Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

obieg zamkniety czy otwarty?


brachol

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kominek z płaszczem wodnym musi ZEWSZE Ale to ZAWSZE pracować w instalacji typu OTWARTEGO. To co piszą producenci kominków to tylko chwyt reklamowy (bo kto kupi kominek do obiegu otwartego skoro kocioł musi pracować w instalacji zamkniętej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Chcemy zakupic kominek z płaszczem wodnym - i tak czytam o nich na róznych stronach i pisza,ze sa do pracy w systemie zamknietym a są tez do pracy w systemie otwartym,przy czym róznica cenowa jest dwukrotna tzn wkłady do systemów zamknietych ok7-8tys, a do otwartych ok4tys. czym to sie w ogóle róźni i co wybrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System otwarty to taki w którym przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w instalacji chroni otwarty, to jest mający otwór łączący z atmosferą zbiornik z którego o ile cićnienie jest za wysokie nadmiar wody wylewa się do kanalizacji.

Woda w instalacji zamkniętej nie ma kontaktu z powietrzem atmosferycznym - przed nadmiernym wzrostem ciśnienia chronią ją naczynia wzbiorcze i zawory bezpieczeństwa.

O ile wiem zgodnie z prawem i zdrowym rozsądkiem kominka nie można bezpośrednio włączyć do zamkniętej instalacji - konieczny jest dodatkowy wymiennik i on podnosi cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodzi o róznice techniczne, bo przeciez obudowy mają takie same, nie jest to jasno powiedziane na stronie makrotermu oprócz tego,ze ten model I jest do systemu zamknietego i kosztuj 8tys, a drugi moze byc tez w systemie otwartym i kosztuje 4tys, biorąc pod uwage to co napisał adwalk to czegos tu nie rozumiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszkaxs

różnica polega na tym, że ten droższy jest solidniej wykonany. Ten do układu zamkniętego. Terroryści pewnie większą kasę płacą też za silniejszy ładunek wybuchowy.

No bo widzisz jest tak. Czym solidniej wykonany kocioł pracuje w układzie zamkniętym, a kominek z płaszczem też jest kotłem, to efekty rozerwania tegoż urządzenia są większe.

I wcale nie robię tutaj kpin. Piszę to jak najbardziej poważnie. A gościa który sprzedaje i reklamuje takie wyroby powinien odwiedzić PIH.

A dlaczego, to już napisano tutaj wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak prosto.

Instalacja otwarta to "stare" grzejniki z żeberek i stalowe rury o odpowiednio dużych średnicach tolerujące potencjalne skoki ciśnienia - wtedy działa bez zgrzytów./ może trochę przesadzam ale instalacja otwarta i zamknięta to wykonawczo różne byty/

Plastikowe rurki i współczesne płytowe/konwektorowe grzejniki niezbyt pasują do otwartej.

Plastik wymaga niższej temperatury wody, cienkie ścianki grzejników nie tolerują tlenu w wodzie - instalacja powinna być zamknięta, zaprojektowane wszystko dla niższych ciśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Coś tu chyba jest pomylone. Ja mam kominek z płaszczem wodnym i nie potrzebuje zamkniętego układu. Kominek ma otwarty a kotłownia zamknięty. Ogrzewam nim cały domek i mam priorytet ciepłej wody użytkowej, a dodatkową wężownicę w płaszczu wodnym mam wykorzystaną do automatycznego zrzutu wody (chroni układ przed przegrzaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...