Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Ani i Bartka


Recommended Posts

Dzień dobry:)

Oj do kuchni, kolorów, trzeba dojrzeć. U nas zaczęło się od tego, że NIE chcieliśmy ani wenge, ani białych lakierowanych frontów.

Potem powolną miłością zapałałam do frontu modrzew górski, zauroczenie trwa do dziś. Nie śmiałam marzyć o granicie na blat, ale ponieważ pragnienia się spełniają...:)

 

Dziś mamy inne kłopociki, mniej budowlane, ale równie wykańczające. Marysia chodzi znowu do przedszkola, dziś jadą autobusem nad jezioro palić i topić marzannę. Wczoraj wieczorem Mała budziła się z płaczem kilka razy i za nic nie potrafiła wytłumaczyć o co chodzi. Myślałam, że może ma sucho w nosku, gardełku, może boli Ją gardełko, ale na szczęście podziałały kropelki olejku eterycznego, którym skropiłam pościel, pachniało świeżo i lekko.

Więc szukam dalej, może coś Jej się śniło, boi się much... Po 20 minutach uspakajania siebie i Jej, wydukała, że boi się, że przewróci się w autobusie, bo jest mała, a autobus wielki. Bingo! Obiecałam, że przyjdę do przedszkola, pomacham, posadzę obok pani, itp. itd. Malutka zasnęła spokojnie, a ja - z satysfakcją i energią - zabrałam się za odszukiwanie blatu w naszej kuchni, tak był zastawiony wszystkim, co się da. Na wierzchu stało tyle naczyń, że spokojnie starczyło na załadowanie całej zmywarki:) Walczyłam do 2 nad ranem. Synuś wspaniałomyślnie dopiero wtedy przebudził się do karmienia.

A od rana od nowa, płacz, brak apetytu, foch 3 latki. Czekam na książkę "jak mówić, żeby dzieci słuchały. jak słuchać, żeby dzieci mówiły", może pomoże...

 

Aniu.....mała ma poprostu lęki przed czyms czego nie zna....

pewnie trzeba cierpliwie o wszystkim jej opowiadać aby sie oswajała z nowymi sytuacjami....

widocznie jest bardziej wrażliwa....

jesli chodzi o ta ksiązkę- to tez ją czytałam, ale o ile pamietam dotyczyła komunikacji ze starszymi dziećmi...

no chyba, że nie bardzo pamietam, bo to było gdy córcia była w podstawówce, a teraz ma 21 lat :)

trzymam kciuki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Dziewczyny!

Strasznie mi szkoda nasze Kruszynki:( Dziś znowu budzi się co jakiś czas i krzyczy albo płacze. Nie chce nic powiedzieć, chyba jest po prostu zmęczona. Tak jak obiecałam, poszłam do przedszkola, żeby pomóc Je wsiąść do autobusu, ale - o ile nie złamałam obietnicy, to na plus - to niestety wywołałam u Słoneczka łezki w oczach, bo przecież nie mogłam jechać z Nią, to na minus. Generalnie nie mogę się pojawiać w przedszkolu, bo potem strasznie sama to przeżywam. Oczywiście też miałam łzy w oczach wracając do domu z Synkiem. To była Jej pierwsza podróż autobusem (oprócz tych mniej świadomych kiedy była jeszcze malutka w spacerówce), teraz już wiemy, że póki co Jej pierwsze razy musi doświadczać z nami, rodzicami.

Muszę z Nią więcej rozmawiać, mniej krzyczeć, więcej słuchać. Książka już przyszła, więc zabieram się za lekturę.

 

Dziś jeszcze przyszedł voucher na nasz wyjazd do Szwajcarii!:) Super:) Już nie mogę się doczekać. Będzie to wyzwanie, ale jakże miłe:) Będąc mamą na wychowawczym, nawet zwyczajne zakupy spożywcze są dla mnie atrakcją, a co dopiero taka podróż! W zeszłym tygodniu byliśmy z naszymi Skarbami u fotografa wyrobić fotki do dowodów osobistych. Dużo śmiechu:) Mały wyszedł jak potencjalny kandydat na członka mafii Poznań Jeżyce:) (nie obrażając Nikogo!).

 

Karnisze nadal nie zamówione:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aksamitka to jest generalnie wzór Marcin Dekor. Mamy już takie dwa, plus te:

 

http://www.firany24.pl/product/image/349/186.jpg

 

Nad oknem wyglądają bardzo subtelnie, poza tym bardzo lubię połączenie chrom+nikiel/mat.

