Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kaniorki budują dom z bala :) ...komentarze tutaj !!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To pocieszające bo gdyby przyszlo ci obniżyć szafki to ciut ciut.

Takiej różnicy nie poczujecie.

 

Bo podniesienie okien jest co prawda w naszych domach wykonalne ...ale kłopotliwe ...i pewnie widoczne . Tego się tynkiem nie przykryje...

Możesz poradzić sie wykonawcy jak się z tym uporać. Oni na pewno zderzyli sie z takim problemem nie raz.Twoja chatka jest z płazów to może jest łatwiej podnieść okna ...?

 

A swoją drogą zastanawiam się gdzie tkwi błąd? Za nisko okna ? ...za wysoko wylewka ? ( to wlazłaby na bale) A może za wysokie legary ? Jak wygląda wasza podłoga warstwami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mąż poprostu dał na posadzkę grubszą warstwe wełny i wyższe legary.

Chciał aby od dołu było nam cieplutko:)

Ponadto dechy podłogowe robili nam na zamówienie też z porządnej grubej dechy!!!

i tym sposobem mamy 1,5 cm wyżej:)

.....Zastanawiam sie na zrobieniu w kuchni parapetów z grubszej dechy........wtedy bedą wyżej:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa widzisz ! Przecież rama okna ma też swoją grubość i na pewno da się wsunąc grubszy parapet a okno sie otworzy !

To byłoby najlepsze rozwiązanie. Tylko parapet musi byc klejony bo lite drewno będzie "łódkować". U mnie troszku sie wygło ...ale mnie to nie przeszkadza.

Wszak wsiowa chałupa nie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa widzisz ! Przecież rama okna ma też swoją grubość i na pewno da się wsunąc grubszy parapet a okno sie otworzy !

To byłoby najlepsze rozwiązanie. Tylko parapet musi byc klejony bo lite drewno będzie "łódkować". U mnie troszku sie wygło ...ale mnie to nie przeszkadza.

Wszak wsiowa chałupa nie ? :D

Jeżyku.....pokaż kochaniutka zdjęcia swoich parapecików....i innych postępów w domku!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w planie mam wyjazd do IKEA w sobote...

chciałam sobie kupic tą białą komódke w promocji!!

ale chyba nic z tego nie będzie:(

Nelka pisała, że u nich w Katowicach mieli w promocji 800 szt i zostało 28 tylko:(

więc do soboty nie ma szans aby jeszcze były:(:(:(

.....dlaczego ja mam tak daleko do IKEA???:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam dwie złe wiadomości i jedną dobrą...

od której zacząć????;)

 

złe wiadomości to:

1. po położeniu podłogi w kuchni okazało sie, że od podłogi do parapetu mam 90cm.

Natomiast szafka kuchenna ze zlewem, która ma stac pod oknem ma 91,50 zm wysokości .

Zlew wyjdzie więc 1,5 cm nad parapetem :(

..nie wiem co z tym zrobić ?????????:(

 

2. Lakier na dechach podłogowych można kłaść jesli temperatura powietrza wynosi ponad +10 stopni.

a tu zapowiadają atakizimy i pogorszenie pogody :(:(

i mamy problem:(

nie wiemy czy zamawiać faceta do cyklinowania teraz czy poczekac do wiosny i cieplejszej pogody??? :(:(

 

Dobra widomość jest taka, że brałam udział w badaniu rynku na temat mojego pokrycia dachowego i za ten udział dostałam dziś za pośrednictwem poczty bon na kwote 100 zł !!!! :) w wekeend wybieram się do IKEA , dołoże do tego 29,99 i kupie komódke do pokoju gościnnego;)

 

A nie możecie włączyć ogrzewania? Ja w ubiegłym roku cyklinowałam i lakierowałam w styczniu, w tych mrozach i wszystko ok - było lekko włączone ogrzewanie w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym jest problem.....bo jak skróce nóżki szafek to bedą dla nas za niskie.........oboje z mężem jesteśmy wysocy.....nie będzie wygodnie z niższymi szafkami:(

Kominek mam......ogrzewanie rozprowadzone.........ale nie mam kaloryferów na ścianach jeszcze.......najpierw trzeba pomalować ściany i położyć lakier......i koło się zamyka :):):)

 

...więc sama widzisz, że nie moge włączyc ogrzewania :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala ...ja czytam te mądrości :

 

http://www.legierski.pl/pdf/bejcanat.pdf

 

i oni tam madruja się, że trzeba to lakierem potraktować.

 

O :

 

 

"BEJCA EFEKT NATURALNY

 

nie moe pozostac bez nałożenia powłoki ochronnej.

 

 

Do pokrywania zalecamy nasze Lakiery PU.

Zastosowanie Lakierów Szelakowych EK-SH moe doprowadzic, w przypadku kilku odcieni barw, do ich zmiany.

Jako powłok na bejce nie wolno stosowac lakierów rozjasniajacych (DuoDur - Efekt Naturalny; Duplo - Efekt Naturalny, DuoCryl Efekt Naturalny, Szlachetny odcien 79396) i produktów woskowych. Dla unikniecia zmian barwy drewna wywołanych działaniem swiatła polecamy, w zalenosci od rodzaju uytego drewna, dodanie Rolikonu (koncentratu chroniacego przed działaniem swiatła) albo uycie Lakieru Meblowego PU."

 

 

 

 

A czym wy zamierzacie to jeszcze pomaziać ?

 

 

 

 

Bo lakier odpada - drewno nie oddycha ...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala ...ja czytam te mądrości :

 

http://www.legierski.pl/pdf/bejcanat.pdf

 

i oni tam madruja się, że trzeba to lakierem potraktować.

 

O :

 

 

"BEJCA EFEKT NATURALNY

nie moe pozostac bez nałożenia powłoki ochronnej.

Do pokrywania zalecamy nasze Lakiery PU.

Zastosowanie Lakierów Szelakowych EK-SH moe doprowadzic, w przypadku kilku odcieni barw, do ich zmiany.

Jako powłok na bejce nie wolno stosowac lakierów rozjasniajacych (DuoDur - Efekt Naturalny; Duplo - Efekt Naturalny, DuoCryl Efekt Naturalny, Szlachetny odcien 79396) i produktów woskowych. Dla unikniecia zmian barwy drewna wywołanych działaniem swiatła polecamy, w zalenosci od rodzaju uytego drewna, dodanie Rolikonu (koncentratu chroniacego przed działaniem swiatła) albo uycie Lakieru Meblowego PU."

 

 

 

A czym wy zamierzacie to jeszcze pomaziać ?

 

 

Bo lakier odpada - drewno nie oddycha ...

 

 

my wszystkie ściany, które rozjasnialiśmy odrazu pokrywaliśmy powłoką DuoCryl Profi 4

wszystkie preparaty do drewna kupowaliśmy u Legierskiego, teraz na podłogi też będziemy kupowac u nich lakiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w planie mam wyjazd do IKEA w sobote...

chciałam sobie kupic tą białą komódke w promocji!!

ale chyba nic z tego nie będzie:(

Nelka pisała, że u nich w Katowicach mieli w promocji 800 szt i zostało 28 tylko:(

więc do soboty nie ma szans aby jeszcze były:(:(:(

.....dlaczego ja mam tak daleko do IKEA???:(

 

jak wybudują IKEA w Brydzi to będziesz miała bliżej ;) ..jeszcze rok musisz jednak poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...