Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka różnica w cenie między ocieplaniem wełną a styropianem


AGA NR 1

Recommended Posts

Bardzo proszę o radę. :oops:

 

Chcemy już zacząć docieplanie domu. Tylko nie wiemy czym...

 

Skłaniamy się bliżej do ocieplenia wełną, ma lepsze parametry ( zwłaszcza jeśli chodzi o paroprzepuszczalność i dźwiękoszczelność ), ale wszędzie czytam, że wełna jest droższa od styropianu.

 

Pytanie więc jest takie : o ile droższa ???

I czy robocizna przy wełnie też jest droższa od styropianu ???

 

Dodam, że dom ma 180 metrów.

Jaka więc może być różnica cenowa pomiędzy tymi dwoma materiałami ?

 

Proszę o pomoc.

:wink:

 

robocizna jest z reg. droższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość M@riusz_Radom
Powiedz, że zażartowałeś z tymi przykładami i jest to tylko prowokacja ...

     
    A to dlatego, że...?

 

że porównałeś styropian fasadowy z wełną do docieplenia poddasza ? Na fasadę to się ta wełna z lekka nie nadawała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, że zażartowałeś z tymi przykładami i jest to tylko prowokacja ...

     
    A to dlatego, że...?

 

że porównałeś styropian fasadowy z wełną do docieplenia poddasza ? Na fasadę to się ta wełna z lekka nie nadawała

 

Bo nie znalazłem ceny styropianu do ocieplenia poddasza, ale z tego co mi wiadomo on jest jeszcze droższy. A dlaczego wełna do dachu? Poczytaj wcześniejsze posty.

Ale mimo wszystko dzięki za czujność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna czy styropian?

A może coś takiego:

http://www.steico.com/download/pdf/products/data/steico_datenblatt_0241.pdf

 

 

 

[/url]

 

 

Fajne. najbardziej podobały mi się fragmenty o kosztach kompletnej wymiany zużytej izolacji, że obróbka odbywa się za pomocą prostych narzędzi do cięcia (za pomocą specjalnego noża lub piły łańcuchowej), o świetnych właściwościach izolacyjnych (lambda 0,04).

Brakowało tylko określenia, że w wypadku pożaru zapewnia nieziemską atmosferę :D

Na poważnie to z chęcią poczytałbym więcej od osób doświadczonych z tym materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja. :roll:

Gdyby przy budowie domu, dla kalkulacji przyjąć ceny z Allegro, to kosztorysy byłyby o co najmniej połowę niższe – tylko jest pytanie, czy można za taka cenę realnie postawić dom.

I dla ilu, tych tanich materiałów starczy. Nie wspomnę o kosztach transportu – niejednokrotnie na drugi kraniec Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja. :roll:

Gdyby przy budowie domu, dla kalkulacji przyjąć ceny z Allegro, to kosztorysy byłyby o co najmniej połowę niższe – tylko jest pytanie, czy można za taka cenę realnie postawić dom.

I dla ilu, tych tanich materiałów starczy. Nie wspomnę o kosztach transportu – niejednokrotnie na drugi kraniec Polski.

 

Ale to dotyczy obu materiałów i pokazuje proporcje (sama cena faktycznie mniej ważna).

Poza tym osobiście spotkałem wełnę na allegro jakiś czas temu, w cenie niższej niż sprzedawał producent i dla mnie taka cena też nie jest żadnym odnośnikiem (w legalność nie wnikam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym osobiście spotkałem wełnę na allegro jakiś czas temu, w cenie niższej niż sprzedawał producent i dla mnie taka cena też nie jest żadnym odnośnikiem (w legalność nie wnikam).

