Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Ani i Bartka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Póki jest co słodkim śpioszkiem:) W nocy przesypia nawet 3 godziny, a raz spał 4:) Potem pije i dalej śpi, znowu 3 godzinki. Nie jest źle:)

 

Przed chwilą był na dworze, pierwszy raz - poza powrotem ze szpitala - na razie tylko na tarasie w wózku, ale jutro wybieramy się na pierwszy spacer:)

Dziękuję wszystkim Forumowiczom, Znajomym, Rodzince i Przyjaciołom za ciepłe słowa i trzymanie kciuków - jak już pisałam, udało nam się urodzić Janka w ekspresowym tempie:) Niestety musiał spędzić pod lampami - czyli z dala ode mnie:( - półtorej doby, ale teraz wszystko jest w porządku i cieszymy się nim wszyscy w domku:) Marysia co chwilę pyta "Jak tam Janek?", całuje Go czule w czółko i bardzo interesuje się zawartością pieluszki:)

 

Jeszcze jedno zdjęcie - gotowy do wyjścia na dwór:)

http://desmond.imageshack.us/Himg141/scaled.php?server=141&filename=dsc08606d.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po raz n-ty przejrzałam Waszego bloga ;) Tym razem zwróciłam uwagę, że w kuchni i korytarzu macie halogeny.

Czy mogłabyś mi podać jaka to firma i model?

Wczoraj objechałam z mężem kilka sklepów budowlanych w poszukiwaniu halogenów i nie wiem, czy ja jestem jakaś wybredna czy nic ciekawego nie było, ale nic nie kupiliśmy... :/ Muszę się chyba zasugerować czyimś wyborem, bo normalnie nic nie wybiorę... a mąż chce je już mieć ;)

 

Pozdrawiam

Ola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aksamitka i Ola dziękuję:)

 

Co do halogenów - w całym domu mamy ledy, nie halogeny:) Wszystkie kupowaliśmy w Castoramie - niestety nie podam Ci konkretnej nazwy, bo nie zwracaliśmy na to uwagi. Wiem, że część daje ciepłe światło, a część zimne, niebieskawe, i w zależności od tego kosztowały ok. 39 i 53zł. Te "zimne" pobierają 4W, a dają moc ok. 50W (powinno się to przeliczać na lumeny - podpowiada mi Bartek:) ).

Przez jakiś czas mieliśmy problem z jednym z ledów w przedpokoju, bo jakby stracił moc i zaczął świecić bardzo słabo. Już baliśmy się, że trzeba będzie go wymienić. Na szczęście tym razem nasze lenistwo i zwlekanie się opłaciło, bo żarówka sama wróciła do swojej pierwotnej mocy i jest ok:)

Mimo przeróżnych opinii na temat ledów, my jesteśmy zadowoleni. Dokładnie zaplanowaliśmy gdzie i ile ledów umieścimy jeszcze na etapie projektowania instalacji elektrycznej. Ledy dają wystarczająco dużo światła i nie boli nas, gdy palą się długo:) W przeciwieństwie do halogenów w niektórych lampach - te włączamy zdecydowanie rzadziej.

Ola - powodzenia przy wyborze oświetlenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :) Nie wiem czy to przez zdjęcia ale byłam pewna, ze to halogeny bo wydaje się, że mocno świecą :) Bo my tez zastanawiamy się nad LEDAMI ale ja coś niezbyt przekonana do nich jestem... boję się, że będą dawały za mało światła. No to musimy to jeszcze przemyśleć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja podobnie, chciałabym jak najwiecej ledów ze względu na ich oszczędność, ale zimne jakoś nie bardzo mi odpowiadaja a ciepłe z kolei nie wiem czy nie będą za ciemne.

Skoro już padło pytanie o oświetlenie to chciałabym jeszcze Cię dopytac czy lampa w salonie nad wypoczynkiem ta z kulkami jest wystarczająca do takiego oświetlenia by osoba siedząca na wypoczynku mogła np. czytać. Jakie tam są żarówki? Pytam bo nie mam miejsca przy narozniku na lampę stojącą która doswietliłaby to miejsce i chciałabym żeby oświetlenie sufitowe było raczej jasne ( jak będę potrzebowac słabszego to skorzystam z ledów sufitowych- których jeszcze nie kupiłam:) . I to samo pytanie dot.Italuxa Square - czy dobrze doświetla stół?

Ech, muszę jeszcze raz przeczytać cały twój dziennik bo wiele informacji gdzieś mi umknęło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem, choć z dnia na dzień coraz trudniej mi dotrzeć do komputerka:)

Nie mówiąc już o tym, że co wieczór staram się położyć spać o 22, ale jeszcze ani razu mi nie wyszło:) Bo wtedy mój "wieczór" trwałby niewiele więcej, niż godzinkę...

