Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kaniorki budują dom z bala :) ...komentarze tutaj !!!


Recommended Posts

Dzis mielismy spotkanie w sprawie ogrzewania domu.

Wybrana opcja to kominek z płaszczem wodnym + buforowy zbiornik akumulacji ciepła 500/160l. Cała instalacja kominkowa składajaca sie z tego co wyżej + izolacja +naczynia wzbiorcze + przewody, pompy, złaczniki itd + inastalacja, montaż, uruchomienie i regulacja RAZEM 18300 zł

Prosze o uwagi czy to tanio czy drogo?????

bo jestem zielona w tym temacie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jeżeli chodzi o kuchnię- baaaardzo fajna!Pasuje do ogólnej koncepcji drewnianego, sielskiego domku... Planujesz drewnianą podłogę czy płytki? Jeżeli płytki to wybieraj takie, żeby nie były gładkie na powierzchni -chyba, że mycie podłogi w kuchni sprawia Ci frajdę! :wink: Najlepiej wybierz takie , ktore udaja stare i są nierówne - na nich nic nie widać... Ja niestety wybrałam prawie gładkie i jasne i teraz codziennie muszę witać się ze szmatą...Tym bardziej, że sierściuch ma miskę z wodą w kuchni i pije jak prosię...Zero kultury ... :lol:

nierówne? :o

nie polecam, moja mama kupiła takie chropowate - że niby bezpieczniej

i teraz co jakiś czas trzeba je szorować, bo zachodzą brudem :evil:

z kolorem maskującym prędzej się zgodzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny na szczęście nie planuje w kuchni ani równych, ani nierównych kafli :lol: więc problemu z wyborem nie będzie :wink:

Chce mieć w kuchni deski drewniane, chociaz mąż mówi,że to nie praktyczne w kuchni :cry:

w kuchni jednak często wody się używa,

z drugiej strony kiedyś tylko drewniane podłogi się robiło i były na całe lata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie nadają sie na ogrzewanie podłogowe!!

dlatego u mnie podłogówka będzie tylko we wiatrołapie - żeby błoto z butów wysychało :lol: i w łazience.

A w innych pomieszczeniach będą na podłodze dechy świerkowe ...już czuje jak pachną i jak skrzypią :lol: :lol: :lol:

chyba jestem zboczona na tym punkcie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kala67, wpadłam z rewizytą :)

przeleciałam (za przeproszeniem) Twój dzienniczek i fajnie się składa, że zaczynamy w tym samym czasie :) u mnie też 27 lipca ruszają prace :D

napisz jeszcze proszę jakie plany budowlane macie na ten rok?? kiedy planujecie przeprowadzkę??

 

ps

dyskusja o grubości siatki po prostu genialna - dawno się tak nie uśmiałam :D :D :D

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aziniaki..... witaj w moim dzienniczku :lol: :lol:

ruszamy równo to będziemy się nawzajem podglądac i wspierać..mam nadzieje :wink:

Planów budowlanych nie mamy konkretnie sprecyzowanych na ten rok. Nie mamy wyznaczonego też terminu przeprowadzki.

Nie chcemy robic nic w pośpiechu i stresowac sie terminami :wink: Mieszkać mamy gdzie i na głowe nam nie kapie więc podchodzimy do budowy na luzie :lol: :lol: narazie przynajmniej :lol: :lol:

Napewno chcemy w tym roku postawić domek w stanie surowym zamkniętym, wstawić okna, drzwi, bramy garażowe. Chcemy zabezpieczyc domek impregnatem zewnętrznym i wewnetrznym, zrobic ogrodzenie całego terenu. Po ogrodzeniu terenu planuje na jesień jakieś nasady zrobić w ogródku, żeby już cos rosło :wink: Równo z firmą stawiającą nasz domek wejdzie elektryk i zrobi instalacje elekktryczną w balach.

Może uda się tez położyc dachówke i założyć ogrzewanie w tym roku, ale to może, może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga ....Stało się !!!!!!!!!!!!

Wreszcie dziś zamówiłam siatke na ogrodzenie

zamówiłam na allegro

czarną powlekaną fi 3,2

wysokośc 1,50

oczka 58x58

czarne słupki wysokośc 2,50 z daszkiem i przelotkami

słupki narożne

słupki liniowe

termin oczekiwania 1,5 tygodnia

długośc ogrodzenia 156m

 

KOSZT 3900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko materiał: siatka, słupki na 156 m

do tego musimy dokupić bloczki na podmurówke.

Ogrodzenie planujemy zrobić sami czyli mój mąż, ja i ktoś ze znajomych chętny do pomocy :lol:

mam nadzieje, że damy rade sami ogrodzić??

Meg..sobie poradziła z ogrodzeniem przecież to i my damy rade :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...