 

No to akurat całkiem zdrowa sytuacja - po prostu producent sprzedaje w jakiejś okreslonej cenie również z wysoką marżą i teraz pośrednik który naprawde bardzo dużo bierze od producenta może dostac takie ceny że w pierwszej chwili moze sie wydawac ze to jakaś lewizna. Przykłąd to np. http://www.allegro.pl/item666367057_welna_mineralna_rockwool_toprock_150mm_dostawa.html w "normalnych" sklepach naprawde cięzko uzyskać taka cenę na tą wełnę nawet przy ilościach = jednemu transportowi z fabryki u nich bez problemu i towar jest pełny legal z faktura i transportem wprost z fabryki rockwool'a

Rozmwaiałem z włascicielem tego interesu i facet ma bardzo zdrowe podejście do interesu - woli sprzedać ogromne ilosci towaru z małą marżą (i tak wystarczajacą) niż niewiele z ogromnym narzutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym osobiście spotkałem wełnę na allegro jakiś czas temu, w cenie niższej niż sprzedawał producent i dla mnie taka cena też nie jest żadnym odnośnikiem (w legalność nie wnikam).

 

No to akurat całkiem zdrowa sytuacja - po prostu producent sprzedaje w jakiejś okreslonej cenie również z wysoką marżą i teraz pośrednik który naprawde bardzo dużo bierze od producenta może dostac takie ceny że w pierwszej chwili moze sie wydawac ze to jakaś lewizna. Przykłąd to np. http://www.allegro.pl/item666367057_welna_mineralna_rockwool_toprock_150mm_dostawa.html w "normalnych" sklepach naprawde cięzko uzyskać taka cenę na tą wełnę nawet przy ilościach = jednemu transportowi z fabryki u nich bez problemu i towar jest pełny legal z faktura i transportem wprost z fabryki rockwool'a

Rozmwaiałem z włascicielem tego interesu i facet ma bardzo zdrowe podejście do interesu - woli sprzedać ogromne ilosci towaru z małą marżą (i tak wystarczajacą) niż niewiele z ogromnym narzutem.

 

 

Tylko, że przykład o którym pisałem wcześniej tyczył się innej sytuacji, gdzie wełna naprawdę była sprzedawana poniżej ceny producenta dla hurtownika, a taka sytuacja może nastąpić tylko w przypadku sprzedaży wiązanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja. :roll:

Gdyby przy budowie domu, dla kalkulacji przyjąć ceny z Allegro, to kosztorysy byłyby o co najmniej połowę niższe – tylko jest pytanie, czy można za taka cenę realnie postawić dom.

I dla ilu, tych tanich materiałów starczy. Nie wspomnę o kosztach transportu – niejednokrotnie na drugi kraniec Polski.

 

Dokładnie.

 

A o tym, ile kosztuje dom i jak się można przeliczyć opisuję w drugim wątku : Sondaże, temat "Ile kasy potrzeba na skromne wykończenie domu".

 

Tam jest moja smutna historia i przyczyna szukania oszczędności w dalszych etapach... :(

 

Za stan surowy zamknięty ( dom plus osobny garaż ) zapłaciłam już 300 tys. zł.

A gdzie reszta ???

Trzeba drugie tyle.

Minimum !

 

Potwornie przepłaciłam dwa etapy : fundamenty i dach.

W związku z tym nie starczy mi kasy na wykończenie domu.

 

Wtopa jak nic.

:(

 

Dla zainteresowanych podaję link do tego tematu :

 

http://forum.muratordom.pl/ile-kasy-potrzeba-na-skromne-wykonczenie-domu,t145953-60.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się decyduje na wełnę to nie po to, aby ją zamykać materiałami nie paroprzepuszczalnymi. Choć pewnie takie rzeczy się zdarzają i mamy takie odpowiedzi w wątkach.[/b]

bardzo mnie to cieszy że wreszcie zauważyłeś że paro-przepuszcazalnośc to hłyt marketingowy i teraz sam sobie dopowiedz ile osób budując dom ocieplony wełna potem w łazienkach kuchniach i WC daje na ściany materiały wysoko paro-przepuszczalne żeby ściana sobie po oddychała, ja osobiście nie widziałem jeszcze takiego domu, wszędzie albo glazura, terakota albo farba olejna albo lateksowa albo inne wysoko paro szczelne pokrycia

 

 