 

Ola - mieliśmy pewne obawy, czy ledy będą dawały wystarczające światło, ale okazało się, że niepotrzebnie. Dla porównania: w poprzednim mieszkaniu mieliśmy łazienkę o niemal identycznej powierzchni, a w niej na suficie 4 halogeny. Teraz mamy 4 ledy i jest tak samo jasno. Nad zlewem w kuchni w suficie nie obniżonym, ani podwieszanym, są 2 ledy i również spokojnie mi wystarczają do wszelkich zlewowych czynności. Oczywiście trzeba sprawdzić dokładnie jaką moc może dać konkretna ledowa żarówka, no i troszkę trzeba za nie zapłacić.

 

Andrewhoopoe w naszej bąbelkowej lampie w salonie jest 5 halogenowych żarówek, których niestety nie dało się zamienić na ledy. Dają dość mocne i jasne światło, spokojnie można by pod nią czytać, choć my wolimy oszczędniejszą lampę stojącą. Wszystko zależy jak duży masz salon i jak daleko jest od lampy do narożnika salonu, którym chcecie czytać.

Italux nad stołem w jadalni również daje mocne światło, tu też są halogeny. Jak już pisałam, staramy się używać głownie ledowego oświetlenia. Nasze halogenowe lampy włączamy rzadko, najczęściej, gdy mamy gości lub naprawdę nie ma wyjścia:)

 

Pozdrawiam Wszystkich odwiedzających i czytających nasz Dziennik! Obserwuję ostatnio niesamowitą ilość wejść:) Dziękujemy i zapraszamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, dziękuję że znalazłaś czas na odpowiedź. Ja jak miałam tak małe dziecko to szczerze mówiąc nie wiedziałam jak sie nazywam a co dopiero mówić o udzielaniu się na forum. Na usprawiedliwienie dodam , że nasza córcia dała nam zdrowo popalić, Twój synuś na szczęście dla nas wszystkich :) na razie spokojniutki.

 

Dopytam Cie jeszcze o te ledy jeśli pozwolisz. Masz jakieś sprawdzone firmy? Na co zwracac uwagę? Na opakowaniach podane jest zwykle ile ciągną prądu i jakiej żarówce mniej więcej to odpowiada np. 1,5 W = 15-20W, kąt rozsyłu ( tu akurat już wiem że im wiekszy tym bardziej rozproszone światło) i lośc lumenów - im więcej tym lepiej??? Ile lumenów wystarcza? A no i jeszcze barwa ciepła i zimna ( u jak zauważyłam chyba ledy o tych samych mocach ale barwie ciepłej dają "ciemniejsze światło" .

Ja ostatnio zakupiłan oprawy natynkowe do kuchni i z racji niedużego wymiaru żaden led mi nie wchodzi a z żarówek energooszczędnych tylko taka

http://www.halogen.pl/swietlowka-kompaktowa-gu10-7w-11w-p708.html.

Siedmiowatowa jako jedyna ma mniej niż 6 cm i wchodzi na styk do obudowy. Niby daje światło 30 W, mam ich w kuchni 6, kuchnia nie wielka ok. 12 m2. I zastanawiam się w jakiej barwie wziąć bo kupiłam jedną na próbę czy wejdzie do obudowy w barwie zimnej i dała brzydkie światło. Raczej wezmę teraz ciepły kolor ( ale tak sobie myślę, że być może dlatego że była za słaba na rozswietlenie całej kuchni efekt był sino ciemny).

Jakie ledy Ty kupujesz? Przyznam że dopiero od niedawna dowiedziałam się ile jest różnych trzonków do opraw, dotąd żyłam w błogiej nieświadomości że jest "mały gwint" i "duży gwint". Ale wstyd

Aha, widzę że w Italuxie jest gwint G9 , czy uważasz że taka żarówka

http://www.halogen.pl/zarowka-led-g9-230v-biala-ciepla-p5124.html

pasowałaby do lampy, choć tak patrzę że chyba byłaby za słaba bo daje światło jak 10 W ( 50 lm) - to chyba mało?

Sorki że tak Cię dopytuję o te ledy, ale mam wrażenie że najlepiej czerpać wiedzę od osób które już kupowały takie rzeczy bo z "mądrych artykułów" to tak nie bardzo rozumiem. A ja bym chciała tak po chłopsku :D . Odpisz jak będziesz miała czas. Pozdrawiam Ania

Edytowane przez Andrewhoopoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu my kupowaliśmy ledy w Castoramie, jak pisałam już wyżej, za ok.39zł jedne i 53zł drugie. Tak piszę o tych cenach, bo to jedyna cecha, którą pamiętamy. W kuchni mamy zimne światło. W Castoramie można sprawdzić barwę ledowej żarówki, po podłączeniu do prądu. Faktycznie ledy mają różne barwy, różne moce i sprawdza się nie tylko waty, ale też lumeny. W wątku o oświetleniu na FM są opinie za i przeciw ledom, może tam znajdziesz więcej informacji od użytkowników?

