Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Ani i Bartka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiem, wiem, pisałam do Ciebie ale się nie...wysłałam, przez tą skrzynkę.

Możesz zaimportować część wiadomości do innego osobnego katalogu. No i pozaznaczać np. najstarsze wiadomości (kwadraciki) i na samym dole klikasz na wybrane wiadomości, tam rozwija się lista, na której jest między innymi USUŃ. Tam też jest Przenieś do folderu...

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc nawet nie wiesz jak mi pomogłaś :hug:.Na początku robiłam po swojemu, ale to było monotonne,a potem tak jak ty pisałas no i udało sie.

Oj to masz dużo pracy;)Powodzonka. A masz jakieś specjalny organizator do wszystkich przypraw,szukam właśnie takiego :yes:.A ja za chwilę zabieram się za smaczną i zdrową sałatkę

 

Nasi górą-Polacy wygrają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gładko nie poszło. A ile już kawałów na ten temat usłyszałam!:)

 

Zaraz zrobię fotki koszy na bieliznę, które przyjechały przed weekendem. Są piękne. Najmniejszy dostała Mała i uroczyście co wieczór wrzuca do niego swoje brudne ubranka:) Mam nadzieję, że ten zapał pozostanie Jej na długo. Tzn. na zawsze!

Nasze dwa większe staną na razi w sypialni, bo w łazience nie ma już na nie miejsca.

 

A ja za 2 tygodnie wracam do pracy! Ostatnie dni w domu wykorzystuję na porządki. Nie skończyłam jeszcze kuchni, bo przerywam na spacery, wygrzewanie się na słoneczku i ...odświeżanie garderoby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadeszła wiekopomna chwila - zamówiliśmy huśtawki dla dzieci z dostawką na zjeżdżalnię!:) hurra!

Cieszę się, bo sezon letni w pełni, a nasza starsza Kruszynka uwielbia się huśtać. Zresztą nie będziemy mieli nic przeciwko temu, żeby spędzała na tej huśtawce pół dnia:) Johnny dołączy na drugiej, a rodzice zakosztują odrobinkę ciszy:)

Zamówiliśmy zestaw dwóch huśtawek na konstrukcji z belek drewnianych plus platformę i schodki do zjeżdżalni. Sam ślizg musimy kupić. Przyda się też małe siodełko dla Małego, Barti znalazł takie:

 

http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/24/14/90/30/2414903044

 

Mam nadzieję, że za dwa tygodnie będziemy mieli plac zabaw gotowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem ciekawa ta firanka w kuchni Ci wyszła.

A dzieciaki będą zachwycone swoim placem zabaw.

 

Aniu, to już do pracy? Odetchniesz sobie trochę w niej, pobędziesz z ludźmi, ale po powrocie do domu czekać Cię będzie niemało obowiązków. Znam to, znam. :)

Edytowane przez Viga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz ostatni zakup - kosze na rzeczy do prania. Dwa większe będą stały w sypialni, a najmniejszy trafił do łazienki - Córeńka uczy się segregować ciuszki przed kąpielą i ogromnie ucieszyła się z własnego koszyka:)

 

http://desmond.imageshack.us/Himg151/scaled.php?server=151&filename=dsc1354b.jpg&res=landing

 

http://desmond.imageshack.us/Himg716/scaled.php?server=716&filename=dsc1363s.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6 dni wracam do pracy! Nasz Synek ma już niemal 8 miesięcy, skończyły mi się wszystkie możliwe urlopy macierzyńskie, zaległe, z nazwy wypoczynkowe, więc nie ma na co czekać:)

Ale zanim wrócę do świata dorosłych, robimy w domku ordnung, to tu to tam. Wuja F. kontynuuje kładzenie płytek klinkierowych we wnęce tarasowej. Niestety pierwotnie zamówiliśmy za mało, zresztą postanowiliśmy położyć je na całej ścianie, więc płytek zabrakło. A nowa dostawa jest spodziewana po 15 lipca! Podejrzewam, że nas trochę ściemniają z tym terminem, ale trudno, pracy wkoło domy jest sporo. Wuja od jutra zacznie układać kamienie na frontową część ogrodzenia! Podstawa i słupki będą zrobione z kamieni polnych+ zaprawa. A w przyszłym roku planujemy uzupełnić przestrzenie elementami kutymi, dojdzie też brama i furtka. Z kamieni powstanie też zakątek śmierduszek na pojemniki na śmieci. Chcemy je zasłonić i w miarę możliwości odizolować na tyle, żeby potencjalny gość ich nie czuł. Mam nadzieję, że się uda, bo nasza gmina "funduje" nam odbiór śmieci raz w miesiącu! I my chcemy płacić więcej za częstszy wywóz, ale jest to w tej chwili zupełnie niemożliwe. Wyobrażacie sobie...albo lepiej nie.

