Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja przeciwwilgociowa na chudziaku a instalacja CO


odaro

Recommended Posts

Wg. mnie wszelakie rury najlepiej puscic na styro bo mimo otulin zawsze jakies cieplo z nich ucieka a wtedy styropian izoluje. Mozna w najwyzszej warstwie, wtedy grzejemy podloge a nie chudziaka tracac cieplo ;)

Na samym chudziaku mozna dac instalacje odkurzacza centralnego (jak sie zaklada oczywiscie), wtedy nie koliduje z rurami wodnymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze innych zachęcę do dyskusji :)

 

Jak mocowaliście rury CO i wodne nie niszcząc izolacji przeciwwilgociowej na chudziaku.

 

A po co mocować niech leża na styropianie. Można ewentualnie do ściany przymocować.

 

Pytałem 4 hydraulików każdy uważa że rury do CO i wody należy mocować i używają do tego specjalne obejmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Mam już położoną instalację CO i CWU na chudziaku teraz czekam na tynkarzy i przygotowuję się do wylewki.

Czytając te posty wyszło że najlepiej było by ułożyć instalację na pierwszej warstwie styropianu.

Czy da się coś z tym teraz zrobić?

Myślę że i tak będę musiał odciąć mocowanie rurek do chudziaka bo jak inaczej położę papę?

Mogę spróbować wciskać styropian pod rurki ale co zrobić przy ścianach?

Proszę poradźcie mi coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już położoną instalację CO i CWU na chudziaku teraz czekam na tynkarzy i przygotowuję się do wylewki.

Pierwsza podpowiedź: Przykryj sobie przed tynkarzami chudziak tekturą z rolki (można kupić w marketach budowlanych) Folia się nie nadaje bo strasznie ślisko się robi. Ja tego nie zrobiłem, a później spędziłem kilka ładnych dni na skuwaniu resztek. I tak nie wyszło tak jak było przed. Unikniesz dzięki temu większości syfu.

Myślę że i tak będę musiał odciąć mocowanie rurek do chudziaka bo jak inaczej położę papę?

Nie bardzo mogę sobie wyobrazić wsuwanie gorącej papy pod rury. Ja miałem taki przypadek tylko w jednym małym miejscu i uwierz, idzie to maskarycznie. Parzy, skleja sie itd.

Mogę spróbować wciskać styropian pod rurki ale co zrobić przy ścianach?

Tam gdzie się da to podsuń, a gdzie nie, niech już leżą na chudziaku tylko od góry obsyp na równo np. perlitem. Edytowane przez Mikołaj:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Mikołaj:) dobra rada z tą tekturą.

W takim razie nie będę już ruszał całej instalacji tylko na rurki dam folie.

A pod rurki może dać folię termoizolacyjną, dla pewności?

Myślałem żeby dać ją od spodu i wywinąć do góry a z boków docisnąć styropianem, ale w takim układzie folia która idzie na rurki będzie mi przeszkadzać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...