 

Wg mnie 10W to bardzo mała moc, no chyba, że w lampie jest tych żaróweczek całe mnóstwo:)

Jak znajdę chwilkę to poszperam na stronie casto więcej informacji o naszych ledach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę z innej beczki...

Już od jakiegoś czasu chciałam zacząć uczyć naszą Córcię angielskiego. Dziś miałyśmy pierwszą lekcję, trzy nowe słówka: mamusia, tatuś i...świnka, bo Mała ostatnio namiętnie ogląda Świnkę Peppę (również po angielsku!). Przed chwilą miał miejsce popis nowych umiejętności przed Bartkiem.

- tatusiu umiem nowe słówka po angielsku! Mamusia - pig....

 

No comments:)

Jutro konieczna powtórka materiału:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Andrewhoopoe polecałbym Tobie zajrzeć do jakiejś lokalnej hurtowni elektrycznej bo z własnego doświadczenia wiem, że można tam kupić z dużym rabatem zwłaszcza przy większych ilościach a towar jakościowo zdecydowanie lepszy.

Ania Czyżbyś miała mieć nową ksywkę? :) A tak na marginesie, my naszego małego leniucha jeszcze po polsku nie możemy nauczyć a Twoja córka już po angielsku :( Dołek :/

Chociaż jak go czasami słucham jak tam po swojemu nadaje, to bardzo często używa angielskich słów "go" albo "up" :) Co ciekawe adekwatnie do sytuacji, bo "go" kiedy stoimy samochodem na światłach a "up" kiedy podnoszę go z wanny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że mamy jeszcze parę sztuk ledów z castoramy w pudełkach, więc już piszę co to za cuda: polska firma Elgo, żarówki Acriche 4,5W, 230lm.

Z wyższej półki to one na pewno nie są, ale cena też nie zabijała. W domku mamy ich 17, na zewnątrz 8. W ciągu roku "zużyły się" dwie, co prawda nadal świecą, ale słabiutko, zamieniliśmy je z tarasowymi, bo tarasowego oświetlenia praktycznie nie używamy (niestety wizja wieczorów na własnym tarasie przy lampce wina w gronie Ania+Bartek nadal pozostaje wizją odległą...).

 

Maciej - widzisz? Wasz Synek zaczyna od angielskiego!:)

A tak szczerze, to ten pomysł z angielskim ma być przede wszystkim zabawą, mam nadzieję, że Słoneczko przyswoi sobie może parę słówek, akcentu. Nie jesteśmy zwolennikami posyłania małego dziecka na wszelkie możliwe lekcje, zajęcia, itp. Fakt, że podobno dzieci do skończenia 4 roku życia najlepiej przyswajają sobie języki i nowości, ale kiedyś dostałam ulotkę zajęć muzycznych dla niemowląt i trochę mnie zamurowało. Obserwując naszą Maleńką doszłam do wniosku, że jest najszczęśliwsza, gdy może pobawić się i odkrywać świat z nami. A ja uwielbiam ją wtedy podglądać.

A co do łatwości wysławiania się, to wczoraj byłam w lekkim szoku, gdy poprosiła o włączenie bajki o - cytuję - ZADZIWIAJĄCYM SZTUKMISTRZU. Określenie pochodzi z bajki o śwince peppie:)

 

No tak, Dziennik budowy Ani i Bartka zamienia się pomału w blog o dzieciach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, emjot27 - dziekuję Wam bardzo :) . Poszukam w casto tych ledów.

 

Emjot - nie stresuj się tak bardzo , znam osobiście dziecko , które do 3 lat nie mówiło właściwie wcale ( chłopiec - podobno u chłopców trochę później może pojawić się mowa) , za to jak zaczęło mówić to prawie wszystko. Oczywiście że trzeba obserwować . Ja mam córeczkę , u mnie w rodzinie dzieci zaczynają bardzo szybko mówić , nawet chłopcy, więc też trochę się denerwowałam jak moja prawie nie mówiła . Ale jak zaczęła mówić to bardzo szybko poszło i teraz zna takie słowa że sami otwieramy oczy ze zdumienia.

Dzieci są naszym szczęściem, ale niestety wraz z nimi w pakiecie dostajemy ciągły lęk o wszystko. Przynajmniej ja trafiłam na taką promocję 2 w 1 :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...