Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Meble do sypialni w orzechu amerykańskim a kolor ścian


aldona_koz

Recommended Posts

Zamówiliśmy zestaw do sypialni w orzechu amerykańskim i teraz jest zasadniczy problem. W jaki sposób wykończyć ściany, żeby było kolorystyczne dobrze i hmm... przytulnie. W jakim kolorze byście przygotowali pokój. Beże, a może coś bardziej dzikiego?

 

Meble do sypialni Cuba Libre

http://www.ekoline.pl/thumbs/DSC_45971_JPG_84c87fc41e67909f24533cbc1eb4f818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne meble!! Świetne proste łóżko! :D

 

Moim zdaniem chyba jednak coś mniej dzikiego :) a bardziej zbliżonego do delikatnego beżu-różu na zdjęciu. Wydaje mi się, że kolor frontu, struktura słojów, kreseczek czy jak to się fachowo nazywa :) jest na tyle intensywna, że to meble i ich kolorystyka będą grały pierwsze skrzypce w pomieszczeniu, a ściany będą tłem.

A jeśli marzy Ci się odrobina dzikości :wink: , może pomyśl o pomalowaniu np. jednej ściany lub jej kawałku w jakimś innym kolorze (może na całości delikatne neutralne beże, a na kawałku ściany np. nad łóżkiem czekoladowy kwadrat). A może ciekawym akcentem będzie obraz, duże zdjęcie czy "drapieżny" szablon na ścianie.

Powodzenia w wybieraniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w salonie meble w kolorze orzech ( z tym, że nie amerykański :wink: , ma mniej "wzorów" niż przedstawiony kolor na zdjęciach ) stoją teraz przy ścianie pomalowanej na dość ciemny kolor niebieski i, wg. mnie, a także wielu osób świetnie grają te barwy ze sobą. Wcześniej te meble stały w innym mieszkaniu, w pokoju pomalowanym w jasnych barwach, a dopiero teraz widać ich pełen urok.

Jeśli kusi Cię intensywny kolor to wcale się go nie bój. Uważam, że gładko pomalowana intensywna ściana nie będzie grała o lepsze z meblami, a raczej podkreśli ich urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Rzeczywiście może jedną ścianę zrobić ciemniejszą np. burgund, a resztę na lekki łosoś?

Może tak, burgund za oparciem łóżka, a na to jakiś fikuśny szablon w jasnej farbie?

Co Wy na to?

 

Ciesze się, że Wam też podobają się te meble. Mają niesamowity urok prawdziwego drewna. Już nie mogę doczekać się, jak przyjadą do domu.

Zastanawiam się jeszcze nad meblami do salonu.

http://www.ekoline.pl/11/jadalnia/p/181 Chociaż z drugiej strony w każdym pomieszczeniu fajnie byłoby mieć coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldona_koz piękne są te meble! Koniecznie wrzuć zdjęcia jak już znajdą się w sypialni :D Burgund i łosoś wydają mi się fajnym pomysłem. Oczywiście Tkanka7 zapewne też może mieć rację z błękitami, to tylko ja jakoś tego nie widzę.... albo po prostu jestem ostatnio na etapie tonacji naturalnych właśnie beżowo-kremowo-brązowo-czerwonawych :)

A co do szablonów czy naklejek rzuć okiem na szabloneria.pl - mają masę wzorów, zresztą na forum przewija się wiele wątków szablonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacki, musisz zapytać Aldone-koz, bo to ona ma te piękne meble :) Moje też są ładne i "orzechowe", ale klasowo stoją niżej niż te przedstawione przez Aldone-koz. Zwykły laminat, ale ciekawy wzór Bydgoskiej Fabryki Mebli, seria Kassel.

 

aldona_koz moim zdaniem burgund też bardzo ładnie podkreśli kolor Twoich mebli. Aranżacja w jakiej przedstawione są te meble nie podoba mi się, bo kolor ścian wydaje mi się mdły i nieciekawy, ale pewnie celowo tak jasną dali, aby nic nie ściągało uwagi zainteresowanych z koloru mebli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mebelki są tak piękne, że praktycznie każdy kolor będzie do nich pasował, można spróbować tak jak mówią inni z jedną ścianą konkretną typu burgund, a pozostałe jaśniejsze, stonowane, ale dobrze też (moim zdaniem oczywiście) będzie pasował kolor piaskowy (np. z jedną ścianą czekoladowo-brązową), beżowy, bardzo jasny lawendowy czy lekki róż (pudrowy). Choć ja osobiście zrobiłabym ściany w odcieniach zieleni (oliwkowej lub pastelowej) ale to takie moje osobiste "zboczenie" ;-) na zielony kolor :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że burgund jest za ciemny i za "ciężki" do tych mebli- zgubią się a szkoda, bo są piękne. Ja tak jak JANINKI-AMORKI pomalowałabym ściany na pudrowy róż, oliwkową lub pastelową zieleń albo jasny szaroniebieski (np. niagara blues z mieszalnika duluxa). A gdybym bała się szaleństw, to jakiś beż czy piaskowy- też byłoby ładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...