Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Ani i Bartka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Juz jest lepiej:) Mała odzyskuje apetyt i przespała całą noc bez przerywników!

 

Wczoraj nie chciała nic tknąć, na szczęście piła dużo wody.

Bartek kupił jej mnóstwo kisieli i Bąbelek chodzi z nimi wszędzie i się cieszy:)

 

A my wypatrujemy wiosny i planujemy wiosenno-ogrodowe zmiany.

Pocięte elementy na barierki tarasowe czekają na ostatnie malowanie (jak opuszczą nas mrozy) i zamontowanie.

Mamy już wycenę materiału na ogrodzenie, ale tylko tą część, gdzie będzie siatka. Frontowa część ogrodzenia ma być zrobiona w całości z kamieni polnych + brama. Siatka+słupki+różne dziwne elementy wyceniono nam na 2600zł.

 

Dziś jeszcze była ekipa od rekuperacji, tzn. sam szefo, żeby sprawdzić co się dzieje z filtrem, który nam założono przy instalacji całego systemu. Odo początku bardzo brudziły nam się wyloty od nawiewu we wszystkich pomieszczeniach. Filtry wymieniamy częściej, niż trzeba, ale mimo to brud zbiera się nawet na suficie wkoło nawiewów.

Okazało się, że trzeba było założyć dodatkowy filtr, który ma zatrzymywać kurz, zanim powietrze trafi do wnętrza domku.

 

Nie wiem, jak mogłam jeszcze nie wspomnieć, że od paru dni mamy zmiękczacz wody!!! Faktycznie czuje się różnicę:) Woda jest miękka, dłużej muszę spłukiwać szampon:) Ale ciekawa jestem jak NIE BĘDĄ zachodziły kamieniem baterie:) Troche to trwało, bo instalator nie chciał podjąć się montażu stacji dopóki nie ustali przyczyny powstania osadu na całej ceramice u innego inwestora. A osad ten powstał właśnie po podłączeniu stacji zmiękczania.

Ale udało się i doczekaliśmy się zmiękczacza i u nas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po Walentynkach, ale u nas jeszcze zakochany nastrój....wystrój w oknach:)

 

http://img823.imageshack.us/img823/3305/dsc07944g.jpg

 

http://img11.imageshack.us/img11/6504/dsc07946i.jpg

 

Wiosną będziemy kończyć elewację. Nareszcie zmieni się kolor tynku na właściwy - ciemno zielony, ten na zdjęciu to tylko podkład:)

Edytowane przez Ania i Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi56 sama pompa z buforem 500l kosztowała 26tys. (pompa odpowiednia na naszą powierzchnię domu, czyli 108m2 bez garażu).

Ale do tego musisz doliczyć koszt instalacji podłogówki w całym domu. Niestety koszty na początku są większe, niż przy instalacji innego źródła ogrzewania, ale my jesteśmy baaardzo zadowoleni. Rachunki już teraz, czyli podczas pierwszej zimy, są naprawdę niewysokie. Za 2 miesiące zimowe, gdzie były spore mrozy, rachunek wyniósł ok. 550zł za cały prąd, czyli za ogrzewanie, ciepłą wodę, płytę indukcyjną, za światło, it. Nie mamy gazu, więc suma sumarum nie płacimy wcale więcej, niż w poprzednim mieszkaniu, gdzie było ogrzewanie gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aksamitka stację zmiękczania mamy zamontowaną w garażu, przed wejściem wody do domu, czyli miękka woda płynie do kranów, do zmywarki, do pompy ciepła, do pralki. Koszty eksploatacji to zakup soli, gdzie przy naszym zużyciu wody (5-6 kubików na miesiąc) oznacza zakup 2 worków za łączną kwotę 50zł/rok.

Wszystko zależy od zuzycia wody, bo im więcej wody musi przejść przez stację, tym więcej soli trzeba zużyć na jej odkamienienie.

Podobno nawet kawa i herbata ma inny smak:) Ja właśnie przeszłam na kawę inkę, ale Bartek sobie kawkę z miękkiej wody chwali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!!! http://www.decoupage24.pl/forum/Smileys/classic/brawo.gif Wystrzałowe Walentynki mieliście w tym roku!!!;) :lol: Gratulacje ogromne!!! :lol2: A ja się cieszę, że będzie kolejny skorpionik na świecie...:wiggle:http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQFNZgb2blM3h5gJri9lQVLXTFeOPwuXb6llpsTblk3GRmmgDLrFg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...