A mnie nadal martwi, że jeszcze nie zrozumiałeś, że ściana powinna być zbudowana w ten sposób, aby opór dyfuzyjny malał od wewnątrz w kierunku na zewnątrz. Zamykanie polega na ograniczeniu dostępu ze wszystkich stron, a nie tylko od wewnątrz. Jeśli ktoś ją rzeczywiście zamyka (z obu stron) to mija się to z celem. Budowanie ściany z rosnącym oporem dyfuzyjnym w kierunku zewnętrznym też nie jest dobrym rozwiązaniem i jeśli muszę tłumaczyć dlaczego to oznacza, że nie warto tłumaczyć bo to czas stracony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym rzucić nieco inne światło na spór "wełna vs styropian". Temat mnie zaintrygował, ponieważ noszę się z zamiarem docieplenia trójwartwowej ściany. Czy aby para-przepuszczalność wełny nie okaże się tu zbawienna? W przypadku styro zamykam ścianę z dwóch stron i po kilku latach zaczyna gnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym rzucić nieco inne światło na spór "wełna vs styropian". Temat mnie zaintrygował, ponieważ noszę się z zamiarem docieplenia trójwartwowej ściany. Czy aby para-przepuszczalność wełny nie okaże się tu zbawienna? W przypadku styro zamykam ścianę z dwóch stron i po kilku latach zaczyna gnić.

 

 

Przy styropianie można dać szczelinę wentylacyjną. Przy wełnie też trzeba tą przestrzeń wentylować bo następna warstwa zawsze jest mniej paroprzepuszczalna. Pomijam już fakt, że styro tam będzie droższy od wełny, ale z tym nie wszyscy się zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy styropianie można dać szczelinę wentylacyjną. Przy wełnie też trzeba tą przestrzeń wentylować bo następna warstwa zawsze jest mniej paroprzepuszczalna. Pomijam już fakt, że styro tam będzie droższy od wełny, ale z tym nie wszyscy się zgadzają.

 

zbigmor mógłbyś opisać przekrój takiego rozwiązania ze szczeliną? Między ścianą a styro? Czy wtedy nie będzie uciekać ciepło tym kanałem(pozbawiając sensu dodatkową warstwę...)? Wełnę, jak rozumiem, trzeba wentylować, ale to chyba od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy styropianie można dać szczelinę wentylacyjną. Przy wełnie też trzeba tą przestrzeń wentylować bo następna warstwa zawsze jest mniej paroprzepuszczalna. Pomijam już fakt, że styro tam będzie droższy od wełny, ale z tym nie wszyscy się zgadzają.

 

zbigmor mógłbyś opisać przekrój takiego rozwiązania ze szczeliną? Między ścianą a styro? Czy wtedy nie będzie uciekać ciepło tym kanałem(pozbawiając sensu dodatkową warstwę...)? Wełnę, jak rozumiem, trzeba wentylować, ale to chyba od zewnątrz.

 

Sensem dodatkowej warstwy nie jest izolowanie przed zimnem.

Wentylowanie zawsze polega na wymianie powietrza z tym z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym rzucić nieco inne światło na spór "wełna vs styropian". Temat mnie zaintrygował, ponieważ noszę się z zamiarem docieplenia trójwartwowej ściany. Czy aby para-przepuszczalność wełny nie okaże się tu zbawienna? W przypadku styro zamykam ścianę z dwóch stron i po kilku latach zaczyna gnić.

 

jak sciana zamknieta z dwoch stron to niby skad ta wilgoc w srodku co ma gnic ??

 

maslo maslane

 

P.S po co odkrywac ameryka od nowa ?

zeby nie bylo , u mnie - wew tynk cem-wap , zew styro

 

dziekuje za uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sciana zamknieta z dwoch stron to niby skad ta wilgoc w srodku co ma gnic ??

 

maslo maslane

nie masło, tylko woda :) a stąd, że skrapla się zimą w punkcie rosy. W tej chwili nie przechodzi przez styropian.

 

P.S po co odkrywac ameryka od nowa ?

zeby nie bylo , u mnie - wew tynk cem-wap , zew styro

 

a w Ameryce to się całkiem inaczej buduje :p

Rozumiem, że piszesz o ścianie dwuwarstwowej?

 

dziekuje za uwage

ależ proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...