Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie domu


damiano07

Recommended Posts

Witam,

 

Forowicze pomóżcie. Mam dylemat co do ogrzewania domu. W planach [ do dzisiaj:) ] miałem ogrzewanie gazowe - piec kondensacyjny z zasobnikiem ok 200 l + ogrzewanie kominkowe. Dom bedzie mial grzejniki i ogrzewanie podlogowe tylko w łazience. Powierzchnia domu to 186 m2 z czego 36m2 to garaż. Czy ogrzewanie kominkowe nie bedzie przeinwestowaniem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Forowicze pomóżcie. Mam dylemat co do ogrzewania domu. W planach [ do dzisiaj:) ] miałem ogrzewanie gazowe - piec kondensacyjny z zasobnikiem ok 200 l + ogrzewanie kominkowe. Dom bedzie mial grzejniki i ogrzewanie podlogowe tylko w łazience. Powierzchnia domu to 186 m2 z czego 36m2 to garaż. Czy ogrzewanie kominkowe nie bedzie przeinwestowaniem?

 

Pozdrawiam

 

 

Zależy co chcesz uzyskać przez to dodatkowe ogrzewanie kominkowe i w jaki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie na spokojnie czy bedziesz mial czas i ochote grzac w kominku na co dzien (noszenie drzewa, wynoszenie popiolu, czyszczenie kominka, sprzatanie wokol).

 

Jesli odpowiedz brzmi NIE, to odpowiedz sobie na nastepne pytanie:

Czy od czasu do czasu bedziesz chcial napalic sobie i posiedziec przy ogniu?

 

I juz wiesz jaki kominek potrzebujesz. Czy drogi, o duzej mocy, z systemem rozprowadzenia ciepla - czy moze maly, niedrogi, czysto rekreacyjny. A moze zaden?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i mądrych warto posłuchać :)

 

Masz racje kolego - z pracy z żoną będziemy wracać ok 17.00 i chyba nie będzie mi się chciało jeszcze palić w piecu. Ewentualnie na weekend rekreacyjnie ale nie potrzebuje do tego kominka za ok 10 tys. Wystarczy zwykly za 3 tys.

 

Jeszcze raz dzieki za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...