Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Ani i Bartka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no włąsnie tez to mam a na dodatek piekę sam chleb :lol:

 

No to naprawdę Cię podziwiam! Jakiś czas temu też chodziło mi po głowie pieczenie chleba, tak już bez związku z dietą, dla samej przyjemności i wyjątkowego zapachu i smaku. Niestety nie mam teraz zbyt dużo czasu, ale pewnie nieprędko go będę miała (na emeryturze?), więc piekę prostsze przepisowo pychotki.

A masz może jakiś sprawdzony przepis na chlebek? Taki ziarnisty? I skąd bierzesz zakwas? Widziałam w przepisach też specjalne mąki - używasz takich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania

 

Ja tez mam bardzo mało czasu dwójak dzieci, praca no i budowa...

piekę w maszynie do chleba - wrzucam składniki i juz się samo robi i miesza no i oczywiście piecze.

 

 

Jesli chodzi o mąki to róznie albo gotowe mieszanki lub sama coś kombinuję. Najczesciej piekę z gotowych mieszanek. Są dostępne w marketach lub przez internet ja kupuję w http://mieszanki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puk puk Aniu!!!!

co tam u was?

 

Jestem jestem!:)

Kończymy prace dekarskie, pozostaje jeszcze deskowanie, stoi już dumy jeden komin w pomieszczeniu gospod. To będzie komin tylko od wentylacji, ale jest tak przygotowany, że kiedyś będzie można np. podłączyć do niego gaz (choć to raczej "wieczne nigdy" w tej gminie :-? )

Drugi komin w kuchni już rośnie:)

A na sobotę Panowie Dekarze od sypanej kawki szykują nam wiechę! W Dzienniku kala67 wyczytałam, że nie robi się wiechy samemu, a ja byłam już gotowa wianek pleść :lol:

 

Moja mama już dawno nie była na naszej budowie, więc dziś rano gdy przejeżdżała przez Naszą Przyszłą Miejscowość i zobaczyła z trasy, z dość porej odległości, dach domku...to się wzruszyła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania

 

Ja tez mam bardzo mało czasu dwójak dzieci, praca no i budowa...

piekę w maszynie do chleba - wrzucam składniki i juz się samo robi i miesza no i oczywiście piecze.

 

 

Jesli chodzi o mąki to róznie albo gotowe mieszanki lub sama coś kombinuję. Najczesciej piekę z gotowych mieszanek. Są dostępne w marketach lub przez internet ja kupuję w http://mieszanki.pl/

 

Podziwiam! I po cichu zazdroszczę:) Uwielbiam gotować, piec, i takie tam, ale największą przyjemność ostatnio sprawia mi PLANOWANIE co to ja upichcę:) Z realizacją to różnie bywa:) Z czasów pomieszkiwania w Stanach pozostały mi gazetki kulinarne, powyrywane strony z takowych czasopism (ograniczał mnie limit ciężaru bagażu niestety....), a nawet parę wydań Marty Stewart LIVING!

Przeglądam je od czasu do czasu i... no właśnie:)

Ale jak już będę miała nową kuchnię w nowym domku...! :D :D :D

 

A na stronę z mieszankami na pewno zajrzę i dam Ci znać jeśli uda mi się jakiś chlebek upiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no okazuje się, że wiecha będzie jednak w przyszłą sobotę. Miała być wieszana (hihi) w tą w południe, ale Panowie Dekarze stwierdzili, że to tak dziwnie, że nie wypada tak w południe:)

Tak więc w przyszłym tygodniu pokryją dach papą, a w sobotę wiecha :lol:

Rodzinka (w tym wuja - jeden z naszych Murarzy) się podśmiechuje, że skoro wiecha, to musimy jakiś autobus podstawić, bo tylu chętnych na "wieszanie" jest:)

A my na to, że inwestor biedniutki! oj biedniutki:)

 

Dziś byliśmy umówieni w pięknym saloniku przedstawiciela okien z Krakowa na przedstawienie oferty. Nie zdążylam napisać, że już w zeszłym tygodniu wpadł nam na budowę Pan Przedstawiciel, wymierzył okna, drzwi, tzn. dziury, które kiedyś nimi będą:) Cieszę się, bo w końcu dowiedziałam się o co chodzi z tymi komorami w profilu okna, okazało się, że o profilach, kształtach, kolorach, uchylności, rozwieralności, uszczelkach i klamkach można opowiadać 15 minut! Piękne takie okna, i piękne to wybieranie: orzech albo dąb bagienny:) profil zaokrąglony, uszczelka szara albo czarna, okna o jednym kolorze lub w każdym pokoju inny kolor. Super być Panią Inwestor:)

Niestety wkurzona jestem na naszego Pana Projektanta, który o zbyt wielu sprawach nam nie powiedział, zbyt wielu nie wyjaśnił przy oddawaniu projektu... ale o tym w nast. poście, bo mnie tu wykolegowują z komputerka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wracam do wątku o Panu Projektancie.

Szkoda, że nie zwróciliśmy uwagi na przykład na wymiar okien. Założyliśmy od razu, że skoro projektant, architekt, i to z doświadczeniem, to zaproponuje nam rozwiązania najbardziej optymalne, popularne, a jeśli takich nie ma, bo upodobania inwestorów są przeróżne - to zapyta nas o te upodobania. I tak oto w naszym projekcie wszystkie okna (mówię o oknach w sypialniach, kuchni i jadalni) mają wymiar 150x150cm, co w praktyce oznacza, że będą to okna dwuskrzydłowe. :x Ja od zawsze marzyłam o gładkiej, prostej tafli szyby w swoich oknach. Wychowałam się w bloku, w którym dopiero od niedawna ludzie wymieniają sobie okna na jednoskrzydłowe, fabrycznie standard - rama na środku jakiegokolwiek widoku przez okno.

Tak więc zmieniliśmy już wymiar okien w kuchni, jadalni i północnej sypialni na 120cm szerokości, tak aby bez problemu to jedno skrzydło uzyskać.

Na wczorajszej prezentacji oferty Oknoplastu Uprzejma Pani wyjaśniała, że jednoskrzydłowe okno o szer. 150cm to zawsze ryzyko. Przy częstym otwieraniu zawias jest narażony na zbyt duże obciążenie, nie poleca.

W tej chwili w dwóch pozostałych sypialniach otwory okienne są przygotowane na wymiar ok. 150cm, ale można je przecież częściowo zamurować do bezpiecznej szerokości. Gładkie tafle mają być i już!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy też mieć jedno super szerokie panoramiczne okno w salonie - szerokie na 240cm. I też upieram się przy wersji jednoskrzydłowej, choć tutaj oznacza to okno bez możliwości otwierania w ogóle. Czyli mycie tego okna z zewnątrz, to bieganie naokoło z drabinką:)

Ale za to widok niczym nie naruszony, piękny wystrój takiego okna...hmm...

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas nie tylko mycie okien i drzwi na taras (niezmiennie umazgane przez dzieciaczki sąsiadów), ale i generalny ordnung, mniej lub bardziej powierzchowny, ze względu na Odwiedzających i Zwiedzających nasze Mieszkanie na Sprzedaż. Ciekawe kiedy pojawią się Kupujący... :lol: Edytowane przez Ania i Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...