakbym słyszał swojego - dopiero jak mu pokazałem fotkę którą ktoś zamieścił na forum - to się dało zrobić bez problemu :-)

I u mnei wygląda to tak 10 cm styro - rury w peszlach i otulinach - na to kolejne 10 cm styro z wydrążonymi kanałami po rurki.

Łatwiej by było gdyby rurki były umieszczone w rowkach wyrytych w pierwszej warstwie styro i to ładnie zakryte warstwą drugą .

 

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz jak przekonać mojego hydraulika żeby nie mocował do chudziaka tylko ułożył najpierw pierwszą warstwę styro a dopiero później rury.

 

Jakbym słyszał swojego - dopiero jak mu pokazałem fotkę którą ktoś zamieścił na forum - to się dało zrobić bez problemu :-)

 

Pawlok

 

Masz tą fotkę albo wiesz gdzie jej szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tą fotkę albo wiesz gdzie jej szukać

 

Foczki w poście z 5V:

http://forum.muratordom.pl/post3325285.htm?highlight=#3325285

pozdrawiam

Pawlok

 

 

Przeczytałem część tego wątku. Widzę że cześć i tak mocowała do chudziaka mimo tego że rurki poszły na pierwszą warstwę styro.

 

A jak ostatecznie zrobiłeś u Siebie. Mnie jedyne co przychodzi do głowy to to żeby rurki przymocować tymi spinkami ale nie do chudziaka tylko do styro u mnie akurat 5cm.

 

Ciekawe jak długie są takie spinki czy 5cm styro wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ostatecznie zrobiłeś u Siebie. Mnie jedyne co przychodzi do głowy to to żeby rurki przymocować tymi spinkami ale nie do chudziaka tylko do styro u mnie akurat 5cm.

Ciekawe jak długie są takie spinki czy 5cm styro wystarczy.

 

Robił instalator - efekt finalny rurki TEC w peszlach położone na styropianie i zamocowane normalnymi chwytkami jak sądzę kupili tylko dłuższe śruby do kołków.

Się nie ruszały i w zasadzie już są przykryte styropianem.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg. niego nie zamocowana do chudziaka rura CO powoduję drgania i poruszanie się rury i on widział już jak z tego powodu spadły grzejniki :)

 

Facet idzie na łatwiznę i czy może ma rację.

 

Jak macie u Siebie to zrobione. Nie bardzo miałem argumenty żeby podjąć z nim dyskusję bo tak na pierwszy rzut oka wydaję się że mocowanie rury ma sens.

 

A co powoduje te drgania według niego ? Przepływająca woda? :D

W starych instalacjach rurki wychodzą prosto ze stropu i wchodząc do grzejnika i niczym są nie przymocowane. Dziw że po 30 latach nic się nie dzieje!

 

Raczej nie idzie na łatwiznę tylko lubi sobie dokładać robotę i utrudniać (Może chce więcej kasy wyciągnąć). Jak rurki przyciśnięte ~7 cm betonu mają drgać w taki sposób żeby wyrwać mocowania grzejników ze ściany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ostatecznie zrobiłeś u Siebie. Mnie jedyne co przychodzi do głowy to to żeby rurki przymocować tymi spinkami ale nie do chudziaka tylko do styro u mnie akurat 5cm.

Ciekawe jak długie są takie spinki czy 5cm styro wystarczy.

 

Robił instalator - efekt finalny rurki TEC w peszlach położone na styropianie i zamocowane normalnymi chwytkami jak sądzę kupili tylko dłuższe śruby do kołków.

Się nie ruszały i w zasadzie już są przykryte styropianem.

Pawlok

 

Czyli co z tego wynika że kupili dłuższe śruby do kołków żeby zamontować rury do chudziaka przez styropian :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Raczej nie idzie na łatwiznę tylko lubi sobie dokładać robotę i utrudniać (Może chce więcej kasy wyciągnąć). Jak rurki przyciśnięte ~7 cm betonu mają drgać w taki sposób żeby wyrwać mocowania grzejników ze ściany ??

 

 

Nie zawsze masz te 7cm betonu. Na poddaszu mam np. 4cm styro i tylko 4cm wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jesli moge sie wtracic to tak

 

My przewaznie robimy tak

Rury kanalizacyjne i wody uzytkowej puszczamy po chudziaku

pod folia i syro czyli warstwa izolacyjna rzadko w warstwie styro

Rury od C.O. na warstwie styropianowej

 

No dobrze ale rury od wody użytkowej mocujecie do chudziaka czy leżą swobodnie na chudziaku a pod styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocujemy do chudziaka

Ale moim zdaniem najlepiej jak sa w warstwie styro lub na styro

 

Mam w projekcie jako izolację przeciwwilgociową papa termozgrzewalną 2x to jak to teraz pogodzić z instalacją wodną i CO.

 

Jak podziurawię papę kołkami to lepiej jej wcale nie kłaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec w Twoim wypadku najlepszym rozwiazaniem bedzie puszczenie rur

w warstwie styro, mowa o rurach wodnych bo kanalizacja musi isc w chudziaku. W tym rozwiazaniu Bedziesz Miał bardzo dobra izolacje

pozdrawiam

 

Kanalizacją mam już zrobioną jest w pod chudziakiem chodzi o wodę i CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...