W końcu wczoraj kupiłam właśnie te pierwsze kwadratowe na allegro, podwójne na drzwi tarasowe i drugie na nasze salonowe okno. Mają fi16, ale nie będę przecież wieszać jakichś ciężko wyglądających zasłon, raczej ekrany, woale i oczywiście merete, które już czekają wyprane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek właśnie odwiózł Małą do przedszkola, zadzwonił przed chwilą, że dziś drugi dzień dramatyzowania przy rozstaniu:) Cierpię jako mama, widzę, jak Maleńka przeżywa, ale odwrotu już nie ma, prawda? Jeśli teraz byśmy się złamali, to ponoć dzieci to wyczuwają i potem wykorzystują. Achhh....nie łatwo jest być rodzicem:(

Przynajmniej wzięła dziś ze sobą przytulankę, żeby było Jej raźniej. A ja podzwonię do doświadczonych mam w naszej rodzinie z prośbą o wsparcie i dobre rady:)

 

Z tematów budowlanych...

Chciałam oficjalnie ogłosić rozpoczęcie sezonu DOKOŃCZENIÓWKA 2012:)

Od wczoraj Wujo F. kładzie płytki klinkierowe przy drzwiach wejściowych. Wygląda już pięknie (bo ja patrzę zauroczonymi oczami wyobraźni, typowe dla inwestora). Wezmę dziś na spacer aparat i zrobię w końcu z niego użytek.

W ogóle marzy mi się zrobienie świeżych zdjęć naszych wnętrz, już niedługo Wielkanoc, więc będą ozdoby, to i fotki:)

 

 

zaczynam lubić te kilka minut rano, zanim obudzi się Jan, siadam szybko przy oknie na świat z kubkiem kawy:)

pozdrawiam porannie Wszystkich Odwiedzających:)

 

http://www.mochaberry.ca/wp/wp-content/uploads/Mochaberry-Coffee-Cup.jpg

Edytowane przez Ania i Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wynik kilku dni prac nad układaniem płytek klinkierowych na frontowej części elewacji, bardzo mi się podoba:)

 

http://desmond.imageshack.us/Himg19/scaled.php?server=19&filename=dsc0285wm.jpg&res=medium

 

http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=dsc0287i.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pierwszego grilla w tym sezonie zawieźliśmy kiełbaski i...ciasteczka owsiano-czekoladowo-peanutbutter-kokosowe:)

 

http://desmond.imageshack.us/Himg849/scaled.php?server=849&filename=dsc0291fi.jpg&res=medium

 

http://desmond.imageshack.us/Himg267/scaled.php?server=267&filename=dsc0292jv.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci chore, Starsza już wychodzi z katarku i kaszelku, ale co gorsza okropny katar złapał nasz John:( Męczy się niemiłosiernie i dziś pierwszy raz odmówił karmienia! Na szczęście lekarz mnie pocieszył, to TYLKO katar, osłuchowo czysty, gardełko też.

No.

A u nas sporo zmian, porobię zdjęcia jak tylko uprzątnę tło:) Mamy w salonie karnisze i zasłonki!!!

Mamy też skończoną przejezdną drogę:) Normalnie można wrzucić drugi bieg bez wyrzutów sumienia:) Ale jazda:)

Kwitnie nam magnolia, jest cudowna, obiecuję, zrobię fotki.

Walczę też z wiosennymi i świątecznymi dekoracjami, obiecuję, zrobię fotki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, widzę, że masz piekarnik Samsunga. Możesz podzielić się uwagami na jego temat. Jesteś z niego zadowolona ? Każdy poleca Boscha lub Siemensa, a mi się podobają Samsungi i ich funkcjonalności. Sprawdza się Twój Samsung w codziennej eksploatacji ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, już kwitnie Ci magnolia?? Koniecznie zrób zdjęcia! Uwielbiam magnolie. :)

 

Domek coraz piękniej wygląda. U mnie dół elewacji nie zrobiony, bo nie umiem się zdecydować, czym wykończyć. Czy przyjąć wersję oszczędnościową i tylko pomalować (ech, te wydatki) czy raczej od razu zrobić w jakiejś okładzinie.

 

Z dzieciaczkami niestety nie pocieszę Cię - choroby u mnie zaczęły się, gdy syn poszedł do przedszkola.

 

Cieszę się, że zrobili Wam drogę. Gratulacje! :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, widzę, że masz piekarnik Samsunga. Możesz podzielić się uwagami na jego temat. Jesteś z niego zadowolona ? Każdy poleca Boscha lub Siemensa, a mi się podobają Samsungi i ich funkcjonalności. Sprawdza się Twój Samsung w codziennej eksploatacji ?

 

Motylku ten piekarnik wybraliśmy ze względu na...mikrofalę:) Nie wyobrażałam sobie wydawać na nią jakichś wielkich pieniędzy, jak to jest właśnie z mikrofalówkami pod zabudowę. A Samsung miał rozsądną cenę, poza tym mikrofalę używam tylko do podgrzewania i rozmrażania. Piekarnik musiał pasować:) Na szczęście jestem z niego bardzo zadowolona. Ma przydatne funkcje, ale bez szału. Nie próbowałam jeszcze samoczyszczenia. No i nie "spiekłam" się jeszcze a pieczeniu w nim:) Udaje się zarówno pizza, jak i ciasto drożdżowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...