Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja chudziaka - czy konieczna papa modyfikowana SBS?


oxygen

Recommended Posts

Witam. Po przejrzeniu kilku wątków zauważyłem, że ostatnio część forumowiczów izoluje chudziak drogimi papami zgrzewalnymi modyfikowanymi SBS na włókninie poliestrowej (np. PYE PV 200 S4), wcześniej były popularne zwykłe papy zgrzewalne na welonie szklanym. Zastanawiam się czy do izolacji chudziaka w domu który odstał zimę i nie powinien już znacząco osiadać nie wystarczy zwykła papa zgrzewalna na welonie szklanym (np. V60 S4). Różnica w cenie wykonania izolacji kilkudziesięciu metrów jest znacząca. Jakie jest Wasze zdanie? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, papy modyfikowane, na osnowie z włóka poliestrowego są bardziej elastyczne. Ale wydaje mi się że w przypadku izolacji chudziaka, który nie powinien pękać i wywoływać naprężeń papy ta elastyczność nie jest konieczna i wystarczy zwykła papa na welonie szklanym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po przejrzeniu kilku wątków zauważyłem, że ostatnio część forumowiczów izoluje chudziak drogimi papami zgrzewalnymi modyfikowanymi SBS na włókninie poliestrowej (np. PYE PV 200 S4), wcześniej były popularne zwykłe papy zgrzewalne na welonie szklanym. Zastanawiam się czy do izolacji chudziaka w domu który odstał zimę i nie powinien już znacząco osiadać nie wystarczy zwykła papa zgrzewalna na welonie szklanym (np. V60 S4). Różnica w cenie wykonania izolacji kilkudziesięciu metrów jest znacząca. Jakie jest Wasze zdanie? Pozdrawiam.

Temat o zblizonej tematyce

http://forum.muratordom.pl/izolacja-pozioma-chudziaka-papa-sbs,t154001.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kierownik doradził, żeby porządnie chudziak wysmarować np. dysperbitem i na to położyć jedną warstwę folii budowlanej.

 

Co do papy na SBS zaznaczył, że na chudziaku nie ma żadnych ruchów (nie powinno być) a jeśli się pojawią to i tak pęknięta papa będzie najmniejszym problemem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozna to tak chudzik dysperbitem smarowac?

 

Hydroizolacje mozna podzielic na dwie kategorie:

 

- hydroizolacje bitumiczne na bazie rozpuszczalników organicznych do stosowania na zewnatrz budynków.

Nie nalezy ich stosować w kontakcie ze smołą i do pap smołowych,rozpuszczalnik organiczny zawarty w roztworze rozpuszcza styropian.

 

- hydroizolacje bitumiczne na bazie wody,nie zawiera rozpuszczalników organicznych.Do stowowania wewnatrz budynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...