Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Salsa- domek dla 4+1


Recommended Posts

Można by rzec, że jest już SSZ, ale niekompletny.

Okazało się, że otwór na drzwi balkonowe od frontu został przygotowany wg. starych wymiarów( z projektu), a my przecież wszystkie otwory powiększaliśmy.

Moja wielka wpadka, że nie zauważyłam tego.

Tak jak pisałam wcześniej, szef bezproblemowy, więc poprawione było już na drugi dzień, włącznie ze zmianą nadproża.

Jak się uda, to jutro wstawią drzwi i będzie komplet :D

 

Był juz elektryk, pozaznaczał kontakty, gniazdka, a w poniedzialek rusza do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

W końcu są aktualne zdjęcia.

Okienka są jeszcze oklejone, ale specjalnie nie zrywaliśmy taśm. Będzie mniej pracy przy zabezpieczaniu pod tynki i ocieplenie.

Po tynkach jeszcze raz wkleję zdjęcia okien. Może będą już drzwi KMT. Obecnie wstawione są zastępcze staruchy :lol:

Podstawowa hydraulika prawie skończona. Podłogówka będzie po tynkach. Na razie tyle :p

 

Budowa domu - elektryka

Budowa domu - okna 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ścianach zaczęły pojawiać się tynki. Szaro ale gładziutko :lol:

Zaczęli od poddasza. Do piątku mają zrobić całość, bo w sobotę ma wejść hydraulik z podłogówką.

W międzyczasie zalatwiam wykonawcę do przyłącza gazowego i wewnętrznej inst. gazowej. Czekam na kosztorysy prac. Wewnętrzną tj. kuchenka+ piec2 funkcyjny, komplet z podłączeniem ocenili na 1500 zł. W tym jest oczywiście materiał. Piec mamy stary ale działa, więc go zostawiamy. Kuchenka też jest nie stara :lol:, ale wolnostojąca i nie wiem czy nie kupić takiej do zabudowy.

Potem wkleję parę zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Rany, jakie mam zaległości w zdjęciach! :(

Postaram się chociaż opisać zmiany, a jest ich sporo.

Po pierwsze elektryka skończona.

Po drugie tynki szare polożone.

Po trzecie hydraulika skończona.

Po czwarte podłgówka gotowa...i ZALANE POSADZKI- hurra :p

Od dwóch dni zakaz wstępu do środka, bo odpoczywają i ściągają posadzki.

Zakupiłam unigrunt i zgodnie z zaleceniami posadzkarza po 3 dniach od wylania gruntujemy. Ma to pozamykać pory i wzmocnić...hmm? Nie znam się więc nie dyskutuję na ten temat 8)

 

A teraz niespodzianka...na zewnątrz Salsa jest już w zimowym kożuszku. Oklejona styropianem, siatką i klejem. Jutro prawdopodobnie będą zakładać płytki parapetowe. Kupiliśmy Paradyż Semir Baige- takie nakrapiane.

 

Po weekendzie, tj. od 2 listopada wchodzą z ociepleniem poddasza.

Może wpadną w końcu gazownicy i przebudują przyłącze gazowe. Czekam już na nich drugi tydzień. W hurtowni gdzie się zaopatrują, nie ma kompletnego materiału :roll: a mają podpisaną umowę na wyłączność :x

cdn... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Budowa domu - wykończeniówka

 

Aktualizacja wpisu :lol::

- przyłącze gazowe jest :p

- wewnętrzna instalacja gazowa też :p

- drzwi zewnętrzne wstawione i zabezpieczone na jakis czas kartonem przed pazurami naszej suni. Musi się przyzwyczaić, że są drzwi:))

- ocieplenie poddasza na ukończeniu :p

- w miejscach gdzie będą kaloryfery, położono dla ułatwienia gładź. Ogólnie gładź na całości będą panowie kłaść od grudnia :(

- kaloryfery zawisły, przygotowane do wygrzewania budynku :p

- dzisiaj, pan hydraulik Marek, zawiesił i podłączył piec

- wszystko przygotowane do odpalenia :o :wink:

- czekamy tylko na nagazowanie instalacji i założenie licznika- może za 2, 3 dni?

- no i jeszcze brakuje prądu w budynku. Musimy oddać papiery do energetyki ze schematem wewn. instalacji i złożyć wniosek o licznik.

 

Pod koniec listopada dołączymy podłogówkę i będzie komplet. Ciekawe jak się sprawi nasz piec ze starego domku. Oby dał radę.

W grudniu planowane gładzie i zabudowa poddasza.

Przed nami wybór płytek :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 13, piątek ale już się szczęśliwie kończy. Wczoraj nagazowali całą instalację i komisyjnie :lol: odpaliliśmy piec. Hurra, grzeje. Jak miło gdy kaloryferki są ciepłe. Dzisiaj wpadłam na działkę skontrolować, czy wszystko ok. z piecem. Miłe ciepełko świadczyło, że staruszek grzeje. Przewietrzyłam chatkę. W środku jest 9 stopni i 89% wilgotności :roll: :( .

Rozmawiałam też z panem od balustrady na balkon. Zrobił pomiary i może jutro dostanę wycenę.

Nie jestem zdecydowana jeśli chodzi o poręcze schodów wewnętrznych. Drewniane, stalowe malowane proszkowo na metaliczny kolor, gotowe np. z Brico, czy Obi? Nie wiem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Jaki wstyd, tak dawno nie uzupełniałam dziennika :oops:

Tyle się działo, że nie miałam ochoty na wpisywanie.

Powiem krótko, wszystko jest ok :

- kaloryferki i podłogówka grzeją

- etap gładzi i bandażowania ścian( zaczęły strzelać jak zaczęliśmy grzać)już za nami

- poddasze zabudowane, zagruntowane

- salon przyozdobiony płytkami- trafił mi się super pan Krystian od wykończeniówki, pięknie kladzie płytki, nadrabia wpadki po tynkarzach-polecam. Szkoda, że tak pożno na niego trafiłam. Bardzo polecam.

- dolna łazienka obecnie jest fugowana, wisi kibelek i można spokojnie ... :lol:

- materiał do zabudowy górnej łazienki( wanny i połki)czeka na rozpoczęcie prac

- drzwi wewnętrzne zamówione, panele też( montaz na poczatku lutego)

- kolory na ściany wybrane( malujemy nobilesem-lateksem)

- muszę zamówić balustradę na balkon, bo jeszcze tego nie zrobiłam

- projekt kuchni gotowy

- na końcu schody wewnętrzne tj. drewno + szczotkowana, szlifowana? stal nierdzewna

 

W sakiewce widać dno, pełno dodatkowych wydatków.

Na materace dmuchane może starczy:). Na szczęście podłoga ciepła, więc będzie ok.

Planowana, konieczna przeprowadzka- kwiecień :D

Edytowane przez annaoj20008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

No i udało się! Minęły Święta Wielkanocne i powolutku się przeprowadziliśmy.

Mieszkamy już miesiąc i jesteśmy baaaardzo szczęśliwi.

Warto było przeżyć całe to zamieszanie.

Na deser trochę zdjęć:)

http://picasaweb.google.com/asia.filipowicz/SalsaOdSrodka?feat=directlink#

Edytowane przez annaoj20008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...