Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fundament na podmokłym terenie bez chudziaka


zwierzak

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Za parę dni zaczynam budowę swojego domku na podmokłym(woda pojawia się już na 1m gł.) gliniastym terenie. Fundament sięgał będzie do piasków nośnych czyli do -1,60cm i według projektantki ma być wykonany w następujący sposób: najpierw chudziak 70x60 z B-15 a na nim uzbrojona, zaizolowana ława 50x40 z B-20

 

Budowlaniec wraz Kierownikiem twierdzą że podkład z chudziaka jest zbędny i ze wystarczy zrobić od razu ławę a na niej postawić bloczki wysokości 1,20.

 

Czy oni maja rację? czym może grozić brak chudziaka? i czy to prawda że zbrojenie w B-20 może zardzewieć jak nie będzie zaizolowane?

 

Bardzo proszę o jakieś wskazówki dotyczące budowy na takim terenie

 

Pozdrawiam

zwierzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... według projektantki ma być wykonany w następujący sposób: najpierw chudziak 70x60 z B-15 ...

- projektantka nie ma pojecia co to "chudziak" jesli chudziakiem okresla beton konstrukcyjny B15

- nie widziała terenu

... Budowlaniec wraz Kierownikiem twierdzą że podkład z chudziaka jest zbędny ....

- co do chudziaka to decydujące stanowisko powinien podejmowac KB który widzi teren posadowienia

- KB i budowlaniec chcą Ci zaoszczędzić topienia pieniędzy w błoto /natomiast nie moga Ci tego zabronic - to Twoje pieniądze .../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem.

Wykopane fundamenty. Obok wykopany dołek poniżej fundamentu, spuszczona do niego woda i wypompowywana (ciągle lub z przerwami, zależy od jej ilości). Potem zbrojenie, na podstawkach ...i zalane.

Ale ławy, przez teren miałem cholernie grube (więcej w dzienniku).

Dom stoi, dzieki Bogu, 5 rok i nawet nie dygnął.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem.

Wykopane fundamenty. Obok wykopany dołek poniżej fundamentu, spuszczona do niego woda i wypompowywana (ciągle lub z przerwami, zależy od jej ilości). Potem zbrojenie, na podstawkach ...i zalane.

Ale ławy, przez teren miałem cholernie grube (więcej w dzienniku).

Dom stoi, dzieki Bogu, 5 rok i nawet nie dygnął.

 

Pozdrawiam

 

:D jak u mnie , ja w fundamencie mam prawie 50m3 betonu "b20" + bloczki , kasy poszło że ho ho , budowlańcy się śmiali że mam fundament mocny jak bunkier hitlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...