Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sielanka o domu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 229
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

włażę w buciorach z rewizytą...

mam nadzieje, że się nie obrazisz :lol: jak będziesz miała już podłogi to buciory obiecuję zdejmować i nawet skarpety przewietrzę :lol: :lol:

kami-lla

jejuuu... jaki masz piękny dach! toć to istne cudo :lol:

domek też ładniutki, czy elewację frontową domu planujesz tak jak w wizualce? "drzewnianą"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

 

Nad elewacją się zastanawiamy.

Planujemy styropian o gr 20 cm , na to tynk silikatowo - silikonowy.

 

Spec od ocieplenia i elewacji powiedział nam ze do drzewa trzeba będzie zrobic dodatkowy stelaż na styropianie a to moze spowodowac ze powstanie mostek cieplny .... namawial nas jednak na cos co mozna przykleic czyli jakis kamień, płytki, klinkier...a drzewo jest przeciez takie piękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kami-lla, dawno mnie nie było, a tu już dom zadaszony :o i z WC :o 8) 8)

 

Gratuluję, idziecie jak burza :D

 

I porozpływam się w zachwytach nad dachówką, bo to mój faworyt i też taką będę mieć :p . Chociaż pewnie u mnie nie będzie jej aż tak bardzo widać jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila co do elektryki to musisz sobie wyobrazić co gdzie będziesz chciała w domu postawić. Gdzie jakaś lampa, telewizor ... Zawsze lepiej zrobić 5 za dużo niż jedno za mało. My mimo, że nie będą nam w chwili obecnej potrzebne wszędzie sieciówki i anteny do TV zrobiliśmy je we wszystkich pokojach. Nawet w kuchni, choć nie planuję mieć tam telewizora, ale kto wie czy mi sie kiedyś nie odwidzi więc jakby co to jest. Gniazdka tak sobie zaplanuj w pomieszczeniach żebyś miała jak się z odkurzaczem przemieszczać. Warto zaplanować sobie gniazdo gdzieś na górze gdzie będzie okap, żeby nie ciągnąc zasilania do niego gdzieś z dołu jakimś przedłużaczem.

A najgorsze w tym planowaniu jest to ze i tak zawsze czegoś się nie przewidzi albo zapomni. Np. my nie przewidzieliśmy gniazdek do kaloryferów w łazienkach :roll: . Dobrze ze nie kładliśmy tam tynków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

 

Z kominem to było tak, że mielismy położyc klinkier...ale jakoś zabrakło czasu i wczesniejszego zadbania o to :oops: :oops: :oops:

Myslelismy równiez ze to panowie od dachu nam wykonczą również kominy :cry:

 

Zatem szybciej było połozyc jakiś tynk...miałam jeden dzień na podjęcie decyzji co do koloru ...wszyscy dookaoła mają kominy w kolorze elewacji i raczej jasne , wyrózniające się na dachu.

Nie mamy jeszcze dko końca wybranego koloru elewacji , więc wzielismy jedna dachówkę i w jej kolorze dobralismy tynk...grafitowy , silikonowy :lol: :lol: :lol:

 

Wydaje mi się że wygląda dobrze ...jeszcze rzed nami zamontowanie na koninach takich cudaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...