 

W każdym razie bardzo się cieszę, że będzie się działo i krajobraz wokół domku się zmienia. Zaraz potem zrobimy dalszą część ogrodzenia z siatki i może jeszcze domek gospodarczy z tyłu.

Jedynie z urządzaniem ogrodu ciągle mamy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, fajnie mieć takiego wuja F. :) I że zmienia Ci się krajobraz wokół domku.

U nas miał być dokończony płot i wyrównana ziemia, ale wykonawca ma 2 tygodnie poślizgu. :bash: No i nie mam jeszcze tarasu, zrobionych schodów do domu. I wielu innych rzeczy. Może za rok już będzie inaczej? ;)

 

Jeśli chodzi o śmieci, to myślałam, że u nas wywożą je za rzadko (co 2 tygodnie), ale widzę, że w tym układzie to mogę się cieszyć. Raz w miesiącu!? To Ci współczuję. Jeszcze roślinne resztki można dać na kompost (tak robię), ale co zrobić z okrawkami mięsa, zepsutą kiełbasą?

 

A kosze bardzo ładne. I fajnie, że córcia się wprawia w obowiązki domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, fajnie mieć takiego Wuja, ale żeby jeszcze pogoda dopisywała!

Dziś padało i padało do wczesnego popołudnia, wczoraj też. Więc robota stoi. Ale zdążyliśmy wylać fundament pod ogrodzenie z kamieni. Ciekawa jestem jak to wyjdzie. Wuja namawia nas na daszki z cegły lub płytki na słupkach, ale zupełnie mi się takie nie podobają. Ogrodzenie będzie miało elementy z kamieni plus kute przęsła, bramę i furtkę. I wg mnie to wystarczy Dokładanie kolejnego materiału może okazać się przesadą. Im mniej, tym lepiej.

 

Przyjechała też huśtawka! Nawet dwie:) Zdjęcia wrzucę wieczorem lub jutro. Marysia zachwycona. Huśta się aż do nieba!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano zaspałam! Czwarty dzień w prac, a ja wstać nie mogłam, uch.

A jak wyjechałam z podjazdu na drogę, zobaczyłam sarnę! Strasznie żałuję, że nie miałam pod ręką aparatu. Jak tylko mnie wyczuła i usłyszała, szukała ucieczki, na szczęście biegła wzdłuż nieogrodzonej i niezamieszkałej działki, za którą jest pole. Zniknęła mi z oczu. Ale okazało się, że ktoś na nią czekał. Mamusia! Obie chwilę obserwowały jak przejeżdżam, stojąc w wysokiej trawie. I uciekły. Że też nie miałam tego aparatu! Parę dni temu hasały dwie działki od nas, zupełnie nad ranem. Może wrócą?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika wysłałam na priv:)

 

Zapraszam!

 

 

Nareszcie zaległe zdjęcia!

 

Początek układania płytek we wnęce tarasowej...

DSC_1359.JPG

 

DSC_1360.JPG

 

A z tyłu domu upragniona huśtawka! Brakuje jeszcze ślizgu i zjeżdżalnia również będzie gotowa!

DSC_1375.JPG

 

DSC_1376.JPG

 

Od frontu powstaje ogrodzenie z kamieni polnych. Zdjęcia robiłam porą wieczorową, więc są nastrojowe:)

DSC_1533.JPG

 

...a skoro nastrojowo, to nie może zabraknąć lawendy!

DSC_1535.JPG

 

DSC_1537.JPG

Edytowane przez Ania i Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dzięki za adresik. Zajrzałam i bede zagladac.

A jeszcze dla upewnienia - wasza kuchnia, fronty to modrzew górski eggera? I prośba- w wolnej chwili gdybys miala aparat pod reka - mogłabyś zrobic zdjecie jakiejs szafki w swietle dziennym. Mam miesiąc zeby zdecydować sie na kolor, pan od kuchni dał próbki materiału,ale wiadomo małe kwadraty i ciezko wybrac cos na calosć. Co jeszcze macie do wykończenia? Domek przecież taki już ładny :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...