Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kaniorki budują dom z bala :) ...komentarze tutaj !!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z wątku Elfir

http://forum.muratordom.pl/images/misc/quote_icon.png Napisał lady in red http://forum.muratordom.pl/images/buttons/viewpost-right.png

Elfir! Jeszcze raz proszę o radę:)

Jakieś 2-3 tygodnie zasialiśmy trawę i ..............nic,kompletnie nie kiełkuje...

 

odp. Elfirka

 

Może już być za zimno. W niskich temperaturach kiełkuje dłużej a częśc nasion czeka do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje dziewczynki za wskazówki dotyczace trawy;)

przyjdzie mi poczekac na trawke do wiosny !!!

ale mam jeszcze takie pytanko.........mam na działce kilka roślinek w donicach......... jakies iglaki, juki.........myslicie, że jeszcze moge je przesadzić do gruntu???

bo w nocy jakieś przymrozki już są :(

co myslicie???

małgoś....witaj :)

Edytowane przez kala67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

 

Ja dostałam od sąsiadki też jakieś (zapomniałam i muszę zapytać znowu co to za rośliny) roślinki -podobne do klonu, hmmm ale kwitną, mają podobne do malw kwiaty. Ot tyle o nich wiem, narazie, ale wsadziłam je jakieś 5 dni temu i sąsiadka wczoraj powiedziała, że mi znowu przyniesie, jak chcem. Toż wezmę, jak coś kwitnie to dla mnie... No i też będę Kala wsadzała.

Dwa lata temu rozsadzałam już późno irysy, pomyslałam - niech się dzieje wola boska. Myslałam, że jednak zmarnowałam je, a tutaj przyjęły się...

Moja róża puściła dość długie pędy, a to kulista, ale z cięciem poczekam do wiosny, teraz zastanawiam się, czy oby tak za tydzień już jej nie opatulić... bo jakoś w tamtym roku i 2 lata temu miałam w listopadzie okryte agrowłókniną. Sąsiadce zmarzły, któa w pod koniec listopada okrywała.

 

A z trawką może tak być Kala, że na wiosnę zobaczysz i wtedy dosadzisz. ;)

 

Kala te Wasze pokoje to duże są czy wyglądają na takie malutkie...

 

Mąż to istny pracuś:)

 

Buziakiiiiii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdżówka dla leniuchów

10 dkg drożdży rozkruszyć w misce

wsypać 1 szklanka cukru + cukier waniliowy, nie mieszać

5 jaj roztrzepać ze szczyptą soli i wlać do miski, nie mieszać

wlać 1 szklankę oleju, nie mieszać

1 szklankę zimnego mleka, nie mieszać

4,5 szklanki mąki przesiać, nie mieszać

Nie mieszać!!!! wstawić do lodówki na 3-10 godzin:)

Po wyjęciu z lodówki dopiero wymieszać ciasto i wyłożyć na posmarowaną blachę.

można położyć owoce /jablka w cząstkach, śliwki/.

Na to kruszonkę:

3/4 szklanka mąki, 1/2 kostki tłuszczu, 1/2 szklanka cukru, zagnieśc.

Piec ok. 40 minut w temperaturze 150 stopni.

SMACZENEGO :)

 

 

Kala czy trzeba dać olej czy można dać margarynę... Moja teściowa niczego nie zje z olejem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaluś a ja skopiowałam ten przepis do naszego wątku z przepisami:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?146958-Przepisy-obiadowo-deserowe-Pań-z-koła-)))&p=4347209#post4347209

 

Wpisujcie kobietki tam ostatnio sprawdzone przez WAs przepisy, albo wypróbowane, które się sprawdziły itp.

 

Kala niedługo listopad i znowu przyjdzie czas na dojrzewanie pierniczków...patrz niedługo kolejny ROK;)

 

Aaaaaaaaaaaaa ten przepis na drożdżówkę dla leniwych to na dużą blaszkę - tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaluś przydreptałam do ciebie ;)

 

możesz spokojnie sadzić iglaki...a trawka będzie dłużej wschodzić, bo potrzebuje trochę ciepełka i wilgoci. Jeśli możesz to podlej ją. No chyba że spadnie deszcz to wtedy oczywiście nie.

 

 

Rzadko coś piekę, ale jeśli już to uwielbiam drożdżówkę, która kojarzy mi się z dzieciństwem. Babcia co sobotę robiła drożdżowkę a ja uwielbiałam podjadać takie rosnące ciasto ( zwłaszcza kruszonkę). Chętnie wypróbuję twój przepis. Mam tylko jedną wątpliwość co do przechowywania ciasta w lodówce. Czy napewno? Według mnie drożdze lubią ciepło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...