Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

izolacja lawy fundamentowej


luk201

Recommended Posts

Mam wielka prosbe do ekspertow,prosze napiszcie jakiej grubosci daje sie styropian do law fundamentu, fachowcy mowia ze 5cm wystarczy,dom bez piwnic i lawy beda obsypane teren skalist w niektorych miejscach jest bardzo twardo i fachowcy chca go dac na 50cm a gdzie sie da to oczywiscie i 1metr,nastepny dylemat po ktorej stronie,kierownik budowy mowi ze bez roznicy-doradzcie cos fachowo.

PROSZE napiszcie jeszcze ile warstw w sumie i na jaka łaczna grubosc mam dać na nastepny etap-fachowcy mowia ze 3x5cm co o tym myslicie?Dom buduje z porothermu 44 si.A MYSLE O STYROPIANIE z styropolu,fundameny z hydromaxsu.Z góry dziekuje za pomoc.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie rozumiem, ale po co ocieplać ławy fundamentowe? Ściany fundamentowe owszem, ale ławy? Jeśli chodzi o to z której strony dawać ocieplenie ścian fundamentowych to jeśli ściany parteru ocieplane będą z zewnątrz to również z zewnątrz, aby zachować ciągłość ocieplenia.

Nie wiem co rozumiesz przez "następny etap", jeśli ocieplenie ścian nadziemnych budynku to niestety musisz sam poszukać dyskusji na ten temat na różnych forach i/lub fachowej literaturze (również w internecie) i podjąć decyzję rozważając kwestie finansów, izolacji i estetyki. Obserwując nowe budynki przeciętna grubość ocieplenia mieści się w przedziale 10-15 cm.

Powyższe uwagi są jedynie moimi dywagacjami na poruszone przez Ciebie tematy, dlatego na koniec najważniejsze: zajrzyj do projektu. W projekcie będziesz miał umiejscowienie i grubość ocieplenia (nie możesz zrobić cieńszego niż projektowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...